Дошка оголошень кафедри східних мов та міжкультурної комунікації

Вітаємо переможців!

28 січня в Інституті Конфуція Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна було підведено підсумки онлайн-конкурсу читців традиційної китайської поезії, який був присвячений 72-й річниці створення КНР та святу Середини Осені серед слухачів Інститутів Конфуція Аньхойського університету (м.Хефей, КНР). Загалом у змаганні приймали участь конкурсанти із 4 країн: Чилі, Азербайджан, Білорусь та Україна. Для оцінювання високоповажному журі були надіслані 5-ти хвилинні відеофрагменти виступів, особлива увага в яких приділялася вимові, дикції, інтонації, творчому підходу, музичному супроводу та відеоряду, а також артистичності, креативності самих конкурсантів. До фінального етапу змагань дійшли та вибороли почесні 3-ті місця: студентка 1 курсу магістратури денної форми навчання за спеціалізацією східні мови та літератури (переклад включно) Гамова Олександра та викладачі кафедри східних мов та міжкультурної комунікації Фрегер-Коваленко Ірина Ігорівна та Кривоніс Максим Іванович. Переможці отримали грамоти та цінні призи від керівництва Аньхойського університету.

Вітаємо студентів та колег із перемогою, зичимо подальших успіхів!


Вітаємо викладача Науменка Станіслава Сергійовича зі здобуттям наукового ступеня доктора філософії!

12 січня 2022 р. Викладач кафедри східних мов та міжкультурної комунікації успішно захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора філософії за спеціальністю 015 Професійна освіта за темою «Організація професійного навчання обдарованих учнів у школах КНР» (Науковий керівник: д. пед.н., проф. Боярська-Хоменко Анна Володимирівна). Захист відбувся о 14:00 годині в Харківському національному педагогічному університеті імені Г. С. Сковороди. Щиро вітаємо доктора філософії Науменка Станіслава Сергійовича та бажаємо ще більше успіхів у професійній діяльності


Списки студентів на вибіркові дисципліни від кафедри східних мов та міжкультурної комунікації

Основи художнього перекладу (китайська мова)

Основи суспільно-політичного перекладу (китайська мова)

Література Китаю

Основи викладання іноземної мови у КНР

Основи політичного перекладу (арабська мова)


Література арабськомовних країн

恭贺新禧! 圣诞快乐!

Вітаємо всіх із Новорічними святами!

عيد رأس السنة سعيدة !


Новини про культурні кафедральні заходи вже з'явились у центральних медіа Китаю Після онлайн-зустрічі

18 грудня з професором китайської медицини пані Чжао Цзюнь, увагу центральних китайських цифрових таблоїдів привернула неабияка активність, щирість, жага до знань українських студентів у галузі вивчення китайської культури, зокрема всі нарешті дізналися чому китайці полюбляють пити кип'яток, чи можна самостійно навчитися голкотерапії, як піклуватися про нирки взимку, як правильно харчуватися і як Україні приготувати аналоги таких унікально збалансованих китайських страв. Крім цього було продемонстровано досвід використання китайських традиційних практик лікарями КНР у подоланні наслідків коронавірусної пандемії. Серія подальших лекцій продемонструє українським слухачам перлини музею Аньхойського університету традиційної китайської медицини, розкриє таємниці традиційних дихальних та медитативних практик китайської медицини та багато-багато іншого. Низка статей також відзначає значний прогрес у науково-культурному спілкуванні, оскільки завдяки зусиллям китайскої та української сторін на базі ХНУ ім.В.Н.Каразіна за місяць перемовин було закладено основу для комунікативної платформи міжкультурного діалогу між Сходом та Заходом. Зокрема відзначається роль керівництва кафедри, інституту Конфуція та китайських партнерів з Аньхойського університету традиційної китайської медицини. Маємо надію що наша плідна співпраця буде поглиблюватись і надалі. Із матеріалами на китайській мові можна ознайомитись за посиланнями:

https://app.gmdaily.cn/as/opened/n/c68bb9b79d534efea889665fbfebeab8

https://xw.qq.com/amphtml/20211219A0593A00

http://www.ah.chinanews.com.cn/news/2021/1221/294932.shtml

https://k.sina.cn/article_7517400647_1c0126e47059022yx9.html?wm=13500_0055&vt=4

https://page.om.qq.com/page/OFV457z31rcfW7HZVfidlVrg0

Нагородження переможців ІІ Всеукраїнського конкурсу українсько-китайських художніх перекладів!

23 грудня 2021 року відбулося нагородження призерів ІІ Всеукраїнського конкурсу українсько-китайських художніх перекладів, організаторами якого виступили Міністерство освіти і науки України, Посольство Китайської Народної Республіки в Україні, Українська асоціація викладачів китайської мови, Тяньцзінський університет іноземних мов та Київський університет імені Бориса Грінченка. За результатами фінального відбору у старшій віковій групі посіли:

• 2 місце - Ткачук Анастасія Володимирівна

• 3 місце - Середа Володимир В’ячеславович

Завідувач кафедри східних мов та міжкультурної комунікації Світлана Андріївна Віротченко та викладач Максим Іванович Кривоніс нагородили переможців цінними призами від Посольства Китайської Народної Республіки в Україні та від кафедри східних мов та міжкультурної комунікації.

Щиро вітаємо переможців та пишаємося нашими студентами. Бажаємо наснаги та подальших успіхів!

Зустріч з пані Чжаю Цзюнь про таємниці китайської медицини

В суботу 18 грудня, викладачі та студенти кафедри, колеги-сходознавці, слухачі та партнери Інституту Конфуція, гості із інших міст (всього близько 90 учасників) мали змогу поспілкуватися з пані Чжао Цзюнь (Аньхойський університет традиційної китайської медицини), яка поділилася таємницями китайської медицини, познайомила із особливостями правильного харчування та режиму дня у зимовий час.

Захід було організовано у форматі онлайн-конференції на платформі Zoomу рамках серії ознайомчих лекцій з культури Китаю за підтримки китайської сторони. Учасників привітали пані Луо Сяочжи - керівник департаменту управління Інституту Конфуція при Анхойському університеті, пані Чжан Бо, голова центрального партійного відділу Аньхойського університету традиційної китайської медицини, пан Лу Чжаомін, директор Інституту Конфуція з китайської сторони ХНУ ім. В.Н.Каразіна та представник Інституту Конфуція ХНУ ім. В.Н.Каразіна Анна Юр’єва.

Китайські колеги впевнені, що даний захід зможе підтримати інтерес до вивчення китайської мови та культури, та висловили надію якомога швидше зустрітися з нашими студентами у рідному для каразінців місті Хефей ( провінція Аньхой).

Завідувач кафедри Віротченко Світлана у своєму вітальному слові побажала всім здоров’я та наснаги у зимовий період та зазначила, що з допомогою таких лекцій українські студенти матимуть можливість розкрити секрети стародавньої історії та традиційної медицини Китаю, як невід'ємної частини китайської культури, що безперечно поглибить взаєморозуміння між культурами Сходу та Заходу.

До зустрічі на наших культурних заходах!

Святкування Дня арабської мови – 2021

18 грудня Арабський світ відзначає День арабської мови. Міжнародний круглий стіл з нагоди свята було проведено у форматі відео-конференції на платформі Zoom. Організаторами виступили колеги з відділу міжнародних зв’язків ХНЕУ ім. С.Кузнеця. На заході були присутні як українські так іноземні гості, визнані арабісти з Королівства Марокко та Египту. Викладачі нашої кафедри, студенти ХНЕУ ім. С. Кузнеця та студенти ХНУ ім. Каразіна також мали змогу долучитися до зустрічі.

Завідувач кафедри Світлана Віротченко привітала шановних гостей, подякувала пані Юлії Доброскок (начальнику відділу міжнародних за‘язківХНЕУ ім. С.Кузнеця), та Мохамеду Ламааші (викладачу арабської мови ХНЕУ ім. С.Кузнеця) за організацію зустрічі, ознайомила з історією вивчення арабської на кафедрі та висловила надії щодо подальшої співпраці.

Із доповідями щодо стану викладання арабської мови в Україні виступали: доцент Маграуі Лахбіб та доцент Алаві Мулай Мохамед (університет Султана Мулая Сулеймана, Бені Меллау (Марокко)), д-р філ. н. Адел Алі Манаа (університет Аль-Азгар, Каїр, Єгипет), доцент Хомицька Олена (директор арабського центру Інституту філології КНУ імені Т.Г. Шевченка), доцент Сівков Іван (КНУ імені Т.Г. Шевченка), доцент Гуессаб Карім (Запорізький національний університет), Гарібо Гарібо Ахмад (викладач ХНУ імені В. Н. Каразіна) тощо.

Присутні гості відмітили зростання бажаючих вивчати арабську мову в Україні та висловили сподівання на плідну співпрацю і розширення освітнього обміну між вузами різних країн.

