Дошка оголошень кафедри англійської філології та методики викладання іноземної мови


Зустріч відбудеться у режимі онлайн за посиланням:

https://us02web.zoom.us/j/84180534981?pwd=cWdBRXdnSk9tVS9uUmxvY1ByTWVRZz09Ідентифікатор конференції: 841 8053 4981

Код доступу: t8mT7Znu

Чекаємо на усіх бажаючих!


Педагогічна практика студентів заочної форми навчання

Шановні студенти 4 курсу заочної форми навчання! З 01.04.2024 по 26.04.2024 відбудеться ваша педагогічна практика. Установча конференція запланована на 01.04.2024 об 11.30 за наступним посиланням:

https://us05web.zoom.us/j/84365580068?pwd=WHECvyRcX6nArwrljpLe6BWeKBdo0s.1

Meeting ID: 843 6558 0068

Passcode: ncwTd7

Для отримання зразків супровідної документації необхідно приєднатись до гугл-класу:

посилання на клас: https://classroom.google.com/u/1/c/NjU2MTk4MjA5ODg3

код курсу: uva5qz2


20 березня 2024 р. на кафедрі англійської філології та методики викладання іноземної мови відбулася онлайн-лекція: переклад «Щоденника Хельги». Культурно-лінгвістичні проекти для України.

На онлайн-лекції послідовно розглядалися три теми:

-переклад щоденника Хельги;

-морфологія флексії;

-проєкти для України від Університету Шеффілда.

Професор слов’янознавства та директор Дослідницької школи мов і культур Університету Шеффілда Ніл Бермел і доцент кафедри англійської філології та методики викладання іноземної мови Легейда Аліна Вікторівна проаналізували переклад щоденника Хельги. Через свій щоденник і мистецтво Хельга Вайс розповідає свою історію виживання та подолання Голокосту. Після перевезення до Терезіна у віці 14 років Хельга захопилася письменництвом і мистецтвом, зображуючи повсякденне життя в таборі. Сьогодні її щоденник і мистецтво відомі багатьом і охопили мільйони.

Дякуємо усім за участь!


20 березня 2024 р. на кураторській годині кафедра англійської філології та методики викладання іноземної мови в рамках проєкту міжуніверситетської співпраці «Аврора+» організувала лекцію присвячену творчості В. Шекспіра, яку провів д.філ., проф. Девід Лівінгстон, викладач британської та американської літератури університету Палацького, Чехія. Лекцію відвідали студенти та викладачі різних курсів, в кінці заходу проф. Лівінгстон відповідав на питання авдиторії.

Наступна лекція проф. Лівінгстона, присвячена сучасній літературі Великої Британії та США, запланована на 1 квітня 2024 р., на 10:10 за посиланням:

https://us04web.zoom.us/j/74991364270?pwd=brBFS15ehJSra9Gg9i12QKWfs3hbwc.1

Запрошуємо всіх бажаючих!


6 березня 2024 р. на кураторській годині кафедра англійської філології та методики викладання іноземної мови в рамках проєкту міжуніверситетської співпраці «Аврора+» організувала зустріч студентів 4 курсу з проф. Девідом Лівінгстоном, який розповів, чому саме він обрав професію викладача, поділився своїм досвідом викладання англійської літератури в різних країнах Європи та закінчив зустріч піснею Боба Ділана «Blowin' In the Wind».

Наступна лекція проф. Лівінгстона, присвячена творчості В. Шекспіра, запланована на 20 березня 2024 р., 13:40 за посиланням:

https://us04web.zoom.us/j/77105754234?pwd=woUpiYSS9B4fNZzLGOmZuOobbaDbin.1

Meeting ID: 771 0575 4234

Passcode: jdQnK0

Запрошуємо всіх бажаючих!


28 лютого 2024 року пройшли усні презентації дослідницьких проєктів, поданих на Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт. Члени журі конкурсу, які на умовах анонімності ознайомились та рецензували роботи, наукові керівники та присутні здобувачі вищої освіти факультету іноземних мови у ході жвавої дискусії обговорили актуальні питання сучасної мовознавчої науки. Кафедру англійської філології та методики викладання іноземної мови представляли шість студентів денної та заочної форм навчання: Марія Воробйова, Катерина Ручкіна, Емма Нерсісян, Людмила Сиволоцька, Аліна Таран, Валерія Яцина. У колі дослідницьких питань опинились засоби актуалізації прецендентних образів, особливості ідістилю знакових для англо-американської лінгвокультурної спільноти особистостей, вербальні та невербальні аспекти реалізації мовців в дискурсі, засоби та способи творення образу літературного персонажу, методичні засади формування соціолінгвістичної компетенції у студентів факультету іноземних мов. За сумою балів, набраних у ході рецензування, презентації та усних відповідей на питання присутніх друге місце посіла Людмила Сиволоцька, яка представляла дослідження «Актуалізація прецедентного образу santa в англійськомовній дитячій літературі» (науковий керівник – к.ф.н., доц. Нефьодова О.Д.); третє місце розділили Марія Воробйова та Катерина Ручкіна, чиї роботи «Лінгвостилістичні особливості ідіостилю Сільвії Плат» й «Толерантна дискурсивна особистість у сучасному англомовному інституційному дискурсі: вербальні та невербальні аспекти» були виконані під керівництвом к.ф.н., доц. Кузнєцової О.В. та д.ф.н., проф. Солощук Л.В. Вітаємо переможців та їх наукових керівників, і бажаємо усім молодим науковцям подальших успіхів у їхніх розвідках!


