Дошка оголошень кафедри німецької філології та перекладу

НОВИНИ КАФЕДРИ

До уваги першокурсників

Шановні першокурсники!

Запрошуємо вас на зустріч зі студентами 1 курсу, яка відбудеться 25 вересня 2020 року о 12:30 в актовій залі (2 поверх). Вхід у масках.

Будемо раді бачити всіх!

Консультації лекторки ДААД і співробітниці кафедри пані Аманди Жиліч

Щопонеділка та щочетверга студенти мають можливість проконсультуватися з лекторкою ДААД пані Амандою Жиліч щодо оформлення документів для отримання права участі у стипендіальних програмах Німецької служби академічних обмінів.

Навчання у І семестрі 2020-2021 н.р.

Новий навчальний рік починається, і ми вже маємо план:

ЛЮБІ СТУДЕНТИ, У НАС КАРАНТИН!

Відповідно до наказу ректора «Про заходи щодо запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом 2019-nCoV» з метою профілактики та недопущення розповсюдження серед населення області захворювань, спричинених коронавірусом, у Каразінському університеті оголошено карантин. Ми продовжуємо роботу у дистанційному форматі. Будь ласка, не втрачайте зв'язок з вашими викладачами і дотримуйтесь правил безпеки :)

І не забувайте про такі поради:

ІНШІ НОВИНИ:

Кафедра самовдосконалюється на карантині

Карантин – не перепона для підвищення кваліфікації. Це доводять співробітники кафедри німецької філології а перекладу, які під час карантину не лише беруть участь у вебінарах , але і самі проводять їх для викладачів інших закладів загальної середньої та вищої освіти, а також здобувачів освіти.

Так, 15-го та 22-го квітня 2020 р. кандидат філологічних наук, доцент Криворучко С.І. провів цікаві інформативні онлайн-семінари на тему «Німеччина – країна мігрантів?», на яких були розглянуті питання історії міграції та чинники мультикультурності німецького суспільства, проблеми інтеграції іноземних громадян та структуру курсів, що пропонуються в Німеччині для вивчення німецької мови.

15-го квітня кандидатом філологічних наук, доцентом Сотниковою С. І. був проведений практичний вебінар на тему «Актуальний образ Німеччини на уроках німецької мови», у якому взяли участь вчителі та викладачі німецької мови з Харкова та Києва, які в інтерактивній формі ознайомилися з методами та прийомами роботи з актуальним країнознавчим матеріалом на уроці.

А 22-го квітня кандидат філологічних наук, доцент Панченко І. М. запропонувала здобувачам освіти закладів вищої освіти Харкова змістовний вебінар за темою «Місця пам’яті на заняттях німецької мови», у ході якого були розглянуті та опрацьовані в інтерактивній формі цікаві матеріали з історії та сучасності Німеччини та можливості їх використання на уроках німецької мови.

Обговорюємо сучасні тренди у викладанні іноземних мов

16 жовтня 2019 р.в межах методичного семінару факультету доц. кафедри німецької філології та перекладу Оніщенко Н.А. розповіла про цифрові медіа на заняттях з іноземної мови. Підзаголовок "адаптація до українських реалій" визначив вибір інструментів, які можна використовувати на заняттях без додаткової апаратури, а саме за принципом Bring your own device.

Презентація додається.

Пишаємося нашими студентами!

Студентка групи ЯЮ-41 Анна Гришко стала переможницею Всеукраїнського літературного конкурсу у номінації «Лірика».

Цей конкурс проводився Німецькою Службою академічних обмінів і Асоціацією германістів України, членами якої є викладачі кафедри німецької філології та перекладу.

Завідувач кафедри доцент Кривенко В. П. та колектив кафедри щиро привітали талановиту студентку і побажали подальших успіхів і творчої наснаги.

Вітаємо з перемогою!

СТИПЕНДІЙНІ ПРОГРАМИ ТА КОНКУРСИ

Das Stipendienprogramm der GFPS e.V. für ukrainische Studierende

(EINSENDESCHLUSS: 15.10.2020)
Das Stipendienprogramm für Ukrainer_innen in Deutschland bietet:

  • ein monatliches Stipendium in Höhe von 735 Euro,
  • die Möglichkeit, ein Studiensemester an einer öffentlichen Universität nach Wahl in der Bundesrepublik Deutschland zu verbringen sowie Unterstützung bei der Immatrikulation,
  • Betreuung und Unterstützung durch am Studienort aktive Stadtgruppen von GFPS e.V.,
  • die kostenfreie Teilnahme an zwei wissenschaftlichen und kulturellen Seminaren, zu Anfang und Ende des Semesters.

Da es sich hierbei um das erste Stipendienprogramm der GFPS für Ukrainer_innen handelt, können wir die Vergabe des Stipendiums nur unter der Voraussetzung der Mittelzusage gewähren!

Weitere Informationen hier.

Нові стипендіальні програми DAAD

Відкрився новий конкурс на стипендіальні програми Німецької служби академічних обмінів DAAD

для студентів, випускників, вчених та викладачів.

Детальну інформацію можна отримати тут.

Стипендії ДААД на літній курс для студентів Каразінського

(новина актуальна з 1 листопада до 1 грудня щорічно)

Фото: Лекторка Німецької служби академічних обмінів Вєра Терстееген проводить презентацію стипендіальних програм для студентів німецького відділення (3-4 курс бакалаврату, 1 курс магістратури) щодо курсів німецької мови в університетах ФРН.

Німецька служба академічних обмінів (DAAD) пропонує стипендії для відвідання мовних, країнознавчих курсів, а також фахових курсів німецької мови, які пропонуються державними або державно визнаними німецькими ВНЗ або мовними інститутами при ВНЗ.Курси пропонуються у літні місяці (починаючи з травня), в період, коли у німецьких ВНЗ не проводяться лекції. Літні курси мають тривати щонайменше 18 днів, мати від 25 навчальних годин на тиждень, мовою викладання на них є німецька.
Подавати заяву на стипендію DAAD на літній курс можуть студенти бакалаврату та магістратури з усіх спеціальностей, які на початку стипендії закінчать принаймні другий курс університету.