Відбувся І Науково-методичний семінар "Організація самостійної роботи студентів"

15.12.2021 кафедра східних мов та міжкультурної комунікації провела І Науково-методичний семінар "Організація самостійної роботи студентів". Семінар був присвячений труднощам самостійного навчання студентів, шляхам вирішення проблем та подолання труднощів в організації самостійної роботи. Завідувач кафедри к.ф.н., доцент Віротченко С.А. привітала усіх доповідачів та присутніх та розпочала семінар. Ст. викл. Кафедри Огієнко К.О. організувала виступи студентів та контролювала виступи на відповідність регламенту. Загалом присутні прослухали доповіді від 13 студентів. Після цього було проведено дискусійну панель та продемонстровані можливості сайту кафедри східних мов та міжкультурної комунікації для організації самостійної роботи студентів.

Відео-запис семінару можна подивитися за посиланням.

Науково-практичний семінар "Організація самостійної роботи студентів"

15.12.2021 о 13:20 відбудеться науково-практичний семінар "Організація самостійної роботи студентів" за посиланням. З програмою науково-практичного семінару можна ознайомитися тут.

Анонс зустрічі з Чжао Цзюнь

Шановні колеги! Інститут Конфуція, Аньхойський університет, Аньхойський університет традиційної китайської медицини спеціально для харківських колег, студентів, всіх зацікавлених осіб в суботу (18.12) з 12.00 по 13.45 на платфоомі ZOOM організовують лекію пані Чжао Цзюнь (КНР), в якій поділяться таємницями китайської медицини, розкажуть де студентам брати сили та наснагу для навчання, як правильно харчуватися та налаштовувати режим дня у зимовий час. Запрошуємо викладачів китайської мови та студентів!

Відбулася чергова зустріч студентів та викладачів зі стейкхолдерами

08.12.2021 було проведену ще одну зустріч студентів, які вивчають китайську мову, викладачів із запрошеними гостями. На цей раз в онлайн-зустрічі взяли участь Лу Чжаомін, директор Інституту Конфуція ХНУ ім. В.Н.Каразіна з китайської сторони, керівник управління міжнародного співробітництва та обміну Аньхойського університету та Сергій Чень (Чень Шен Вень), практикуючий перекладач, має досвід організації та перекладу різних ділових зустрічей, куратор китайських студентів у ЗВО України.

Завідувач кафедри Віротченко Світлана Андріївна привітала студентів, викладачів та запрошених гостей та подякували усім за присутність. Викладач Кривоніс Максим Іванович розпочав бесіду із директором Інституту Конфуція ХНУ ім. В.Н.Каразіна з китайської сторони Лу Чжаомін щодо актуальних стипендій та стажувань з китайської мови для студентів та викладачів.

Лу Чжаомін розповів присутнім про варіанти, які наразі можливі:

1. Міжнародна стипендія для викладачів китайської (докторантура, магістратура, бакалавріат). Окрім того, доступні однорічне, семестрове та чотиритижневе стажування.
2. Докторська програма «Китаєзнавці - Новий проект».
3. Китайський міст: Всесвітній китайський конкурс студентів, Всесвітній китайський конкурс учнів початкових класів, Всесвітня китайська конференція іноземців, Літній табір «Китайський міст» тощо.
4. Стипендії для іноземних студентів Аньхойського університету
Стипендія уряду Китаю, стипендія Інституту Конфуція, «Навчання в Аньхої» – стипендія уряду провінції Аньхой, «Навчання в Хефей» – стипендія муніципального уряду Хефей, «Навчання в університеті Аньхой» – стипендія університету Аньхой для іноземних студентів.
Лу Чжаомін поділився інформацією щодо змістів проектів, вимог, процедур подачі документів, умов навчання, тощо

Далі Сергій Чень поділився своїм досвідом як викладача та перекладача та розповів цікаві випадки з практики перекладу. Окрім того, він поділився зі студентами порадами щодо роботи перекладача. Він порадив контролювати власні емоції під час роботи та слідкувати за емоціями клієнта. Розповів, як діяти у незручних ситуаціях.

Після цього він надав поради щодо вивчення китайської мови. Головне – поставити собі мету та чітку розуміти, для цього необхідно вчити мову. Дуже важливим є зацікавленість у процесі навчання. Потім він розповів, з якими труднощами стикаються перекладачі під час роботи та подякував усім за зустріч.

Відео-запис зустрічі можна подивится за посиланням (частина 1) та частина 2

Науково-практичний семінар "Організація самостійної роботи студентів"

Кафедра східних мов та міжкультурної комунікації планує провести науково-практичний семінар "Організація самостійної роботи студентів" для студентів факультету іноземних мов 15 грудня 2021 року о 13:40. Семінар буде проведено у дистанційному форматі за допомогою LMC Zoom.

Для реєстрації студентам необхідно написати на поштову скриньку k.ogienko@karazin.ua

Студенти мають можливість виступити із доповіддю або взяти участь у дискусійній панелі.

Відбулася ще одна зустріч студентів зі знавцями арабської мови

01.12.2021 відбулася ще одна онлайн-зустріч викладачів та студентів кафедри східних мов та міжкультурної комунікації з носієм та знавцем арабської мови. Нагадаємо, зустрічі зі стейкхолдерами проводяться на базі кафедри на регулярній основі. Головна мета зустрічей – популяризувати арабську мову, покращувати викладання арабської мови на кафедрі східних мов та міжкультурної комунікації.Цього разу запрошеним гостем був д-р. філ. н. Адел Алі Манаа (Єгипет).

Доктор філологічних наук Адел Алі Манаа з Каїру подякував за можливість брати участь у зустрічі. Він займається організацією та контролем за освітою у Каїрі, є викладачем та головою університету в Каїрі, де викладається арабська мова для не носіїв. Він є міжнародним діячем, який готовить кадри високого рівня. Окрім того, він займається наукою, регулярно публікує свої роботи та видає посібники. Адел Алі Манаа розповів про свою кар’єру та поділився досвідом викладання.

Адел Алі Манаа надав цінні поради студентам, які вивчають арабську мову. Найголовніше – вчитися правильно чути, що кажуть носії. Необхідно, щоб або викладачі, або у колі спілкування були носії мови. Цей аспект успішно реалізовується на кафедрі східних мов та міжкультурної комунікації.

Завідувач кафедри Віротченко С.А. поцікавилася про можливості обміну, стажування або проходження практики для студентів ХНУ імені Каразіна в університетах Єгипту. Адел Алі Манаа відповів, що дійсно є такі можливості. Він спеціально їздив до університету Аль-Азгар, зустрічався з керівником університету, який повідомив, що вони готові приймати іноземних студентів на навчання за наявності рекомендаційного листа. В умовах карантинних обмежень можливо проходження курсу навчання у дистанційній формі.

Віротченко С.А. подякувала за таку можливість і вирішила надалі підтримувати співпрацю з університетом Аль-Азгар.Після цього студенти поспілкувалися з Адел Алі Манаа та дізналися відповіді на питання, які їх цікавили.

Вітаємо переможців ІІ Всеукраїнського конкурсу українсько-китайських художніх перекладів!

20 листопада 2021 року відбулося підведення підсумків ІІ Всеукраїнського конкурсу українсько-китайських художніх перекладів, організаторами якого виступили Міністерство освіти і науки України, Посольство Китайської Народної Республіки в Україні, Українська асоціація викладачів китайської мови, Тяньцзінський університет іноземних мов та Київський університет імені Бориса Грінченка. У конкурсі зареєструвалися понад 300 учасників, роботи до конкурсного комітету подали 190 студентів з 15 закладів вищої освіти України. За результатами фінального відбору незалежним та професійним журі призові місця у старшій віковій групі (студенти ІІІ-VІ курсів) отримали студенти факультету іноземних мов 3 курсу денної форми навчання за спеціалізацією східні мови та літератури (переклад включно):

• 2 місце - Ткачук Анастасія Володимирівна

• 3 місце - Середа Володимир В’ячеславович

А у загальнокомандному заліку студенти Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна посіли почесне 4-те місце. Найбільш талановитим призерам конкурсу будуть надаватися рекомендації на навчання в Китаї або участі у літніх таборах, всім учасникам – грамоти та цінні подарунки.

Вітаємо переможців та пишаємося нашими студентами. Бажаємо наснаги та подальших успіхів!

ВІДБУЛАСЯ ЗУСТРІЧ ПРЕДСТАВНИКІВ КАФЕДРИ СХІДНИХ МОВ ТА МІЖКУЛЬТУРНОЇ КОМУНІКАЦІЇ, СТУДЕНТІВ ТА СТЕЙКХОЛДЕРІВ

17.11.2021 року відбулася зустріч викладачів кафедри східних мов та міжкультурної комунікації, стейкхолдерів (представників зі ЗНУ) та студентів, які вивчають китайську мову.