28 лютого студенти з КНР, які проходять асистентську практику на кафедрі англійської філології та методики викладання іноземної мови, провели захід «Свято ліхтариків» для усіх бажаючих груп.

У ході зустрічі учасники взяли участь у цікавій дискусії і дізналися про одне з найважливіших традиційних свят Китаю − «Свято ліхтариків», яке відзначають 15-го числа 1-го місяця за місячним календарем. Це свято має глибокі корені в культурі та традиціях Китаю.У цей день у китайців заведено збиратися в колі сім'ї на вечерю, разом дивитися салют і запускати палаючі ліхтарі в небо. Під час «Свята ліхтариків» китайці прикрашають свої будинки, вулиці та сквери різнокольоровими ліхтарями, що створює чарівну атмосферу. Також на вулицях міст влаштовуються демонстрації, в яких беруть участь зібрані з ліхтарів дракони!

Висловлюємо подяку студентам з КНР, нехай враження від цього чудового заходу залишаться з нами надовго!


Відповідно до розпорядження №0201-07/31 про проведення першого етапу Всеукраїнської студентської олімпіади у 2023/2024 н.р., 21 лютого 2024 р. кафедрою англійської філології та методики викладання іноземної мови було організовано олімпіаду з «Іноземної мови-1 (англійська)» в режимі відеоконференції Zoom на платформі CMS Moodle.

В олімпіаді взяли участь 22 студенти. За результатами виконання завдань, найвищій бал набрала студентка гр. ЯА-42 Бондарева Вікторія (41 бал з 50 можливих, І місце). ІІ місце поділили студенти Ляшенко О. (гр. ЯА-42), Мельник О. (гр. ЯА-32), Морозова А. (гр. ЯА-42), які набрали по 38 балів з 50 можливих. ІІІ місце поділили студенти Афанасьєв Д. (гр. ЯА-34) та Шеффель С. (гр. ЯА-31), які набрали по 36 балів з 50 можливих.

Вітаємо переможців та дякуємо за участь!


Шановні студенти! Повідомляємо вам, що установча конференція з асистентської практики відбудеться 12 лютого 2024 року об 11.00 годині за київським часом за посиланням: https://us05web.zoom.us/j/88382799995?pwd=GrT7Iz9bJqbWivONayjkFBQylqMNQD.1

Meeting ID: 883 8279 9995

Passcode: AtbP2p

Також просимо приєднатись до гугл-класу, в якому буде розміщено зразки документації та інші необхідні матеріали для проходження асистентської практики.

Посилання на гугл-клас: https://classroom.google.com/c/NjYxOTMzNTI5Njk1?cjc=tbssvf7

Код курсу: tbssvf7


Списки студентів на вибіркові дисципліни кафедри англійської філології та методики викладання іноземної мови на II семестр 2023/2024 н.р.

⇒посилання⇐


24 листопада відбулась друга сесія семінарів з еколінгвістики, організованих за участі професорки кафедри англійської філології та методики викладання іноземної мови Бондаренко Є.В., яка проходить наукове стажування в рамках програми PAUSE в університеті Гренобль-Альпи.

У презентаціях професорки Бондаренко Є.В. та доцентки Морозової І.І. йшлося про екологію влади в мовленні в історичній перспективі. Бондаренко Є.В. доповідала про інструменти контрпропаганди у сучасних реаліях, а Морозова І.І. – про експлікацію влади й підпорядкованості в дискурсі представниць вікторіанської Англії.


22 листопада 2023 р. у рамках ХХІ студентської наукової конференції «Каразінські читання. Іноземна філологія: пошук молодих» студенти ІІ курсу магістратури денної та заочної форми навчання факультету іноземних мов презентували результати своїх досліджень. Кафедра англійської філології та методики викладання іноземної мови проводила засідання у чотирьох секціях:

  • Секція 1. Лінгвокультурні особливості дискурсу. Дискурс з позиції еколінгвістики (Модератори: канд. філол. наук, доцент Матюхіна Ю.В.; канд. філол. наук, доцент Шпак О.В.);
  • Секція 2. Мудьтимодальні тексти. Художні дискурси (Модератори: канд. філол. наук, доцент Легейда А.В.; канд. філол. наук, доцент Нефьодова О.Д.);
  • Секція 3. Семантика і прагматика. Стратегії і тактики дискурсу (Модератори: канд. філол. наук, доцент Шастало В.О.; канд.філол.наук, доцент Кузнецова О.В.);
  • Секція 4. Мова у сучасному комунікативному просторі. Питання методики навчання іноземної мови (Модератори: канд. філол. наук, доцент Набокова І.Ю.; доктор філософії, доцент Власова В.П.).

