Найкращі студенти


Михайло Царьов


Кращий студент іспанського відділення. Призер Всеукраїнської студентської предметної олімпіади з іспанської мови. Неодноразовий призер університетських предметних олімпіад з англійської мови. Яскрава й неординарна особистість. Любить подорожувати. Справжня гордість кафедри романської філології та перекладу.


Гавриленко Артем


Студент 4 курсу кафедри перекладознавства імені Миколи Лукаша

На першому курсі входив в склад профбюро факультету. Приймав участь в конкурсі на кращий художній переклад та в олімпіаді з перекладу в університеті (обидва рази займав третє місце). Влітку 2019 року отримав стипендію на проходження місячного курсу німецької від DAAD в місті Ільменау, Тюрингія, та успішно закінчив його (оцінка 1.0, рівень B2). Того ж літа приймав участь в поході в рамках австрійсько-українського проекта Sprachwandercamp, який проходив в австрійських Альпах. Активно займаюсь спортом (теніс) та граю в шахи.


Ігор Захарченко


Студент 4 курсу випускаючої кафедри німецької філології та перекладу

З середньої школи почав цікавитися вивченням німецької мови та займав призові місця в олімпіадах з історії та географії. У 2018 році став володарем гранту від DAAD на місячний інтенсивний курс німецької мови у місті Байройті. З вересня 2019 по березень 2020 року проходив практику в Університеті ім. маркграфів Фрідріха та Александра м. Ерлангена та м. Нюрнберга. Там він викладав українську мову німецьким студентам, навчався в університеті та проходив практику в цивільній організації «One Europe e.V.». У лютому 2020 року відвідав Мюнхенську конференцію з безпеки. Посів ІІ місце в олімпіаді ХНУ імені В. Н. Каразіна з англійської мови для студентів 3 курсу з англійською як 2 іноземною мовою.

Інші досягнення:

- володар сертифікату IELTS C1 від British Council

- вивчає китайську мову як 3 іноземну

- працює в IT-компанії.

Захоплюється історією, музикою та політикою. Любить займатися спортом і спілкуватися з людьми з різних країн.

Яна Сиса


Студентка І курсу магістратури, кафедра перекладознавства імені Миколи Лукаша.

Зі шкільних років проявляла значний інтерес до гуманітарних наук, поглиблено вивчала англійську мову та українську літературу. Займала призові місця в районних та обласний етапах всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН, в олімпіадах з англійської та української мов. У 2015 році стала переможницею конкурсу на кращий художній переклад серед школярів від кафедри теорії та практики перекладу англійської мови у номінації «Оповідання», після чого не полишила захоплення художнім перекладом, та здобула перемогу у профорієнтаційній олімпіаді з англійської мови від факультету міжнародних економічних відносин та туристичного бізнесу.

У 2017 році­ – призерка конкурсу кращого творчого перекладу від кафедри англійської мови, протягом цього ж навчального року посіла II місце у університетському етапі XVIIIміжнародного конкурсу української мови Петра Яцика серед студентів неспеціальних факультетів та показала високий рівень знання володіння мовою на обласному рівні.

У 2019 учасниця ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з англійської мови. Успішно завершила навчання та отримала диплом бакалавра філології з відзнакою, продовжує навчатися в магістратурі на кафедрі перекладознавства імені Миколи Лукаша.

У 2020 році – переможниця першого етапу конкурсу студентських наукових робіт у галузі «Переклад», а також призерка відбіркового туру Всеукраїнської студентської олімпіади з перекладу.

Зокрема, 2020 року стала фіналісткою першого Всеукраїнського студентського конкурсу серед перекладачів «Львів Європейський» у номінації на кращий переклад з іспанської мови.

Займається волонтерською діяльністю у сфері освіти, культури та науки:

- перекладач “LvivMediaFestial”2015 року, перекладала субтитри до короткометражних фільмів

- волонтер освітнього заходу “ErasmusInfoDays”

- волонтер IIміжнародного ярмарку грантів у сфері культури, що проводився за підтримки Українською культурного фонду.

- перекладач міжнародного дитячого медіа фестивалю «Дитятко»

Натхнення студентка шукає у написанні віршів та має публікації у творчих збірниках, серед яких «Україно, моя люба» та літературний альманах «Крылатое создвездие».