На зустрічі Представник Запорізького Національного Університету доцент, к.п.н. Халамендик Ю.Є виступила зі словом та подякувала Харківський Національний Університет імені В.Н.Каразіна за цінні кадри. Випускниця кафедри східних мов та міжкультурної комунікації Якутович М.В. вже працює викладачем-стажером у ЗНУ.

Завідувач кафедри к.ф.н., доц. Віротченко С.А, поцікавилася, чи є якісь зауваження або побажання щодо навичок, умінь та знань випускників. Халамендик Ю.Є. повідомила, що на даному етапі зауважень немає. Роботодавець повністю задоволений рівнем підготовки кадрів. Вона побажала, щоб кафедра східних мов та міжкультурної комунікації продовжувала випускати таких студентів. ЗНУ готові приймати кадри до штату університету.

Після цього у студентів була можливість поставити питання, які їх цікавили. Викладачі та стейкхолдери поспілкувалися зі студентами про перспективи, методи навчання, напрями роботи для знавців китайської мови, тощо.

ВИСТУП ВИКЛАДАЧІВ КАФЕДРИ НА ІV ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ НАУКОВО-МЕТОДИЧНОМУ СЕМІНАРІ ВИКЛАДАЧІВ КИТАЙСЬКОЇ МОВИ
13 листопада, 2021 року, за сприяння Відділу з питань освіти та культури Посольства КНР в Україні, Української асоціації викладачів китайської мови, Інституту Конфуція КНУ ім. Т.Г. Шевченка, Київського університету імені Бориса Грінченка в дистанційному форматі на платформі Zoom було проведено черговий семінар викладачів китайської мови. Викладачі-китаїсти кафедри східних мов та міжкультурної комунікації майже повним складом були присутні на семінарі.

У пленарній частині семінару виступили викладачі кафедри Ірина ФРЕГЕР-КОВАЛЕНКО та Дана ТУРЧАНІНОВА з доповіддю «Викладання практики перекладу за допомогою сучасних методичних посібників», де поділилися досвідом використання сучасних мультимедійних джерел та власних посібників на заняттях з практики перекладу китайської мови. На дискусійній панелі семінару завідувач кафедри Світлана ВІРОТЧЕНКО поділилася своїми думками щодо подальшої інтеграції китайської мови до міждисциплінарної системи університетської освіти.
Також на семінарі були обговорені питання мотивації, перспектив вивчення китайської мови, викладання китайської літератури та використання елементів гейміфікації на заняттях.

Радник з питань освіти Посольства КНР в Україні, пан Ван ДАЦЗЮН та голова Української асоціації викладачів китайської мови Іван СЕМЕНІСТ підтримали діалог викладачів щодо необхідності розширення викладацької співпраці Україна-КНР та пообіцяли подальшу підтримку викладачам китайської мови у реалізації своїх планів та проведенні ще більшої кількості науково-методичних заходів в Україні.

Відбулася зустріч студентів зі знавцями арабської мови

10 листопада 2021 відбулася онлайн-зустріч представників кафедри східних мов та міжкультурної комунікації зі стейкхолдерами та студентам, які вивчають арабську мову. Завідуюча кафедри Віротченко С.А., викладачі кафедри та запрошені знавці арабської мови обговорили широке коло питань, пов'язаних з навчальним процесом,міжнародними програмами обміну, та співпрацею.

Разом з ст. викл. Ахмад Г. Алхабиль Маграуи Алжалмаси (Марокко), Уаил Хусен (Франція), Мухамад Алмааши (Україна) присутні також поспілкувалися щодо перспектив та розвитку у галузі арабського мовознавства.

Стейкхолдери поділилися своїм досвідом викладання та перекладацької діяльності, а також надали корисні поради щодо організації освітнього процесу для студентів, які вивчають арабську мову.

Після виступів стейкхолдери ще поспілкувалися зі студентами та відповіли на всі питання. Підняли теми актуальних проблем у вивченні арабської мови, можливостей обміну та ін.

У результаті жвавого обговорення вирішили ввести відеоматеріали у процес навчання практики перекладу арабської мови, продовжити практику розмовного клубу з арабської мови із залученням закордонних викладачів, провести підготовку з організації літньої школи арабської мови

Списки вибіркових дисциплін

Шановні студенти, готові списки вибіркових дисциплін від кафедри східних мов та міжкультурної комунікації

ознайомитися зі списками можна за посиланнями:

вступ до східної філології

вступ до східної філології (арабська)

лінгвокраїнознавство

лінгвокраїнознавство (арабська)

історія східних мов

історія східних мов (арабська)

китайська ієрогліфіка

основи арабської каліграфії

практична фонетика китайської мови

міжкультурна комінукація

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС ЕСЕ КИТАЙСЬКОЮ МОВОЮ «КИТАЙ МОЇМИ ОЧИМА»

25 червня 2021 року у приміщенні Посольства Китайської Народної Республіки в Україні відбулася урочиста церемонія нагородження переможців Всеукраїнського конкурсу есе китайською мовою «Китай моïми очима», на якій Його Високоповажність Надзвичайний та Повноважний Посол КНР в Україні пан Фань Сяньчжун нагородив переможців конкурсу. У конкурсі, який проходив з березня по червень 2021 року взяли участь понад 200 учасників-школярів, студентів, науковців, громадських діячів, керівників закладів освіти. За результатами конкурсу переможці отримали нагороди та призи від Посольства Китайської Народної Республіки в Україні.

Студенти кафедри східних мов та міжкультурної комунікації вибороли призові місця. Відзначилися студентки 4 курсу денної форми навчання за спеціалізацією східні мови та літератури (переклад включно) Семенова Валерія, яка посіла 3-тє місце серед студентів, та Гузь Анастасія, яка перемогла у спеціальній номінації " Найкращий літературний талант".

А колектив кафедри східних мов та міжкультурної комунікації представляючи ХНУ ім.В.Н. Каразіна серед синологів України отримав грамоту за перемогу у номінації "Найкращий колектив - організатор". Щиро вітаємо переможців та бажаємо натхнення для подальших наукових здобутків!

Участь викладачів кафедри східних мов та міжкультурної комунікації у онлайн-дискусії «Стан та проблеми викладання китайської мови в Україні в умовах пандемії»

11 травня 2021 року ст.викладач кафедри східних мов та міжкультурної комунікації Катерина ОГІЄНКО та викладач кафедри східних мов та міжкультурної комунікації Максим КРИВОНІС взяли участь в онлайн-дискусії «Стан та проблеми викладання китайської мови в Україні в умовах пандемії».

Захід проводився за сприяння Відділу у справах освіти при Посольстві Китайської Народної Республіки в Україні, Інституту Конфуція Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Північно-східної бази міжнародної освіти з китайської мови Цзіліньського університету.

Онлайн-дискусія відбулась у програмі Zoom, обговорювалися реальні потреби та зовнішнє середовище викладання китайської мови в Україні, модель його сталого розвитку, побудови системи онлайн-викладання, модель співпраці китайських та закордонних університетів для підготовки спеціалістів.

Щиро вдячні всім учасникам і організаторам!

15 квітня 2021 року відбулось урочисте пленарне засідання V Всеукраїнської науково-методичної конференції з міжнародною участю «Питання сходознавства в Україні».

На конференцію було заявлено 110 учасників, які подали до друку тези доповідей, представників 11 вузів України та вчені із закордону (КНР).

Із привітальним словом до учасників та гостей звернулися проректор з науково-педагогічної роботи ХНУ імені В. Н. Каразіна Антон ПАНТЕЛЕЙМОНОВ та декан факультету іноземних мов ХНУ імені В.Н. Каразіна, академік АН ВО України,доктор педагогічних наук, професор Валентина Пасинок.

Також у відеозверненні до учасників звернулись зав.декана факультету іноземних мов ХНУ імені В.Н. Каразіна Світлана ВІРОТЧЕНКО та директор інституту Конфуція ХНУ імені В. Н. Каразіна з китайської сторони пані Івен ЦЗЯН, яка побажала всім учасникам наснаги, плідної співпраці, подальших успіхів і наукових досягнень.

Виступи основної частини були присвячені актуальним питанням лінгвистичних, країнознавчих та історичних досліджень.

Юлія ЛАХМОТОВА (кандидат педагогічних наук, доцент кафедри східних мов та міжкультурної комунікації ХНУ імені В. Н. Каразіна) Вплив світової педагогіки на становлення сучасної китайської школи

Ахмад Гарібо Гарібо (викладач кафедри східних мов та міжкультурної комунікації ХНУ імені В. Н. Каразіна) Арабські прислів'я та народні мудрості, їх російські та українські аналоги.