Студенти-магістри мали можливість висвітлити актуальні питання лінгвістики та представити результати своїх наукових робіт аудиторії, яка складалася із професорів, доцентів та викладачів кафедри англійської філології та методики викладання іноземної мови, а також студентів старших курсів, присутніх на секціях (від 9 до 43 студентів у різних секціях). Під час активного обговорення досліджень ставились питання за тематикою розвідок, на які молоді науковці намагалися надати вичерпні відповіді. Наукові дискусії стосувалися таких проблем, як особливі риси англомовних інституційних та неінституційних дискурсів (політичного, військового, родинного, любовного, медіадискурсу, кінодискурсу, дискурсу реклами тощо), еколінгвістична специфіка дискурсів, питання дискурсивної особистості, співвідношення і взаємодія вербальних та невербальних компонентів комунікації, стратегії й тактики дискурсу, конструювання гендерної ідентичності, мультимодальне конструювання екологічної ідентичності, механізми реалізації інтертекстуальності, застосування новітніх технологій в процесі викладання іноземних мов тощо. У теплій і доброзичливій обстановці конференції було висловлено зауваження, поради та рекомендації стосовно перспектив лінгвістичних та методичних розвідок.

Плідну роботу багатьох студентів було високо оцінено. Найкращими по секціях було названо дослідження: Секція 1: Трач Христина «Особливості організації міжкультурного родинного дискурсу: вербальні і невербальні аспекти (на матеріалі англомовних творів)», науковий керівник – докт. філол.наук, професор Солощук Л.В.; Секція 2: Нечепоренко Єва «Мультимодальність в англомовній рекламі парфумів (на матеріалі текстів електронних джерел)», науковий керівник – докт. філол.наук, професор Бондаренко Є.В.; Секція 3: Сасіна Юлія «Стратегії і тактики Small talk в англійському дискурсі: когнітивно-прагматичний аналіз», науковий керівник – докт. філол.наук, професор Шевченко І.С. та Севідова Анастасія «Сексизми в англомовному медіадискурсі Британії та США: прагматика та переклад», науковий керівник – канд.філол.наук, доцент Кукушкін В.В.;Секція 4: Афанасьєва Юлія «Конструювання дискурсивної особистості президента США в інавгураційних промовах», науковий керівник – канд.філол.наук, доцент Морозова І.І. та Висицька Юлія «Взаємодія вербальних і невербальних компонентів комунікації у різних типах сучасного англомовного дискурсу», науковий керівник – докт. філол.наук, професор Солощук Л.В.

Бажаємо молодим дослідникам успіхів у захисті кваліфікаційних магістерських робіт, а також натхнення в їхніх майбутніх наукових розвідках!


17 листопада 2023 року у межах гранту PAUSE Академії наук Франції, професор кафедри англійської філології та методики викладання іноземної мови проф. Бондаренко Є.В. виступила з доповіддю на Міжнародній конференції «Наративи та історії кліматичних змін», організованої Лабораторією ILCEA4 університету Гренобль-Альпи (Франція) та університету Свонзі (Велика Британія). Головним завданням конференції було виявлення спільного та специфічного у локальних наративах про зміну клімату в Європі, Великій Британії, Південній Америці та інших регіонах, які утілено в широкому спектрі жанрів, від художньої літератури до мультимедійних ігор. Доповідь Є.В. Бондаренко було присвячено моделюванню концепту ЗМІНА КЛІМАТУ в дискурсі англомовних медіа, а власно, – в публікаціях провідних світових видань, присвячених екологічним проблемам України на тлі російської військової агресії. Викладені нею факти, описана методика моделювання та визначення дотичного концепту ЕКОЦИД в юридичному контексті викликали інтерес авдиторії та надихнули учасників на жваву дискусію.


Філологія: виклики в епоху змін. Студентська наукова конференція

На факультеті іноземних мов відбулась Всеукраїнська студентська наукова конференція «Філологія: виклики в епоху змін», організована командою журналу Student’s Side кафедри англійської філології та методики викладання іноземної мови разом із Науковим товариством філологічного факультету.

Захід було проведено 8 листопада о 13:40. Здобувачі вищої освіти представили доповіді та взяли участь у плідному обговоренні зі студентами та викладачами, що були присутніми на конференції. Серед гостей Каразінського були бакалаври факультету лінгвістики Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського».

Захід планується проводити щорічно у якості студентської організаційної та наукової ініціативи, що є цінним досвідом розвитку студентського незалежного співтовариства. Ця подія була великим досягненням для нас і показала, як важливо об’єднувати студентську громаду в нашому навчальному закладі в цілях наукового зростання та обміну ідеями!

Відзначимо великий потенціал і обдарованість нашого студентського колективу та ще раз дякуємо всім, хто взяв участь у конференції та сприяв її успішному проведенню!


Списки студентів на вибіркові дисципліни кафедри англійської філології та методики викладання іноземної мови на І семестр 2023/2024 н.р.

⇒посилання⇐