Кафедра ділової іноземної мови та перекладу пропонує вивчення іноземної мови за професійним спрямуванням для студентів спеціальностей економіка та міжнародні відносини. Навчання здійснюється за денною і заочною формами. Для студентів економічного факультету і ННІ «Каразінський інститут міжнародних відносин та туристичного бізнесу» відбувається викладання дисциплін, що охоплюють:
ESP – англійська мова для спеціальних цілей (перша/друга мова),німецька, французька та іспанська мови (як друга мова за вибором) рівня В2 за європейською шкалою мовного володіння.
Для студентів ННІ «Каразінський інститут міжнародних відносин та туристичного бізнесу» викладаються англійська мова і практика перекладу за фахом рівня В2/В2+, відбувається безвідривна перекладацька практика з першої іноземної мови (англійської).
Підхід і цілі викладання
Навчання з використанням новітніх освітніх методик CLIL і технологій — мережевих комп'ютерних, відео-, аудіо- і мультимедійних програм — охоплює студентів денної та заочної форм навчання. Воно має на меті:
Це дозволить студентам використовувати мовні компетентності як засіб постійного поглиблення своїх професійних знань та забезпечить можливості навчання протягом життя.
Відповідність освітнім стандартам
Навчальний процес організовано відповідно стандартів мовної освіти Міністерства освіти і науки України, загальноєвропейських рекомендацій з мовної освіти (CEFR) та національних кваліфікаційних рівнів. У викладанні враховано вимоги проекту 2.10 «Англійська мова в освітньому просторі» Стратегії розвитку ХНУ імені В.Н. Каразіна на 2019-2025 роки і його «Стратегічним цілям і намірам» до 2030 року щодо міждисциплінарного співробітництва та взаємодії з прикладною сферою на засадах сталого розвитку. Студентоцентрований підхід та методологія, що лежать в основі професійно-спрямованого напрямку у викладанні та навчанні іноземних мов забезпечують створення інтерактивного освітнього простору і зосереджені на цілях сталого розвитку ООН (ЦСР) у сфері якісної освіти, глобального партнерства тощо, зокрема, на трьох пріоритетних векторах сучасної освіти:
Це створює необхідні передумови для забезпечення високої кваліфікації випускника за рахунок володіння основною іноземною мовою на рівні В2/В2+ за Європейською шкалою.
Структура курсу і оцінювання знань
Курс навчання поділено на тематичні блоки (в середньому 2 в семестрі), що наближує організацію учбового процесу до європейської практики. Контроль здійснюється в усній та письмовій формах. Під час проведення контролю знань перевіряється рівень засвоєння студентами активного матеріалу, ступінь оволодіння ними загальномовними навичками та вміннями, що дозволяє сформувати в них рівень мовної компетенції, достатній для ефективного спілкування на різноманітні професійні теми.
Ресурси та методична підтримка
Студенти кафедри забезпечуються підручниками та навчальними посібниками. Викладання базується на аутентичних підручниках і текстах за фахом і поєднується з курсами Moodle, посібниками та методичними матеріалами, розробленими викладачами кафедри, що підвищує ефективність навчання за рахунок врахування потреб певних категорій студентів. Навчально-методичні комплекси у складі
доступні онлайн, що дозволяє оптимізувати роботу з ними. Продовжуєтся розробка і видання нових навчально-методичних матеріалів, що враховують новітні досягнення як в галузі лінгвістики та викладання, так в галузі економіки та міжнародних відносин.
Матеріальна база і технічна підтримка
У розпорядженні кафедри знаходяться мультимедійні аудиторії, аудіо- і відеотехніка, наочні засоби навчання. Проводиться постійна і наполеглива робота з покращення науково-технічного забезпечення навчального процесу на кафедрі.