Анатолій ПАРФІНЕНКО (кандидат історичних наук,доцент, зав.кафедри туристичного бізнесу та країнознавства ХНУ імені В. Н. Каразіна) Зовнішньополітичні та зовнішньоекономічні пріоритети України у регіоні Східної та Південно-Східної Азії

Андрій ДОМАНОВСЬКИЙ (кандидат історичних наук, доцент кафедри історії стародавнього світу та середніх віків ХНУ імені В. Н. Каразіна) Хід слоном: дипломатична гра Карла Великого на Сході наприкінці VIII - на початку ІХ ст.

Посилання на відеофайл пленарного засідання:
https://drive.google.com/file/d/1jAO733DfRORwR2S8E2EYeMp6TiEtdsUd/view?usp=sharing

Робота секцій відбувалась за наступними напрямками: на базі кафедри східних мов і міжкультурної комунікації ХНУ ім. В.Н.Каразіна:

країни Сходу та країни Африки у світовій політиці; модернізаційні процеси в економіці країн Азії та Африки.

Посилання на відеофайли секційних засідань:

Секція 1 Лінгвістика країн Сходу: посилання

Секція 2 Лінгвістика та Перекладознавство країн Сходу: посилання

Секція 3 Література країн Сходу: посилання

Секція 4 Філософія та культура країн Сходу: посилання

Секція 5 Освіта, виховання та методика викладання сходознавчих дисциплін у країнах Сходу: посилання

Секція 8 Історія Сходу: проблеми теорії та практики: посилання

На базі кафедри туристичного бізнесу та країнознавства ХНУ ім. В.Н.Каразіна:

Секція 6 Країни Сходу та країни Африки у світовій політиці:посилання

Секція 7 Модернізаційні процеси в економіці країн Азії та Африки: посилання

За результатами роботи Всеукраїнської науково-практична конференція з міжнародною участю виданий збірник тез доповідей, електрона версія якого розміщена на сайті факультету.

Програма та Збірка тез додаються.

V Всеукраїнська науково-методична конференція з міжнародною участю “ПИТАННЯ СХОДОЗНАВСТВА В УКРАЇНІ”

Запрошуємо всіх викладачів, науковців, аспірантів, які викладають та проводять наукові дослідження в галузі східної філології,історії, політики, економіки, культури країн Сходу, студентів, всіх зацікавлених осіб взяти участь у V Всеукраїнській науково-методичній конференції з міжнародною участю “ПИТАННЯ СХОДОЗНАВСТВА В УКРАЇНІ”.

Конференція відбудеться 15 квітня 2021 року у м. Харків, на базі ХНУ ім. В.Н.Каразіна (платформа ZOOM).

Прийом матеріалів до 10.04.2021. Відправка електронного збірника та електронного сертифіката учасника запланована на 16.04.2021

ПЛАНУЄТЬСЯ РОБОТА НАСТУПНИХ СЕКЦІЙ:

Секція №1 Лінгвістика, перекладознавство та літературознавство країн Сходу;

Секція №2 Філософія та культура країн Сходу;

Секція №3 Історія Сходу : проблеми теорії та практики;

Секція №4 Методика викладання сходознавчих дисциплін та виховання у країнах Сходу;

Секція №5 Країни Сходута країни Африки у світовій політиці;

Секція №6 Модернізаційні процеси в економіці країн Азії та Африки.

УЧАСТЬ БЕЗКОШТОВНА.

ПЛЕНАРНЕ ТА СЕКЦІЙНІ ЗАСІДАННЯ БУДУТЬ ПРОВЕДЕНІ НА ПЛАТФОРМІ ZOOM.

Пишаємося та вітаємо викладача кафедри східних мов та міжкультурної комунікації!

Викладач кафедри східних мов та міжкультурної комунікації Максим Кривоніс зайняв друге місце на Першому Всеукраїнському конкурсі перекладачів китайської мови, організованому Інститутом сходознавства ім. А. Ю. Кримського НАН України, Українською асоціацією китаєзнавців та Уханьським університетом. Максим Кривоніс пройде стажування у фармацевтичній компанії ПРАТ «Дарниця», перспективним напрямом експортного розширення якої є ринки країн Азійсько-Тихоокеанського регіону.

Загалом організатори отримали більше 40 заявок на участь у конкурсі. Географічна представленість фахівців, які висловили бажання взяти участь у конкурсі, є надзвичайно широкою – Київ, Харків, Львів, Одеса, Черкаси, Вінниця, Ізмаїл тощо. Середній досвід перекладу – від 2 до 10 років.

Організатори висловлюють велику подяку почесному журі конкурсу – Голові журі Мерзлюку Денису, а також членам журі Тянь Юань, Гобовій Євгенії, Ілійчук Ірині, Ісаєвій Наталі, Любимовій Юлії та Рудій Наталії.

Фіналісти продемонстрували високий рівень перекладу та володіння базовими і предметними компетентностями. Сподіваємось, що даний конкурс є лише початком у калейдоскопі заходів, спрямованих на розвиток перекладацької галузі в Україні, зміцнення зв’язків з колегами з КНР, з метою створення професійної спільноти перекладачів китайської мови.

Гарні новини для бажаючих вивчати китайську мову!

Старший викладач кафедри східних мов та міжкультурної комунікаціїї та керівник наукового гуртка Popular science: orientalism (Популярна наука: сходознавство) Огієнко Катерина Олександрівна готова допомогти усім охочим розібратися з тонкощами граматики китайської мови. Для цього потрібно лише доєднатися до зустрічі Grammar club щочетверга. У вас є можливість дізнатися відповіді на усі питання, які вас давно цікавлять.

Зустріч відбувається у онлайн-форматі кожного четверга о 10:00 за посиланням.

Ми пишаємося вами!

Педагогічна практика - це не лише практичне навчання, іноді це можливість зрозуміти що саме є твоїм покликанням. Так, Турчанінова Дана Павлівна,наразі викладач кафедри східних мов та міжкультурної комунікації, 2 роки тому, ще будучи студенткою магістратури, прийшла на практику до групи 1 курсу. Успішно пройшовши практику, отримала найвищий бал. З того моменту вона вирішила обрати професію викладача університету, як основу для своєї діяльності. Додатково вона продовжує працювати перекладачем китайської мови.

Ми поспілкувалися з Даною Павлівною про її період навчання, досвід у Китаї та початок роботи викладачем. Цікавим моментом стало, що цей шлях від абітурієнта до студента та викладача склався не без участі фатуму. Дана Павлівна обирала мову при подачі документів на навчання без попередньої підготовки. І цей вибір став вирішальним. З 1 курсу китайська мова дійсно зацікавила, а викладачі змогли підтримати жагу до навчання. Так Дана Павлівна оволодівала новою мовою та завдяки своїм старанням отримала стипендію на навчання у Китаї. Цей час вона згадує з радістю та описує яскраві моменти студентського життя у Китаї. Цей період допоміг значно вдосконалити знання, отримати безліч нових емоцій та корисного досвіду. Усім, хто бажає отримати стипендію та поїхати у Китай, Дана Павлівна радить ніколи не опускати руки та приділяти багато часу практиці. Після повернення з Китаю на Дану Павлівну чекали практики, які передбачені на 4 та 5 курсі факультету іноземних мов. Після відмінних результатів на педагогічній та асистентській практиках, Дані Павлівні запропонували стати викладачем кафедри східних мов та міжкультурної комунікації. Вона з радістю прийняла пропозицію, щоб ділитися своїми знаннями вже зі своїми студентами та допомагати їм у вивченні такої складної мови. Турчанінова Дана Павлівна має досвід участі у процесі навчання і як студентки, і як викладача. Як ми дізналися, для неї кожна з цих сторін має свої цікавинки. Та зараз, пройшовши такий нелегкий, але цікавий шлях, вона успішно викладає китайську мову та мотивує студентів на нові досягнення.

Її історія надихає. Шановні абітурієнти та студенти, у вас завжди є можливість розвивати свої навички за бажанням. Ви також можете отримати стипендію на навчання, мати досвід спілкування з китайцями в Україні або вивчити китайську за допомогою чудових викладачів кафедри східних мов в ХНУ імені В.Н.Каразіна. Ніколи не пізно почати вчити китайську, як бачите з історії Дани Павлівни, докладені зусилля не будуть марними!

Інститут сходознавства ім. А. Ю. Кримського НАН України, ГО «Українська асоціація китаєзнавців» спільно з Уханьським університетом організовують ПЕРШИЙ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС ПЕРЕКЛАДАЧІВ КИТАЙСЬКОЇ МОВИ.

Фахівці з перекладу китайської мови працюють у всіх великий та малих містах України – це Київ, Харків, Одеса, Львів, Івано-Франківськ, Дніпро та інші, а також у Китаї. Мета – об’єднати професіональних перекладачів, незважаючи на те, де вони перебувають, надати потужного імпульсу подальшому розвитку перекладацької галузі в Україні, сприяти підвищенню рівня професійності та володіння необхідними компетентностями.

Запрошуються до участі магістрів та випускників українських ЗВО!