«Моя історія в Каразінському університеті почалася ще зі школи, коли я прийшла до Центру довузівської освіти, бо цікавилася англійською мовою. Відтоді моєю мрією було стати студенткою факультету іноземних мов, залишити свій слід в історії його розвитку. Власне, тут мені вдалося перевершити усі свої очікування. Я невимовно вдячна можливості здобути ґрунтовну філологічну підготовку та пройти увесь цей шлях: від слухачки курсів Малого Каразінського, абітурієнтки, студентки, старшого лаборанта улюбленої кафедри перекладознавства імені Микола Лукаша – і відчути усю магію освітнього процесу зсередини – до студентки магістратури. Я переконана, моя історія на факультеті ще не завершена…»


Анна Гришко


Студентка 4 курсу випускаючої кафедри німецької філології та перекладу

У 2019 році взяла участь у створенні фото-проекту для Німецької служби академічних обмінів DAAD "Go East-Sommerschule" та в конкурсі плакатів до 215-ї річниці заснування університету. Зайняла 1 місце у літературному конкурсі, організованому DAAD.

У 2019 році отримала сертифікат onSET з німецької мови рівня В2. ЇЇ мрія як творчої особистості - реалізуватися, знайшовши своє місце у світі. Захоплюється фотографією, поезією, музикою.


Аліса Новак


Одна з найкращих студенток французького відділення. Учасниця Всеукраїнської студентської предметної олімпіади з французької мови, різноманітних міжнародних конкурсів з французької мови. Пише поезії, займається музикою. Талановита перекладачка художньої літератури з французької мови. Яскрава, неординарна особистість. Гордість кафедри романської філології та перекладу. За словами Аліси НОВАК: «я вдячна AlmaMater, що допомагає мені стати професіоналом своєї справи, і, що головне, вчить навіть у найсерйозніших речах знаходити щось корисне, цікаве та веселе».

Ісламова Діна Зелімханівна


Серед досягнень студентки 4-го курсу кафедри англійської філології за часи навчання в університеті - участь у конкурсі творчості першокурсників ‘Alma Mater’; 2-4 курс організатор конкурса творчості першокурсників ‘Alma Mater’; 1-4 курс член студентської ради факультету іноземних мов; 2 курс - участь у святкуванні дня народження кафедри англійської філології; 2-3 курс участь у фестивалі пісень іноземними мовами; 2-3 курс участь у телепередачі телеканалу ОТБ ‘Let’s speak English’; участь на шкільних дебатах в якості судді з нашого університету; 4 курс - працюю викладачем у школі іноземних мов, де маю 4 групи дорослих студентів.

Я обрала наш факультет, тому що іноземні мови - те, що мені дуже подобається. Вже у восьмому класі я знала, ким я хочу стати. Каразінський надає якісну освіту і я була впевнена в цьому, так як моя сестра навчалась тут.

Навчання на нашому факультеті має безліч плюсів. По-перше, кваліфіковані та цікаві викладачі, які з перших пар мотивували нас. По-друге, краща факультетська студрада, за допомогою якої я і досі маю можливості реалізовувати себе. По-третє, факультет іноземних мов - один з найкращих факультетів у нашому університеті.

У моїй пам’яті назавжди залишаться такі моменти, як отримання Гран-Прі на конкурсі творчості першокурсників ‘Alma Mater’; усі досягнення та п’ятірки і взагалі усе, що трапилось зі мною за чотири роки, завжди буде зі мною і я ніколи не забуду один із самих яскравих етапів свого життя.

Після закінчення Каразінського, що буде вже у 2022 році, так як я планую навчатися далі), я звісно продовжу йти по шляху саморозвитку та реалізації. У мене досить амбітні плани, але ділитися ними я звичайно ж не стану. Краще розповім вам щось після їх досягнення.

Усім викладачам і студентам факультету іноземних мов та й усім, хто читає це зараз, я хочу порадити вам ніколи не втрачати будь-яку можливість. Дайте шанс власним ідеям, не бійтеся зазнати поразки і, звісно ж, досягти успіху.