Головний приз: Однорічне стажування в Уханьському університеті

Учасники: Магістри, спеціалісти та професіонали з досвідом роботи від 2 років

Для участі необхідно заповнити анкету: https://forms.gle/QN2PSv3P6YwvVuoj7

Анкети приймаються до 10.03.2021 (включно)

Подія: https://sinologist.com.ua/pershyj-vseukrayinskyj-konkurs-perekladachivkytajskoyi-movy/

Подія на Facebook: https://www.facebook.com/events/239588051051796/

З усіх питань прохання звертатись на fanyi@sinologist.com.ua

7763e9a79d0dafd41290353af5736a19.pdf

V Всеукраїнська науково-методична конференція з міжнародною участю “ПИТАННЯ СХОДОЗНАВСТВА В УКРАЇНІ”

Запрошуємо всіх викладачів, науковців, аспірантів, які викладають та проводять наукові дослідження в галузі східної філології,історії, політики, економіки, культури країн Сходу, студентів, всіх зацікавлених осіб взяти участь у V Всеукраїнській науково-методичній конференції з міжнародною участю “ПИТАННЯ СХОДОЗНАВСТВА В УКРАЇНІ”.

Конференція відбудеться 15 квітня 2021 року у м. Харків, на базі ХНУ ім. В.Н.Каразіна (платформа ZOOM).

Прийом матеріалів до 10.04.2021. Відправка електронного збірника та електронного сертифіката учасника запланована на 16.04.2021

ПЛАНУЄТЬСЯ РОБОТА НАСТУПНИХ СЕКЦІЙ:

Секція №1 Лінгвістика, перекладознавство та літературознавство країн Сходу;

Секція №2 Філософія та культура країн Сходу;

Секція №3 Історія Сходу : проблеми теорії та практики;

Секція №4 Методика викладання сходознавчих дисциплін та виховання у країнах Сходу;

Секція №5 Країни Сходута країни Африки у світовій політиці;

Секція №6 Модернізаційні процеси в економіці країн Азії та Африки.

УЧАСТЬ БЕЗКОШТОВНА.

ПЛЕНАРНЕ ТА СЕКЦІЙНІ ЗАСІДАННЯ БУДУТЬ ПРОВЕДЕНІ НА ПЛАТФОРМІ ZOOM.

Інформлист: 8e2020a8af4b08905faa8ca4dddc0451.pdf

Готові списки з вибіркових дисциплін на другий семестр 2020-2021 навчального року!

Основи суспільно-політичного перекладу (китайська)

основи художнього перекладу (арабська)

основи художнього перекладу (китайська)

спецкурс: особливості викладання у КНР (1 курс магістратури)

спецкурс: міжкультурна комунікація (4 курс)

Бажаємо успіхів!


Любі абітурієнти, запрошуємо вас долучитися до онлайн-марафону "Відкрий для себе Каразінський"

Протягом 16 січня – 7 лютого 2021 року Каразінський університет проводить масштабний день відкритих дверей у новому форматі – онлайн-марафон "Відкрий для себе Каразінський"

У межах заходу відбудеться представлення діяльності Каразінського університету, зокрема його інфраструктури, особливостей навчання, можливостей для всебічного розвитку, академічної мобільності, працевлаштування та проведення дозвілля, а також презентації освітніх програм від представників факультетів та навчально-наукових інститутів.

Також заплановані онлайн-зустрічі з ректором, відповідальним секретарем приймальної комісії, деканами та представниками всіх факультетів, директорами навчально-наукових інститутів, представниками ректорату та структурних підрозділів.

Ви отримаєте усю необхідну інформацію щодо програм підготовки, діяльності факультетів, навчально-наукових інститутів, особливостей вступної кампанії–2021.

Для участі в онлайн-марафоні передбачена реєстрація у формі:

https://forms.gle/eoab5DGnN18RoLdV6

Пряма трансляція заходу відбуватиметься в офіційних представництвах університету в соціальних медіа:

YouTube: https://www.youtube.com/c/KarazinUniver

Facebook: https://www.facebook.com/Karazin.University

Instagram: https://www.instagram.com/karazinuniver/

а також на офіційних веб-сайтах:

https://www.univer.kharkov.ua/

https://karazin.ua/

Під час прямої трансляції в вас буде можливість поставити питання, які їх турбують, щодо вступу та особливостей навчання в університеті.

Кафедра східних мов та міжкультурної комунікації вітає з Новим Роком!

Дорогі друзі, вітаємо Вас із новорічними святами!
Нехай рік прийдешній буде сповнений новими досягненнями,
цікавими заходами та радісними подіями!
Щиро бажаємо Вам успіхів у справах та гармонії на душі!
Зичимо Вам міцного здоров’я і нехай здійсняться найзаповітніші мрії!

З НОВИМ РОКОМ!

情爱的朋友们,祝你们新年快乐!
让新的一年带来您更多的成功、快乐和幸福!
祝您事业有成,家庭美满,心想事成,幸福安康!

新年快乐!

Пройшов круглий стіл «Вплив тенденцій ринку праці на формування необхідних навичок володіння китайською мовою у здобувачів вищої освіти»

23 грудня 2020 року кафедрою східних мов та міжкультурної комунікації факультету іноземних мов Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна та факультетом іноземної філології Запорізького національного університету було проведено круглий стіл «Вплив тенденцій ринку праці на формування необхідних навичок володіння китайською мовою у здобувачів вищої освіти». Велику підтримку надала Харківська філія інституту Конфуція ХНУ ім. В.Н. Каразіна, заступник директора та з навчальної роботи, пан Ван Янчже та заступник директора з культури , пані Чжан Вєнжу. Були присутні понад 50 осіб, серед яких як викладачі, так і студенти.

Обговорювалися питання майбутнього працевлаштування, майбутнього китаїстики та перекладознавства та ін. Викладач кафедри східних мов та міжкультурної комунікації ХНУ ім. В.Н. Каразіна Кривоніс М.І. розповів про формування навчальної програми з практики перекладу китайської мови під впливом останніх тенденцій ринку праці. Директор Школи Конфуція при Запорізькому університеті У Шихун та доцент КИМПС к.п.н., Халемендик Ю.Е. розповіли про особливості викладання китайської мови у Запорізькому університеті. Студентами ставилось багато запитань, виникали цікаві дискусії. Зустріч показала, що такий формат відкритого спілкування викладачів та студентів є не лише цікавим, а й досить продуктивним.

Переглянути відеозапис круглого столу можна за посиланням

У посольстві КНР в Україні нагородили переможців конкурсу «Стипендія Посла КНР»

16 грудня 2020 року в Києві відбулася онлайн-церемонія нагородження переможців "Стипендії Посла КНР" 2020 року. Надзвичайний і Повноважний Посол Китайської Народної Республіки в Україні пан Фань Сяньжун звернувся до присутніх представників переможців від найкращих ЗВО України. У своєму виступі він зазначив, що викладання китайської мови на теренах України має більш ніж 60-ти річну історію. Крім досвідчених викладачів 80-х років, зараз свій активний внесок у науку робить плеяда молодих, але дуже діяльних педагогів. Це свідчить про спадкоємність у розвитку системи викладання китайської мови в Україні. Завдяки стипендіальній підтримці, за останні роки більше 3000 українських студентів змогли відправитися на навчання в КНР. Саме для того, щоб відзначити найкращих викладачів китайської мови та найталановитіших українських студентів, у 2019 році була започаткована "Стипендія Посла КНР".

На церемонії нагородження переможців ХНУ ім. В.Н. Каразіна представляла директорка Інституту Конфуція ХНУ ім. В.Н. Каразіна від китайської сторони, пані Цзян Івен.

Серед цьогорічних переможців – викладачі та студенти факультету іноземних мов. Стипендію для викладачів за внесок у сфері викладання китайської мови в Україні отримали викладачі кафедри східних мов та міжкультурної комунікації Кривоніс Максим Іванович та Закурдаєва Ольга Володимирівна. Стипендію за найкращі результати у вивченні китайської мови отримала студентка 4 курсу денної форми навчання за спеціалізацією східні мови та літератури (переклад включно) Гамова Олександра та студентка 1 курсу магістратури денної форми навчання Келюх Ганна.

Щиро вітаємо переможців та бажаємо подальших успіхів!

Від імені факультету іноземних мов ХНУ ім. В.Н. Каразіна хочемо подякувати Надзвичайному і Повноважному Послу Китайської Народної Республіки в Україні пану Фань Сяньжуну за постійну підтримку та увагу до розвитку китаєзнавства в Україні. А також висловлюємо свою щиру вдячність першому секретарю, начальнику відділу освіти Посольства КНР в Україні пану Ван Дацзюню за його вагомий внесок у розвиток викладання китайської мови в Україні та зусилля зі зміцнення культурних та освітніх зв'язків між Україною та Китаєм!

Інформаційний лист-запрошення до участі в роботі Круглого столу «Вплив тенденцій ринку праці на формування необхідних навичок володіння китайською мовою у здобувачів вищої освіти»
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ В.Н. КАРАЗІНА
ФАКУЛЬТЕТ ІНОЗЕМНИХ МОВ
КАФЕДРА СХІДНИХ МОВ ТА МІЖКУЛЬТУРНОЇ КОМУНІКАЦІЇ
ЗАПОРІЖСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ФАКУЛЬТЕТ ІНОЗЕМНОЇ ФІЛОЛОГІЇ
Щиро запрошуємо Вас взяти участь у роботі круглого столу, який відбудеться 23 грудня 2020 р. о 13.30 за посиланням
https://us04web.zoom.us/j/9176066784?pwd=d1ZHUmc0RkxDaTdoNDhSbFBIbUdLQT09


Кафедра східних мов та міжкультурної комунікації вітає з днем арабської мови!

18 грудня 2020 року відзнавчався Всесвітній день арабської мови. До святкування приєдналися студенти та викладачі кафедри східних мов та міжкультурної комунікаціїї. Студенти підготували неймовірні відео-привітання та поспілкувалися з викладачами на цікаві теми. Окрім того, носії, спеціалісти та викладачі зібралися обговорити важливі питання культури та мови. Ми щиро вітаємо усіх знавців арабської мови, бажаємо успіхів у навчання та професійній діяльності!

Подивится чудові привітання можна за посиланнями День арабської мови та привітання.

Обговорення у форматі круглого столу можна подивитися за посиланням круглий стіл

Кафедра східних мов та міжкультурної комунікації провела засідання 3 секцій студентської наукової конференції «КАРАЗІНСЬКІ ЧИТАННЯ. ІНОЗЕМНА ФІЛОЛОГІЯ: ПОШУК МОЛОДИХ»!
Дякуємо за участь!

25 листопада та 02 грудня 2020 року кафедра східних мов та міжкультурної комунікації провела три засідання секцій студентської наукової конференції «КАРАЗІНСЬКІ ЧИТАННЯ. ІНОЗЕМНА ФІЛОЛОГІЯ: ПОШУК МОЛОДИХ». Були розглянуті різноманітні теми, пов’язані з культурою Китаю, методологічні та лінгвістичні аспекти мовлення, семантичні особливості лексичних одиниць та їх функціонування, проблеми дискурсології та специфіки мовної практики.

Усі учасники старанно підготували матеріали та представили доповіді на високому рівні. У кожній секції керівники відзначили найкращі доповіді, а усі учасники отримали сетифікати.

Ми пишаємося Вами!

Студентська конференція – це не лише можливість навчитися формулювати свої думки та оволодіти науковим стилем, іноді – це послідовний путь до майбутньої професії. Найчастіше, студенти, які вперше беруть участь у конференції ще на 1 курсі, повертаються туди з року в рік. Багато хто саме так і почав свій шлях в науку. Яскравим прикладом цього є Коваль Анастасія Вікторівна, яка декілька років поспіль брала активну участь в конференції як учасник, а цього року, як викладач, виступила вже у ролі наукового керівника та керівника секції.

Вітаємо переможців І Всеукраїнського конкурсу художніх перекладів з китайської мови!

20 листопада 2020 року у Києві відбулося підведення підсумків І Всеукраїнського конкурсу художніх перекладів з китайської мови, організаторами якого виступили Посольство Китайської Народної Республіки в Україні, Українська асоціація викладачів китайської мови та Інститут Конфуція Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

У конкурсі взяли участь більш ніж 100 учасників із 10 закладів вищої освіти України.У результаті попереднього відбору незалежним та професійним журі фіналістами І Всеукраїнського конкурсу художніх перекладів з китайської мови стали 19 робіт у номінації «Кращий переклад прозового твору», а також 9 перекладів у номінації «Кращий поетичний переклад».

За результатами фінального відбору призові місця зайняли студенти факультету іноземних мов Харківського національного університету імені Василя Каразіна:

  • 1 місце у Номінації «Кращий поетичний переклад» посів Середа Володимир В’ячеславович, студент 2 курсу.
  • Особливу відзнаку журі отримала Волохова Вікторія Володимирівна, студентка 3 курсу.

За рішенням Посольства Китайської Народної Республіки в Україні переможці (1 місце) у кожній номінації отримають стипендію уряду на навчання в Китайській Народній Республіці, а призери конкурсу – призи та цінні подарунки.

Вітаємо переможців та пишаємося нашими студентами. Бажаємо наснаги та ще більших досягнень!

30 жовтня кафедра східних мов та міжкультурних комунікацій відзначила свій перший ювілей.

Кафедра готує висококваліфікованих фахівців вже 5 років. Викладацький склад на чолі з завідуючою кафедри Світланою Андріївною Віротченко, постійно розширює коло можливостей для студентів. На базі функціонує студентський науковий гурток "Popular Science:Orientalism". Попереду у нас ще більше планів з модернізації навчального процесу. Ми раді бачити всіх бажаючих вивчати східні мови. Дуже приємно було отримати привітання від майбутніх китаїстів та арабістів з нашим спільним святом. Сподіваємося, наступний день народження ми відзначимо з більшим розмахом при особистій зустрічі зі студентами!


Відбулась IVВсеукраїнська науково-методична конференція з міжнародною участю

"ПИТАННЯ СХОДОЗНАВСТВА В УКРАЇНІ"

Щиро вдячні всім учасникам і організаторам!

26 березня 2020 року на базі Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна відбулась IVВсеукраїнська науково-методична конференція з міжнародною участю “ПИТАННЯ СХОДОЗНАВСТВА В УКРАЇНІ”.

Заявлено 128 учасників, які подали до друку тези доповідей, представників 8 вузів України та вчені із закордону (КНР, США)

Пленарне засіданнявідкрили проректор з науково-педагогічної роботи ХНУ імені В. Н. Каразіна Антон ПАНТЕЛЕЙМОНОВ та декан факультету іноземних мов ВАЛЕНТИНА ПАСИНОК.

Також виступили зав. декана факультету СвітланаВІРОТЧЕНКОі директор інституту Конфуція з китайської сторони ЦЗЯН ІВЕН.

Виступи основної частини були присвячені актуальним питанням лінгвистичних, країнознавчих та історичних досліджень.

Юлія ЛАХМОТОВА (кандидат філологічних наук, доцент кафедри східних мов та міжкульртурної комунікації ХНУ імені В. Н. Каразіна) Мовознавчі традиції китайської мови.

Ахмад гарібо гарібо (викладач кафедри східних мов та міжкультурної комунікації ХНУ імені В. Н. Каразіна)Арабська каліграфія її походження і види.

Анатолій ПАРФІНЕНКО (кандидат історичних наук, доцент, зав. кафедри туристичного бізнесу та країнознавства ХНУ імені В. Н. Каразіна) ЛИМАН СЕРГІЙ (доктор історичних наук, професор кафедри туристичного бізнесу та країнознавства ХНУ імені В .Н. Каразіна) Схід і Захід: історія проти географії на різних етапах цивілізаційної акселерації.

Андрій ДОМАНОВСЬКИЙ (кандидат історичних наук, доцент кафедри історії стародавнього світу та середніх віків ХНУ імені В. Н. Каразіна) Крим в історії України: один південь, два сходи і три підходи.

Робота секцій відбувалась за наступними напрямками: на базі кафедри східних мов і міжкультурної комунікації ХНУ ім. В.Н.Каразіна: Лінгвістика, перекладознавство та літературознавство країн Сходу; Філософія та культура країн Сходу ; Історія Сходу : проблеми теорії та практики; методика викладання сходознавчих дисциплін та виховання у країнах Сходу; на базі кафедри туристичного бізнесу та країнознавства: країни Сходу та країни Африки у світовій політиці; модернізаційні процеси в економіці країн Азії та Африки.

За результатами роботи Всеукраїнської науково-практична конференція з міжнародною участю виданий збірник тез доповідей, електрона версія якого розміщена на сайті факультету.

Програма та Збірка тез додаються.


25 січня 2020 року в Центральному парку культури і відпочинку ім. М. Горького пройшло святкування Китайського Нового року, в якому брали активну участь викладачі та студенти факультету іноземних мов, а так само слухачі та викладачі Інституту Конфуція Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна. Були представлені тематичні майстер-класи, в яких змогли взяти участь гості парку. Плетіння китайських вузликів, вирізання ієрогліфів з червоного паперу, традиційна китайська каліграфія і чайна церемонія дозволили зануритися в атмосферу свята. Крім цього була представлена концертна програма, в яку увійшли: показ китайських костюмів, виконання пісні на традиційно музичному інструменті Хулуси, а також сольні виконання пісень на китайській мові, традиційні танці, презентація китайської гімнастики і багато іншого.

15-16 жовтня 2019 року викладачі кафедри східних мов та міжкультурної комунікації брали участь у Другому Всеукраїнському науково-методичному семінарі викладачів китайської мови, що проходив у Київському університеті імені Бориса Грінченка. Конференція проводилася за підтримки консульства Китаю. В перший день семінару відбулося урочисте відкриття, виступили професори з Китаю зі своїми дослідженнями у різних аспектах життя КНР. Далі, в кінці першого дня та на другий день, було розглянуто питання викладання китайської мови в Україні, запропоновані нові методи викладання, а також вивчення китайської мови, які можуть бути корисні як для викладачів, так і для студентів. У розгляді проблем було відзначено проблему кадрового забезпечення, проблему забезпечення шляхів обміну досвідом та дослідженнями у сфері методики викладання китайської мови серед викладачів. З гордістю було оголошено про заснування асоціації викладачів китайської мови, а також про випуск видання асоціації з науковими роботами і дослідженнями на тему в найближчий час. Загалом семінар видався ефективним та корисним для усіх учасників.

31 жовтня 2019 р. відбулося святкування Дня кафедри східних мов та міжкультурної комунікації. З нагоди свята були підготовлені незвичайна фотозона в китайському стилі, різноманітні майстер-класи та вікторини. У підготовці святкування приймали участь як працівники кафедри східних мов та міжкультурної комунікації, так і китайські викладачі з Інституту Конфуція. Усі бажаючі могли прийняти участь у всіх заходах. День кафедри пройшов весело, незвичайно та незабутньо. Кафедра східних мов та міжкультурної комунікації виражає подяку усім, хто прийняв участь у підготовці та святкуванні.

У середу 17 квітня 2019 о 13:40 кафедрою східних мов проводиться мотиваційна зустріч із менеджером по персоналу ООО «Медстар Солющенс» Кошель Вікторією Сергіївною. Тема бесіди «Переваги спеціаліста із повною вищою освітою у сфері іномених мов (арабська та китайська мови) на світовому ринку праці»

Місце проведення: пл. Свободи 4 (головний корпус) ауд. 1-42.


28 березня 2019 року на кафедрі східних мов ХНУ імені В.Н. Каразіна разом з Педагогічним університетом Сковороди відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю "Питання Сходознавства в Україні".

Щиро вдячні всім учасникам і організаторам!

28 березня 2019 року на базі Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна та Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю “ПИТАННЯ СХОДОЗНАВСТВА В УКРАЇНІ”.

Заявлено 167 учасників, які подали до друку тези доповідей, безпосередню участь прийняли 120 представників 8 вузів України та вчені із закордону (КНР, Королівство Марокко, Туреччина).

Пленарне засідання відкрили заступник декана факультету Віротченко С.А. і директор інституту Конфуція з китайської сторони Дін Шивен. Виступи основної частини були присвячені актуальним питанням лінгвистичних і літературознавчих досліджень.

Професор факультету літератури і гуманітарних наук Университету Султана Мулай Сулаймана (м. Бені Меллал. Королівство Марокко) БЕЛЛАШХАБ МОХАММЕД виступив із доповіддю щодо основ сходознавчого дискурсу. Доцент кафедри арабської мови і літератури, факультету літератури і гуманітарних наук Університету Султана Мулай Сулаймана (м. Бені Меллал. Королівство Марокко) МАГРАВІ ЛАХБІБ роз’яснив своє бачення щодо орієнталізму, діалогу культур та питання про концепції. Окраса кафедри східних мов та міжкультурної комунікації ХНУ імені В.Н.Каразіна, ст. викладач ОБИХВІСТ МАРІЯ СЕРГІЇВНА висвітлила свої дослідження щодо щоденникової прози тайванської письменниці Сань Мао у контексті ґендерних студій. Шановний викладач арабської мови кафедри східних мов та міжкультурної комунікації ХНУ імені В.Н.Каразіна АХМАД ГАРІБО ГАРІБО розповів про наукові здобутки вищої освіти в арабському світі. З історичної тематики на пленарному засіданні виступили кандидат історичних наук, доцент кафедри історії стародавнього світу та середніх віків ХНУ імені В.Н. Каразіна ДОМАНОВСЬКИЙ АНДРІЙ МИКОЛАЙОВИЧ та кандидат історичних наук, доцент кафедри всесвітньої історії ХНПУ імені Г.С. Сковороди ЯМПОЛЬСЬКА ЛАРИСА МИКОЛАЇВНА. Вони повідали учасникам питання долі Візантійців після Візантії, збереження ромейської ідентичності в Османській імперії та про особистість Мустафи Барзані у партикулярному та інтегральному вимірі курдського національного руху.

Робота секцій відбувалась за наступними напрямками: на базі кафедри східних мов і міжкультурної комунікації ХНУ ім. В.Н.Каразіна: Лінгвістика, перекладознавство та літературознавство країн Сходу; Філософія та культура країн Сходу ; на базі кафедри східних мов ХНПУ імені Г.С. Сковороди: Освіта та виховання у країнах Сходу; Методика викладання сходознавчих дисциплін; на базі кафедри всесвітньої історії ХНПУ імені Г.С. Сковороди: Історія Сходу: проблеми теорії та практики; Економіка, політика, соціум країн Сходу

Робота конференції відбувалася за наступними секціями:

Секція 1. Лінгвістика країн Сходу.

Секція 2. Лінгвістика країн Сходу.

Секція 3. Перекладознавство країн Сходу.

Секція 4. Література країн Сходу.

Секція 5. Філософія та культура країн Сходу.

Секція 6. Філософія та культура країн Сходу.

Секція 7. Освіта та виховання у країнах Сходу. Методика викладання сходознавчих дисциплін.

Секція 8. Історія Сходу: проблеми теорії та практики.

Секція 9. Економіка, політика, соціум країн Сходу.

Програма та збірка тез учасників додаються.


Кафедра східних мов та міжкультурної комунікації

факультету іноземних мов

Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна

запрошує школярів познайомитися з культурою сходу та дізнатися про переваги навчання на кафедрі.

Дата: з 25 по 29 березня 2019 року.

Місце проведення: ХНУ імені В.Н.Каразіна (майдан Свободи 4, 7 поверх, ауд.7-65,

Кафедра східних мов та міжкультурної комунікації

Довідки за тел.: 707-50-07

Реєстрація: meijiestar@gmail.com (не пізніше 20.03.19)

Участь у всіх заходах безкоштовна!!!

Програма заходів

25.03.18

12.00

«100 цікавих фактів про культуру сходу»

(виступ учасників гуртка «Рopularscience: orientalism»)

26.03.18

14.00

Типовий день студента кафедри східних мов та міжкультурної комунікації

(квест-знайомство з університетом)

27.03.18

13.40

Круглий стіл:

«Наука як базис майбутнього лідерства»

«Значущість освіти для сучасної молоді»

«Дипломований фахівець-філолог VS аматор-знавець іноземної мови»

28.03.18

13.30

Відкриті секційні виступи на ІІІ Всеукраїнській науково-практичній конференції

«Питання сходознавства в Україні»

29.03.18

12.00

Роль східних країн у сучасному світі


11 березня 2019 року кафедрою східних мов та міжкультурної комунікації факультету іноземних мов разом з Інститутом Конфуція Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна було проведено І етап Всеукраїнської олімпіади з китайської мови. За результатами олімпіади було визначено переможців:

1 місце - Гамова Олександра, студентка групи ЯК-21

2 місце - Ковальчук Анастасія, студентка групи ЯЕ-43

3 місце - Чан Мін Тхао, студентка групи ЯК-31

4 місце - Кавун Анастасія, студентка групи ЯЕ-33

Студентка Гамонова Олександра прийме участь у ІІ етапі Всеукраїнської олімпіади з китайської мови, що проходитиме в Києві. Бажаємо їй успіху!


19 лютого 2019 року викладачі та студенти кафедри східних мов та міжкультурної комунікації разом з Інститутом Конфуція провели святковий концерт, присвячений Святу Ліхтарів в Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна.

Відвідувачі мали змогу насолодитися традиційними та сучасними китайськими танцями, виконанням популярних китайських пісень, грою на традиційних китайських музичних інструментах. Під час концерту було проведено міні-вікторіну з китайськими загадками з призами від Інституту Конфуція за вірні відповіді. Після закінчення концерту, згідно з традиціями свята, на виїздному заході були запущені ліхтарі.


18 грудня 2018 року на факультеті іноземних мов з ініціативи кафедри східних мов та міжкультурної комунікації відбулося святкування Міжнародного дня арабської мови!

Із привітанням виступила завідувач кафедри Віротченко Світлана Андріївна. Під час святкування викладачами кафедри східних мов разом з викладачами Українсько-Арабського центру було проведено заходи, присвячені до Дня арабської мови. Студенти, які вивчають арабську мову, підготували святковий концерт.



23 листопада 2018 року студенти кафедри східних мов та міжкультурної комунікації, а також учасники наукового гуртка Popular Science: Orientalism прийняли участь у XVII Міжнародній студентській науковій конференції "Каразінські читання: Іноземна філологія. Пошук молодих".

На пленарному засіданні від кафедри східних мов виступила Коваль Анастасія Володимирівна із доповіддю "Difficulties of Japanese-English translation of cultural phenomenf in the animated film by Hayao Miyazaki 'Spirited Away'", науковий керівник Огієнко К.О.

Студенти кафедри східних мов та учасники наукового гуртка Popular Science: Orientalism були представлені у наступних секціях:

Мовне коло 7. «Статус китайської мови у сучасному комунікативному просторі» науковий керівник Огієнко К.О.

Мовне коло 8. «Культура Китаю» науковий керівник Мотрохов О.І.

Мовне коло 9. «Культура інших країн сходу» науковий керівник Науменко С.С.

Мовне коло 10. «Актуальні проблеми китайської мови» науковий керівник Віротченко С.А.

Бажаємо нашим студентам подальших успіхів та плідної наукової праці!


За програмою Інститута Конфуція викладачі Інститута Конфуція та кафедри східних мов та міжкультурної комунікації факультету іноземних мов Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна Фрегер І.І. та Кривоніс М.І. з 11 листопада 2018 року по 30 листопада 2018 року пройшли стажування в партнерському університеті Інститута Конфуція Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна - Анхойському університеті (м. Хефей, провінція Анхой, КНР). Під час стажування викладачі підвищили рівень володіння китайською мовою, поглиблили розуміння китайської культури та філософії, зміцнили співпрацю між університетами та міжнародні відносини України та Китая.


31 жовтня 2018 року на факультеті іноземних мов відбулось святкування Дня народження кафедри східних мов та міжкультурної комунікації!

Із привітанням виступила завідувач кафедри Віротченко Світлана Андріївна. Під час святкування викладачами кафедри східних мов разом з викладачами Інституту Конфуція було проведено заходи, присвячені до Дня кафедри: майстер-класи з вирізання з паперу та плетіння вузликів, розпис хною. Студентів, які вивчають китайську мову на факультеті іноземних мов та на факультеті міжнародних економічних відносин та туристичного бізнесу взяли участь у танцювальному флешмобі. Науковий гурток при кафедрі східних мов та міжкультурної комунікації Popular Science: Orientalism провів вікторину для студентів-сходознавців.

Вітаємо кафедру східних мов та міжкультурної комунікації зі святом та бажаємо успіхів та процвітання!


30 жовтня 2018 року в Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна було проведено навчальну екстрену евакуацію для студентів, викладачів та працівників підрозділів університету.


18 жовтня 2018 року викладачі кафедри східних мов та міжкультурної комунікації брали участь у Першому Всеукраїнському науково-методичному семінарі викладачів китайської мови, що проходив у Київському університеті імені Бориса Грінченка. Конференція проводилася за підтримки консульства Китаю. На конференції було розглянуто питання викладання китайської мови в Україні. У розгляді проблем було відзначено проблему вступу до магістратури, проблему кадрового забезпечення. Було запропоновано створення асоціації викладачів китайської мови України для подальшого вирішення різноманітних питань, пов’язаних із викладанням китайської мови.


Святкування 10-ї річниці створення Інституту Конфуція університету

30 травня 2018 року в Каразінському університеті відбудуться урочисті заходи з нагоди 10-ї річниці створення Інституту Конфуція Каразінського університету.

Ініціаторами та співорганізаторами урочистостей виступило Головне відділення Інститутів Конфуція та Посольство Китайської Народної Республіки в Україні.

За 10 років роботи Інститут Конфуція став осередком китайської культури не лише в Харкові, а й в усьому північно-східному регіоні України завдяки створенню та функціонуванню філій у закладах вищої освіти та середніх навчальних закладах Харківської, Сумської, Полтавської та Донецької областей.

Кількість слухачів Інституту Конфуція та його філій щорічно сягає 1 000 осіб, а в останні роки перевищує 1 500 осіб. На сьогодні в Інституті Конфуція функціонує понад 100 груп та класів з вивчення китайської мови для дорослих, студентів, школярів і дітей дошкільного віку.

Навчально-виховний процес в Інституті Конфуція здійснює колектив українських працівників, а також китайських викладачів, які направлені в Каразінський університет переважно Аньхойським університетом (Китай), який є співзасновником Інституту Конфуція.

Заплановано проведення низки заходів:

– засідання круглого столу «Інститут Конфуція — міст між Україною і Китаєм: історія, сьогодення, перспективи» | об 11:00

– інформаційна фотовиставка про діяльність Інституту Конфуція | об 11:00

Місце проведення: майдан Свободи, 4, головний корпус університету, 4-й поверх, Зала засідань Вченої ради

– концерт художнього колективу Аньхойського університету | о 14:30

Місце проведення: майдан Свободи, 4, головний корпус університету, 2-й поверх, Актова зала

Вітаємо Семенову Валерію Констянтинівну, яка посіла I місце

за результатами олімпіади з англійської мови (як II іноземна) для студентів I курсу!


Студенти-арабісти Каразінського підкреслюють важливість вивчання арабської мови

Дивиться відео-ролик за посиланням:

https://www.youtube.com/watch?v=kgBrlDEm6Tg


студенти-китаїсти – про вивчання китайської та студентське життя у Каразінському

Дивиться відео-ролик за посиланням:

https://youtu.be/_0ZGKUsyoTE

29 березня відбулась Всеукраїнської науково-практичної конференції “ПИТАННЯ СХОДОЗНАВСТВА В УКРАЇНІ”

Конференцію відвідав Перший секретар Посольства Китайської Народної Республіки в Україні і привітав всіх присутніх та учасників конференції.

Учасники пленарного засідання:

КАЛАШНИК ЛЮБОВ СЕРГІЇВНА (доктор педагогічних наук, професор кафедри східних мов ХНПУ імені Г.С. Сковороди) Концепція патріотичного виховання в сучасній китайський педагогіці.

ВІРОТЧЕНКО СВІТЛАНА АНДРІЇВНА (кандидат філологічних наук, доцент зав. каф. східних мов та міжкультурної комунікації ХНУ ім. В.Н. Каразіна) Засоби позитивної та негативної інформації в сучасних українських та китайських ЗМІ.

БИКОВА ІРИНА АЛІМДЖАНІВНА (кандидат філологічних наук, доцент кафедри східних мов ХНПУ імені Г.С. Сковороди) Особливості організації позааудиторної роботи студентів-сходознавців.

КРИВОРУЧКО СВІТЛАНА КОНСТЯНТИНІВНА (доктор філологічних наук, професор, зав. каф. романської філології та перекладу ХНУ ім. В.Н. Каразіна) Осмислення естетики китайських письменників другої половини XX ст.. в українському літературознавстві.

РИБАЛКО СВІТЛАНА БОРИСІВНА (доктор мистецтвознавства, професор, зав. каф. мистецтвознавства Харківської державної академії культури) Мистецтво Ногаку: візуальні, ритуальні та комунікативні аспекти.

ЩЕДРІН АНАТОЛІЙ ТРОХИМОВИЧ (доктор наук з культурології, професор кафедри філософії та політології Харківської державної академії культури) Предфілософія в контексті філософської думки Стародавнього Світу: орієнтально-культурологічні виміри.

СИДОРЧУК ТАЇСІЯ МИХАЙЛІВНА (кандидат історічних наук, керівник Науково-дослідного центру орієнталістики імені Омеляна Пріцака Національного університету «Києво-Могилянська академія) Стародруки в колекції видатного сходознавця Омеляна Пріцака як джерело дослідження мов, історії та культури народів Сходу.

ДОМАНОВСЬКИЙ АНДРІЙ МИКОЛАЙОВИЧ (кандидат історічних наук, доцент кафедри історії стародавнього світу та середніх віків ХНУ імені В.Н. Каразіна) «Плугатарі з плугами йдуть», або Детермінативи у системі шумерського понятійно-звукового письма.

Збірник тез Всеукраїнської науково-практичної конференції «ПИТАННЯ СХОДОЗНАВСТВА В УКРАЇНІ».

Оголошення:

16 лютого 2018 року студенти-арабісти I-II курсів ХНУ ім. В. Н. Каразіна відсвяткували в Українсько-арабському академічному центрі при ХНУ ім. В. Н. Каразіна Масницю – традиційне слов'янське свято, що відзначається напередодні Великого посту.

22 лютого 2017 р. відбувся святковий концерт з нагоди Свята Ліхтарів.

Концерт був підготовлений кафедрою східних мов та міжкультурної комунікації разом з Харківським Інститутом Конфуція.

В святкуванні взяли участь студенти факультету іноземних мов, слухачі Інституту Конфуція та прихильники китайської мови та культури.



Оголошення: