Дошка оголошень кафедри англійської філології та методики викладання іноземної мови


Участь викладачів кафедри англійської філології та методики викладання іноземної мови в науковому семінарі з питань еколінгвістики

13 жовтня 2023 р. проведено перше засідання міжнародного онлайн-семінару з еколінгвістики “Ecotranslation and Ecocritique”, організованого кафедрою англійської філології та методики викладання іноземної мови факультету іноземних мов Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна та Інститутом іноземних мов світу Університету Гренобль-Альпи (ILCEA4 Axe PDI). На секції “Ecolinguistics in Fictional Narratives” було заслухано та обговорено доповіді доц. Нефьодової О.Д. на тему “Evolution and Resilience of Familiar Texts in Retelling” та проф. Солощук Л.В. і доц. Скриннік Ю.С. на тему “Changing Social Roles: Ecolinguistic Dimension”. Друге засідання міжнародного онлайн-семінару відбудеться 27 листопада 2023 р., початок о 18:00, запрошуємо всіх бажаючих.


Наукові розвідки представників кафедри англійської філології та методики викладання іноземної мови

19 жовтня 2023 р. здобувачка кафедри англійської філології та методики викладання іноземної мови Валерія НІКОЛАЄНКО виступила із науковою дововіддю на зустрічі аспірантів університету Гренобль-Альпи. На заході були присутні викладачі, аспіранти та магістри Інституту мов та культур Європи, Америки, Африки, Азії та Австралії (ILCEA4), які взяли участь в обговоренні. Темою виступу був аналіз концептуальних метафор в англійськомовних оповідях про сновидіння та порівняння психоаналітичного підходу до блендів із сучасною теорією концептуальної інтеграції (Les recoins secrets des rêves et des âmes : analyse freudienne des métaphores conceptuelles.)


Правила академічної доброчесності

У жовтні куратори академічних груп кафедри англійської філології та методики викладання іноземної мови провели виховні заходи, де обговорили виклики, що стоять перед здобувачами вищої освіти, стосовно дотримання правил доброчесності. Студенти та викладачі розглянули сукупність етичних принципів та визначених Законами України «Про освіту», «Про вищу освіту» та іншими законами України правил, якими мають керуватися всі учасники освітнього процесу під час навчання, викладання та провадження наукової діяльності з метою забезпечення довіри до результатів навчання та наукових розвідок. Студенти виступили із презентаціями, в яких вони поділилися найважливішими на їхню думку аспектами добропорядного ставлення до навчання.


Навчальний візит до Астонського університету міста Бірмінгем

З 2 по 6 жовтня 2023 р. декан факультету іноземних мов, к.ф.н., доц. Віротченко С.А. та в.о. завідувача кафедри англійської філології та методики викладання іноземної мови, к.ф.н., доц. Морозова І.І. перебували з навчальним візитом в Астонському університеті міста Бірмінгем, Велика Британія.

Менеджерка проєкту «Розвиток потенціалу підготовки вчителів іноземних мов як шлях до багатомовної освіти та європейської інтеграції України / MultiEd» від Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна та членкиня робочої групи разом із колегами з Міністерства освіти і науки України, закладів вищої освіти Запоріжжя, Полтави, Тернополя та ще п’яти університетів-партнерів ознайомились із досвідом застосування сучасних методик при підготовці викладачів, відвідали лекції та семінар, присвячені мультилінгвальності у вищому навчальному закладі та поза його межами, обговорили виклики штучного інтелекту як інструменту навчання.

Британські колеги також поділилися досвідом роботи в інших проєктах, зокрема, «Вчителі англійської для майбутнього Європи». В останній день перебування в Бірмінгемі українські освітяни зустрілись із співробітниками мерії.


14 червня відбулася онлайн-зустріч студентів і викладачів кафедри англійської філології та методики викладання іноземної мови, студентів та викладачів інших кафедр факультету іноземних мов, представників адміністрації Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна з професоркою Емілі Ченнел-Джастіс.

Подія стала двадцятою в межах ініціативи «За одну лекцію до Перемоги: спікери світу на підтримку Каразінського».

На початку зустрічі професора привітала декан соціологічного факультету факультету, к.ф.н., доцент Мурадян Олена Сергіївна.

У ході зустрічі учасники проаналізували самоорганізацію в Україні: від Євромайдану до повномасштабного вторгнення рф.

Емілі Ченнел-Джастіс звернулася до каразінців зі словами підтримки: «Я отримала дві неймовірні нагороди в один день: потрапила під санкції російської федерації і мені заборонили в'їзд, та моя книга стала співпереможцем книжкової премії Американської асоціації українських студій (ААУС). Для мене велика честь розділити книжкову нагороду з професором Рорі Фіннін та санкції — з Бараком Обамою».

20 травня 2023 року ААУС визнала професорку Емілі Ченнел-Джастіс співлауреатом Книжкової премії. Комітет високо оцінив науковість книги про відносини держави і суспільства, активізм і декомунізацію, зазначивши: «Це дослідження є неоціненним внеском для всіх, хто досліджує революцію, активізм і трансформацію українського суспільства після Євромайдану. Знання новітньої історії України стане необхідним у процесах післявоєнної відбудови країни».

Модерацію лекції та переклад за потреби учасників здійснювала доцент кафедри, к.ф.н. Легейда Аліна Вікторівна.


14 червня о 16:00 відбудеться наступна гостьова лекція для студентів факультету іноземних мов − з ними зустрінеться професорка Емілі Ченнел-Джастіс.

Вона – директорка програми Temerty Contemporary Ukraine в Українському науковому інституті Гарвардського університету. Є авторкою монографії «Без держави: Самоорганізація та політичний активізм в Україні» (Університет Торонто, 2022) та збірки «Деколонізація квір-досвіду: ЛГБТ+ наративи зі Східної Європи та Євразії» (Lexington Books, 2020).

Тема лекції — "Self-Organization in Ukraine: From Euromaidan to Russia's Invasion" («Самоорганізація в Україні: від Євромайдану до повномасштабного вторгнення рф»).

Подія стане двадцятою в межах ініціативи «За одну лекцію до Перемоги: спікери світу на підтримку Каразінського».

Зареєструватися для участі можна за посиланням:


6 червня відбулася онлайн-зустріч студентів і викладачів кафедри англійської філології та методики викладання іноземної мови, студентів та викладачів інших кафедр факультету іноземних мов, представників адміністрації Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна з фінсько-шведським IT-підприємецем, колумністом Кая Арно.

На початку зустрічі професора привітала викладач факультету іноземних мов Ольга Геннадіївна Пєшкова.Кай Арно — колишній віцепрезидент спільноти MySQL у MySQL AB, Sun Microsystems і Oracle Corporation, засновник MariaDB Corporation Ab та нинішній генеральний директор MariaDB Foundation. Він вивчав фізику в Гельсінському технологічному університеті.

У межах зустрічі Кай Арно розповів про командний проєкт за підтримки Каразінського університету «Катерина», метою якого є виправлення викривленого дзеркала пласта пропагандистської інформації в іншомовному просторі щодо української історії, яка розміщена у Wikipedia.

Модерацію лекції та переклад за потреби учасників здійснювала доцент кафедри, к.ф.н. Легейда Аліна Вікторівна.


6 червня відбулася онлайн-зустріч студентів і викладачів кафедри англійської філології та методики викладання іноземної мови, студентів та викладачів інших кафедр факультету іноземних мов, представників адміністрації Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна з професором Адріаном Палмером.

На початку зустрічі професора привітала декан факультету іноземних мов, к.ф.н., доцент Віротченко Світлана Андріївна.

У ході зустрічі учасники проаналізували якості корисних мовних тестів.

Викладачі кафедри доц. І.І. Морозова, доц. О.В. Шпак, доц. В.В. Кукушкін, доц. В.О. Шастало., доц. І.С. Руднєва, доц. О.В. Кузнєцова, доц. О.К. Лобова, доц. С.О. Тарасова, доц. І.Ю. Набокова, ст.викл. М.З. Конєва та студенти групи АМП-52 взяли активну участь у дискусії.

Модерацію лекції та переклад за потреби учасників здійснювала доцент кафедри, к.ф.н. Легейда Аліна Вікторівна.


02.06.2023 відбулася онлайн-зустріч студентів і викладачів кафедри англійської філології та методики викладання іноземної мови, студентів та викладачів інших кафедр факультету іноземних мов, представників адміністрації Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна з професоркою кафедри політології Університету Тафтса, США, президенткою Американської асоціації українських студій (AAUS) та співробітницею Гарвардського українського наукового інституту Оксаною Шевель.

На початку зустрічі професорку привітала викладач Факультету іноземних мов, ст. викл. Пєшкова Ольга Геннадіївна.

У ході зустрічі учасники проаналізували академічні і наукові обмінні програми з вузами США, пошаговий вступ до університетів США.

Модерацію лекції та переклад за потреби учасників здійснювала доцент кафедри, к.ф.н. Легейда Аліна Вікторівна.


2 червня о 16:00 відбудеться наступна гостьова лекція для студентів факультету іноземних мов − з ними зустрінеться професорка кафедри політології Університету Тафтса, США, президентка Американської асоціації українських студій (AAUS) та співробітниця Гарвардського українського наукового інституту Оксана Шевель.

Тема Лекції: академічні і наукові обмінні програми з вузами США, пошаговий вступ до університетів США.

Наукова та викладацька діяльність професорки Оксани Шевель зосереджена на посткомуністичному регіоні та таких питаннях, як націє- та державотворення, політика громадянства та міграції, політика пам'яті та релігійна політика, національна ідентичність, а також виклики демократизації на пострадянському просторіi. Оксана Шевель є президентом Американської асоціації українських студій (AAUS),i віце-президентом Асоціації вивчення національностей (ASN), експертом по Україні Глобальної обсерваторії громадянства (GLOBALCIT), членом наукових мереж PONARS Eurasia та BEAR, а також Наукового товариства імені Шевченка.

Доєднатися до онлайн-зустрічі можна за посиланням: https://us02web.zoom.us/j/3014956049?pwd=QUZXaDZvSXJHTSthQWQ5RFM5T1l2UT09
Ідентифікатор конференції: 301 495 6049
Код доступу: Karazin23


30.05.2023 відбулася онлайн-зустріч студентів і викладачів кафедри англійської філології та методики викладання іноземної мови, студентів та викладачів інших кафедр факультету іноземних мов, представників адміністрації Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна з деканом Коледжу Педагогіки Університету штату Юта (США) професоркою Маріанн Крістісон.

На початку зустрічі професорку привітала декан Факультету іноземних мов, доцент, к.ф.н. Віротченко Світлана Андріївна.

У ході зустрічі учасники проаналізували роботу над створенням багатомовної парадигми у викладанні мови: наслідки для вчителів англійської мови та педагогічної освіти. Викладачі кафедри проф. Солощук Л.В., доц. О.Д.Нефьодова, доц. В.В.Кукушкін, доц. Ю.В. Матюхіна, доц. В.О. Шастало., доц. І.С. Руднєва, доц. О.В. Кузнєцова, доц. О.К. Лобова, доц. О.В. Язловицька, доц. І.Ю. Набокова, ст.викл. М.З. Конєва, викл. О.О. Полтаран, доц. М.М. Медвідь та студентки Трач Христина та Костенко Анастасія взяли активну участь у дискусії.

Модерацію лекції та переклад за потреби учасників здійснювала доцент кафедри, к.ф.н. Легейда Аліна Вікторівна.


30 травня о 16:00 відбудеться наступна гостьова лекція для студентів факультету іноземних мов − з ними зустрінеться декан Коледжу Педагогіки Університету штату Юта (США) професорка Маріанн Крістісон.

Лекція є частиною циклу лекцій Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна: «ЗА ОДНУ ЛЕКЦІЮ ДО ПЕРЕМОГИ: спікери світу на підтримку Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна», і стане шістнадцятою в межах цієї ініціативи.

Більше інформації про нашу шановну гостю та її науковий доробок за посиланням: https://faculty.utah.edu/u0033961.../research/index.hml

«Мої дослідження спираються на широкий спектр теоретичних і методологічних підходів з різних дисциплін, щоб зрозуміти роль, яку мова відіграє в суспільстві. Моя мета - розробити базу знань про мову, її користувачів та використання, а також дослідити біологічні основи вивчення другої мови. Мої поточні дослідження зосереджені на використанні онлайн-технологій у підготовці вчителів іноземних мов. Додаткові дослідження в галузі підготовки вчителів іноземних мов та TESOL спрямовані на те, щоб краще зрозуміти генеративні зміни у вчителях та те, як змінюються переконання та практика вчителів протягом їхньої кар'єри. Я також працюю над розробкою навчальних програм для рівня L2 (зокрема, над змістом та мовно-інтегрованим навчанням). За останнє десятиліття нейронауки відкрили захоплюючі можливості для вивчення розвитку мозку. Освітяни почали активно і наполегливо звертатися до біологічних наук, щоб інформувати освітню політику і практику. Моя дослідницька програма включає поєднання теорій і методологій нейронауки, щоб відповісти на питання про те, як розвивається мова в білінгвальному мозку».

Доєднатися до онлайн-зустрічі можна за посиланням: https://utah.zoom.us/j/9244987145023.05.2023 відбулася онлайн-дискусія студентів і викладачів кафедри англійської філології та методики викладання іноземної мови, студентів та викладачів інших кафедр факультету іноземних мов, представників адміністрації Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна з американською поетесою, співредакторкою «Антології поезії Нортона» та професоркою програми Writing Seminars в Університеті Джона Хопкінса Мері Джо Солтер.

У ході зустрічі учасники проаналізували поезію Емілі Дікінсон. Доценти кафедри О.Д.Нефьодова, В.В.Кукушкін, Ю.В. Матюхіна, В.О. Шастало., І.С. Руднєва та студентка магістратури і постійний учасник Трач Христина взяли активну участь у дискусії.

Модерацію лекції та переклад за потреби учасників здійснювала доцент кафедри, к.ф.н. Легейда Аліна Вікторівна.


23 травня о 16:00 відбудеться наступна гостьова лекція для студентів факультету іноземних мов − з ними зустрінеться американська поетеса, співредакторка «Антології поезії Нортона» та професорка програми Writing Seminars в Університеті Джона Хопкінса Мері Джо Солтер. Лекція є частиною циклу лекцій Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна: «ЗА ОДНУ ЛЕКЦІЮ ДО ПЕРЕМОГИ: спікери світу на підтримку Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна», і стане п'ятнадцятою в межах цієї ініціативи.

Poet, editor, essayist, playwright, and lyricist Mary Jo Salter was born in Grand Rapids, Michigan. She grew up in Michigan and Maryland, and earned degrees from Harvard and Cambridge University. A former editor at the Atlantic Monthly, poetry editor at the New Republic, and coeditor of the fourth and fifth editions of the Norton Anthology of Poetry.

Salter’s thorough understanding of poetic tradition is clearly evident in her work. Salter is the author of many books of poetry, including A Kiss in Space (1999), Open Shutters (2003), A Phone Call to the Future (2008), Nothing by Design (2013), and The Surveyors (2017). Her second book, Unfinished Painting (1989) was a Lamont Selection for the most distinguished second volume of poetry published that year, Sunday Skaters (1994) was nominated for a National Book Critics Circle Award, and Open Shutters was a New York Times Notable Book of the Year. Salter has received fellowships from the National Endowment for the Arts and the Guggenheim Foundation and taught for many years at Mount Holyoke College. She is currently the Krieger Eisenhower Professor in the Writing Seminars at Johns Hopkins University. Взяти участь можна за посиланням: https://zoom.us/j/97242547116


19.05.2023 відбулася онлайн-дискусія студентів і викладачів кафедри англійської філології та методики викладання іноземної мови, студентів та викладачів інших кафедр факультету іноземних мов, представників адміністрації Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна з нагоди Днів наукового та міжнародного партнерства та вшанування пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

Перед початком дискусії учасників привітав проректор університету Борис Самородов і подякував запрошеним спікерам за знання та професійність, натхнення та мотивацію для студентів Каразінського, підтримку України в тяжкі часи.

Привітання та подяку присутнім також висловили заступниця директора центру українських студій та краєзнавства імені академіка П. Т. Тронька Ольга Вовк і заступниця декана факультету іноземних мов з наукової роботи Наталія Оніщенко, а також наголосили на важливості висвітлення теми зустрічі.

У межах дискусії спільнота Каразінського університету прослухала виступи нідерландського історика, професора Центру досліджень Голокосту і геноцидів в Амстердамі, провідного наукового співробітника у Нідерландському інституті досліджень з історії війни, Голокосту та геноциду, професора Карела Беркхофа, американського прозаїка, журналіста, літературного перекладача, співзасновника і співредактора американського літературного журналу n+1, професора журналістики у Вищій школі журналістики Колумбійського університету Кіта Гіссена, актора і письменника Філіппа Торретона, фахівця у галузі дипломатії та безпеки Університету Кентуккі, професора Роберта Фарлей, провідного історика, дослідника історії України й Східної Європи, професора Мічиганського державного університету Метью Полі та професорки Вустерського університету (Велика Британія) Ніколети Чінпоеш.

У ході дискусії обговорили питання науки, геноциду кримських татар, історії геноцидів у всьому світі, Голокосту та його жертв, українських студій у США, взаємодії мистецтва, культури та суспільства.

Модерацію лекції та переклад за потреби учасників здійснювала доцент кафедри, к.ф.н. Легейда Аліна Вікторівна.


Дні наукового та міжнародного партнерства та вшанування пам‘яті жертв геноциду кримськотатарського народу в Каразінському

У ці пам'ятні дати ми запросимо науковців і лідерів думок світового масштабу на потужну дискусію, присвячену:

-- науці (обговорення відбудеться в рамках Дня науки),

-- геноциду кримських татар,

-- історії геноцидів по всьому світові,

-- Голокосту та його жертвам,

-- українським студіям в США, які досліджують нашу країну;

-- налагодженню корисних партнерств для України,

--комунікаціям.

Подія буде цікавою викладачам і студентам університету, які зможуть віднайти для себе багато крутої та унікальної інформації.

На неї ми запросили таке експертне коло:

--- професора Карела Беркхофа, нідерландського історика, професора Центру досліджень Голокосту і геноцидів в Амстердамі, провідного наукового співробітника у Нідерландському інституті досліджень з історії війни, Голокосту та геноциду;

--- професора Метью Полі, провідного історика, дослідника історії України і Східної Європи, професора Мічіганського державного університету;

--- професора Кіта Гіссена, американського прозаїка, журналіста, літературного перекладача, співзасновника і співредактора американського літературного журналу n+1, професора журналістики у Вищій школі журналістики Колумбійського університету;

--- актора і письменника Філіппа Торретона;

--- професора Роберта Фарлей, фахівця у галузі дипломатії і безпеки Університета Кентуккі.

Ініціатива є частиною циклу «Лекція до перемоги: спікери світу на підтримку Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна». Лекція стане чотирнадцятою в межах цього проєкту.

19 травня о 16:00

Реєстрація !!!!!!


17.05.2023 відбулася онлайн-зустріч студентів і викладачів кафедри англійської філології та методики викладання іноземної мови, студентів та викладачів інших кафедр факультету іноземних мов, представників адміністрації Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна з професором Пітером Азаро.

У межах зустрічі професор Азаро розповів каразінцям про історію створення та діяльність кампанії проти роботів-вбивць. Науковець пояснив принципи роботи автономних і напівавтономних роботизованих бойових систем, проаналізував їхнє використання в контексті російсько-української війни, питання відповідальності та покарання винних за використання зброї проти населення України, розказав про спроби врегулювання проблеми автономної зброї Організацією Об’єднаних Націй.

Модерацію лекції та переклад за потреби учасників здійснювала доцент кафедри, к.ф.н. Легейда Аліна Вікторівна. Студентка кафедри англійської філології та методики викладання іноземної мови Шевченко Марта взяла активну участь у дискусії.

Запис прямої трансляції зустрічі доступний на ютуб-каналі університету за посиланням:


17 травня о 15:00 відбудеться наступна гостьова лекція для студентів-каразінців − з ними зустрінеться професор Пітер Азаро. Філософ науки, технологій та медіа досліджує штучний інтелект і робототехніку як форму цифрових медіа, етичні виміри алгоритмів і даних, а також способи, в які технології опосередковують соціальні відносини і формують наш досвід сприйняття світу. Тема зустрічі — «Кампанія проти роботів-вбивць». Дослідження Пітера Азаро зосереджені на соціальних, культурних, політичних, правових та етичних аспектах автоматизації та автономних технологій з перспективи, яка поєднує теорію медіа з науковими та технологічними дослідженнями. Серед інтересів – питання відомчості та автономії, відповідальності та покарання, а також приватності та нагляду в контексті споживчих роботів, промислової автоматизації, «розумних» будівель, БПЛА та дронів, а також автономних транспортних засобів. Зараз професор працює над книгою, в якій досліджує перетин між передовою робототехнікою та соціальними й етичними проблемами. Зареєструватися для участі можна за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfj_zxdLPY7MWDmTYeAn0CqaDe9pny15g8F9UNLva2op3MJQg/viewform


Студенти першого курсу англійського відділення започаткували своє онлайн-видання!

Студенти груп АМП11-15 запустили власний проєкт-студентське видання. Авторки пропонують шановному панству авторський контент, присвячений вивченню іноземних мов, навчанню, подіям у країні та світі, та художні публікації. Запрошуємо студентів та викладачів доєднатись до каналу, читати та коментувати, а також за бажанням звертатись до студентської редакційної колегії із пропозиціями про публікацію!

Посилання на телеграм-канал: Бажаємо успіхів новому натхненому проєкту!


10 травня о 15:00 відбудеться наступна гостьова лекція для студентів-каразінців − з ними зустрінеться провідний світовий експерт з питань чоловіків та маскулінності Майкл Кіммел. Тема лекції — «Чоловіки, маскулінність та влада».
Ця зустріч стане дванадцятою в межах ініціативи «За одну лекцію до Перемоги: спікери світу на підтримку Каразінського». Майкл Кіммел є заслуженим професором соціології та гендерних досліджень в Університеті Стоні-Брук. Невтомний прихильник залучення чоловіків до підтримки гендерної рівності, Майкл Кіммел читав лекції у понад 300 коледжах, університетах та середніх школах.
Нещодавно лондонська газета The Guardian назвала його «найвидатнішим чоловіком-феміністом у світі». Зареєструватися для участі можна за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfuFq-cAj2m8WEBhUTNl-6KxpS-h0Ouy7lgsskghArF7NBJ2w/viewform


03.05.2023 відбулася онлайн-зустріч студентів і викладачів кафедри англійської філології та методики викладання іноземної мови, студентів та викладачів інших кафедр факультету іноземних мов, представників адміністрації Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна з професоркою Принстонського університету, старшою науковою співробітницею відділу комп’ютерних наук Крістіан Феллбаум.

На початку зустрічі професорку Феллбаум привітала декан філологічного факультету Євгенія Чекарева та зазначила, що ця лекція є надзвичайно цікавою для каразінців, оскільки університет має підрозділ, що спеціалізується на загальному та прикладному мовознавстві.

У межах лекції професорка Феллбаум говорила про електронну лексичну базу даних WordNet, співрозробницею та директоркою якої вона є. Крістіан Феллбаум детально розповіла про лінгвістичну базу, когнітивне підґрунтя та комп’ютерні особливості цього проєкту.

Модерацію лекції та переклад за потреби учасників здійснювала доцент кафедри, к.ф.н. Легейда Аліна Вікторівна. Студентка кафедри англійської філології та методики викладання іноземної мови Шевченко Марта взяла активну участь у дискусії.

Запис прямої трансляції зустрічі доступний на ютуб-каналі університету за посиланням :


Доцент кафедри англійської філології та методики викладання іноземної мови Аліна ЛЕГЕЙДА взяла участь у міжнародній конференції April Conference "Humanity/Humanities", 20-22 квітня, Jagiellonian University in Krakow (UJ). Доповідь за темою "@Eva stories Project: Adaptation in Re(shaping) the Architecture of Memory" була зроблена у межах секції " Narratives of Memory and Trauma". Доповідь торкалася актуальних питань геноцида у XX та XXI століттях та механізмів функціонування культурно-історичної пам'яті суспільства та викликала жваву дискусію щодо сьогодення України. Польскі колеги висловили повну підтримку проведених досліджень та пообіцяли партнерську участь у проєкті A Lecture To Victory для Каразінського Університету.


Професор кафедри англійської філології та методики викладання іноземної мови Євгенія БОНДАРЕНКО та викладач кафедри Валерія НІКОЛАЄНКО взяли участь у міжнародній конференції Fifth International Communication Styles Conference: Communication in Times of Permacrisis, що проходила 24-25 квітня у місті Кракові (Польща). Професор Бондаренко Є.В. виступила із доповіддю The Internet Meme: Tool of CounterPropaganda in War Crisis, висвітливши аспекти контрпропаганди у мемах, присвячених війні росії проти України, що викликало жваву дискусію та плідний обмін думками. Викладач Ніколаєнко В.О. виступала із доповіддю Viewpoint Metaphor in Trauma Narratives ofWar in Ukraine, отримавши позитивний фідбек до свого дисертаційного дослідження від колег. Теми доповідей на конференції загалом фокусувались на дискурсах війні та кризи, що є нагальним питання сьогодення. Із матеріалами конференції можна ознайомитись за посиланням - https://tertium.edu.pl/en/konferencje-tertium/fifth-international-communication-styles-conference-communication-in-times-of-permacrisis/


3 травня о 16:00 відбудеться наступна гостьова лекція для студентів-каразінців − з ними зустрінеться старша наукова співробітниця відділу комп'ютерних наук Прінстонського університету Крістіан Феллбаум.

Уродженка Брауншвейга (Німеччина), професорка Феллбаум отримала ступінь доктора філософії з лінгвістики в Прінстоні в 1980 році і закінчила докторантуру в Паризькому університеті.

Її лекція стане одинадцятою в межах ініціативи «Лекція до перемоги: спікери світу на підтримку Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна».

Крістіан є співрозробницею і директоркою проєкту WordNet, а також співзасновницею і співпрезиденткою Глобальної асоціації WordNet.

Сьогодні професорка Феллбаум висловлює слова підтримки каразінцям і завітає до нас, щоб висловити своє захоплення, розповісти про сучасні дослідження і свій проект WordNet.

Зареєструватися для участі можна за посиланням:


26 квітня відбулася гостьова лекція з директором Шекспірівського інституту у м. Стратфорд-на-Ейвоні, професором шекспірознавства Майклом Добсоном.

Його кар’єра була присвячена не лише вивченню цих надзвичайних творів у контексті шістнадцятого та сімнадцятого століть, а й дослідженню того, як вони сприяли творчості інших людей – акторів, науковців, режисерів, філософів, композиторів, критиків, скульпторів, поетів чи романістів.

Професора та шекспірознавця привітала декан Факультету іноземних мов Віротченко Світлана Андріївна.

У ході зустрічі каразінці мали можливість поставити запитання професору та дізнатися про історію виконання та сприйняття канону Шекспіра як в англомовному світі, так і за його межами, творчість Королівської Шекспірівської Компанії та історію художньої самодіяльності.

Модерацію лекції та переклад за потреби учасників здійснювала доцент кафедри, к.ф.н. Легейда Аліна Вікторівна. В.о. завідуючої кафедри англійської філології та методики викладання іноземної мови Морозова Ірина Ігорівна подякувала професору за неймовірно цікаву лекцію.


26 квітня о 15:00 відбудеться наступна гостьова лекція для студентів-каразінців − з ними зустрінеться директор Шекспірівського інституту у м. Стратфорд-на-Ейвоні, професор шекспірознавства Майкл Добсона.

Професор Майкл Добсон є директором Шекспірівського інституту з 2011 року. Він викладав в університетах, зокрема в Оксфорді, Гарварді, Лондонському університеті та Іллінойському університеті в Чикаго, і читав лекції про Шекспіра в більш ніж тридцяти країнах. Майкл Добсон є співдиректором Шекспірівського центру в Нанкіні (Китай) і має почесні ступені Лундського університету у Швеції та Крайовського університету в Румунії.

Серед його публікацій — «Оксфордський компаньйон Шекспіра» та «Шекспір: посібник для глядача і читача» (обидві у співавторстві зі Стенлі Веллсом), «Становлення національного поета» (1992), «Виконуючи трагедії Шекспіра сьогодні» (2006), «Шекспір і аматорська вистава» (2011) та «Англійська Єлизавета» (2002), яку він написав у співавторстві зі своєю дружиною та світовим авторитетом у галузі літературного туризму, професоркою Ніколою Вотсон. Майкл також виступає консультантом театральних режисерів і акторів, є почесним членом правління RSC та опікуном Флейтового театру.

Протягом року війни професор Добсон надав прихисток у своєму будинку багатьом українським науковцям. Він завітає до мужніх каразінців, щоб висловити своє захоплення та підтримку.

Ця лекція є частиною циклу лекцій університету «За одну лекцію до Перемоги: спікери світу на підтримку Каразінського» та стане десятою в межах цієї ініціативи.

Зареєструватися для участі можна за посиланням:


19.04.2023 відбулася онлайн-зустріч студентів кафедри англійської філології та методики викладання іноземної мови з випускницею нашої кафедри, власницею онлайн-школи англійської мови Futurium Даніелою Даас. Даніела розповіла про свій життєвий шлях та реалізацію себе, як викладача. Вона торкнулася таких запитань:
-де можна працювати після закінчення навчання на факультеті іноземних мов;
-яким має бути сучасний викладач;
-які книжки з методики викладання потрібно почитати;
-як бути «competitive» на ринку освіти.
Даніела порадила студентам інвестувати у навчання, створювати свій нетворк, отримувати перший досвід, працювати на своє майбутнє. Дякуємо нашій випускниці Даніелі Даас за зустріч та чудову атмосферу!


18.04.2023 відбулася онлайн-зустріч студентів і викладачів кафедри англійської філології та методики викладання іноземної мови, студентів та викладачів інших кафедр факультету іноземних мов, представників адміністрації Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна з журналісткою та фахівцем з комунікацій Гульнозою Саїд.

Декан соціологічного факультету Олена Мурадян подякувала Гульнозі за цю зустріч, інформативну лекцію та дуже важливу роботу, яку провадить Комітет захисту журналістів.

Під час онлайн-зустрічі Гульноза Саїд розповіла про діяльність Комітету з захисту журналістів (КЗЖ), який вона очолює, і про готовність допомагати українським журналістам, які потрапили в біду в Україні та за її межами. КЗЖ випустив рекомендації з безпеки для журналістів, які висвітлюють події в Україні, і проводить значну роботу щодо їх захисту.

Модерацію лекції та переклад за потреби учасників здійснювала доцент кафедри, к.ф.н. Легейда Аліна Вікторівна. Студентки кафедри англійської філології та методики викладання іноземної мови Трач Христина та Шевченко Марта взяли активну участь у дискусії.

Запис зустрічі можна подивитися за посиланням:


18 квітня о 16:00 відбудеться наступна гостьова лекція для студентів-каразінців - з ними зустрінеться журналістка, захисниця свободи преси, керівниця програми Європи та Центральної Азії Комітету захисту журналістів Гульноза Саїд.Гульноза Саїд — фахівець з комунікацій з понад 15-річним досвідом роботи в Нью-Йорку, Празі, Братиславі та Ташкенті. Вона висвітлювала питання політики, медіа, релігії та прав людини з акцентом на Центральну Азію та Туреччину. ЇЇ лекція стане дев’ятою в рамках ініціативи «За одну лекцію до Перемоги: спікери світу на підтримку Каразінського». Гульноза Саїд буде розповідати про діяльність Комітету з захисту журналістів і про готовність допомагати українським журналістам, які потрапили в біду. Зареєструватися на участь потрібно за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdu-eqJ26ghd5_jYRip7wel9qR3yhPLF1BXbXZfS86lTS9xww/viewform


12.04.2023 відбулася онлайн-зустріч студентів і викладачів кафедри англійської філології та методики викладання іноземної мови, студентів та викладачів інших кафедр факультету іноземних мов, представників адміністрації Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна з французьким актором театру й кіно, літератором Філіппом Торретоном.

Філіпп Торретон народився в Руані. Навчався у ліцеї Валь-де-Сен-де-Гран-Кевіллі, де й зародилася його любов до театру, цьому він завдячує своїм вчителям, зокрема М. Дезіру. Він був студентом Вищої національної консерваторії драматичного мистецтва, куди повернувся як викладач у жовтні 2008 року.

Однією з провідних ролей Ф. Торретона була роль директора початкової школи, що стикається з соціальними проблемами, у фільмі «Почніть сьогодні вранці» (Ça commence aujourd’hui) режисера Б. Таверньє у 1998 році.

Французького актора та літератора привітали проректор з науково-педагогічної роботи, доктор економічних наук, професор Самородов Борис Вадимович та завідуюча кафедрою романо-германської філології Руднєва Ірина Станіславівна.

Під час онлайн-зустрічі Філіпп Торретон відповідав на цікаві запитання студентів факультету іноземних мов.

Модерацію лекції та переклад за потреби учасників здійснювала доцент кафедри, к.ф.н. Легейда Аліна Вікторівна.

Запис зустрічі можна подивитися за посиланням:


12 квітня о 15:00 відбудеться наступна гостьова лекція для студентів-каразінців - з ними зустрінеться французький актор театру й кіно, літератор Філіпп Торретон.

Філіпп Торретон є лауреатом премії «Сезар» 1997 року за найкращу чоловічу роль у фільмі «КапітанКонан»— французькій військовій драмі за однойменним романом Р.Верселя. У 2009-2011 роках Філіпп Торретон працював в адміністрації Барака Обами у штаті планування політики Державного секретаря.

В інтервʼю програмі Buzz TV на телеканалі Figaro Live 23 березня 2022 року Філіпп Торретон різко виступив проти російської агресії і висловив свою абсолютну підтримку України, захоплення українцями. Актор особливо переживає за Україну, харків'ян і, зокрема, каразінців.

Зареєструватися на участь необхідно за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScHzyktMhOeLloE5jytBiC-aDnYFaNOV9akysQIRaxotDCrHg/alreadyresponded05.04.2023 на кафедрі англійської філології та методики викладання іноземної мови відбулася олімпіада з англійської мови для студентів першого курсу, які вивчають англійську мову як другу іноземну. За результатами Олімпіади переможцями стали наступні студенти:

Лозова О. (ФМП-11), Лубєнцева А. (НМП-11) − І місце;

Лубченко В. (КМП-11) − ІІ місце;

Цибань Ю. (ІМП-11) − ІІІ місце.

Вітаємо переможців! Бажаємо успіхів та натхнення на майбутні звершення!


05.04.2023 відбулася онлайн-зустріч студентів і викладачів кафедри англійської філології та методики викладання іноземної мови, студентів та викладачів інших кафедр факультету іноземних мов, представників адміністрації Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна з професором з Школи права Пенсильванського університету, юристом-міжнародником і політологом, провідним експертом з питань зовнішньої політики США, багатосторонніх інституцій та міжнародного права Вільямом Берк-Вайтом.

Особливі інтереси професора Берка-Вайта: взаємозв’язок між правом і політикою в міжнародних відносинах. Його унікальний досвід полягає у розробленні та впровадженні комплексних рішень у сфері глобального управління за участю багатьох країн, міжнародних інституцій та багатосторонніх правових режимів.

Професора Берк-Вайта привітали декан юридичного факультету,

доктор юридичних наук, професор

Серьогін Віталій Олександрович та

заступник декана з міжнародного співробітництва,

кандидат юридичних наук, доцент

Передерій Олександр Сергійович.

Під час онлайн-зустрічі професор Берк-Вайт розповів про міжнародне кримінальне право, Римський статут Міжнародного Кримінального Суду та Міжнародний кримінальний суд.

У результаті онлайн-зустрічі вдалося досягти домовленості про тісну співпрацю юридичного факультету з однією з найпотужніших юридичних шкіл Америки.

Модерацію лекції та переклад за потреби учасників здійснювала доцент кафедри, к.ф.н. Легейда Аліна Вікторівна. Студентка 1 курсу магістратури кафедри англійської філології та методики викладання іноземної мови Трач Христина взяла активну участь у дискусії.


02.04.23 сумісними зусиллями двох факультетів Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна : факультету іноземних мов і юридичного факультету за підтримки шановного керівництва обох факультетів, відбулася перша зустріч каразінців з професором Стюартом Керроллом і його учнями з Коледжу міста Нью Джерсі у межах Ukrainian American Speaking Club.

Студенти мали велику честь спілкуватися , знайомитися і порівнювати освітні системи в Україні і Сполучених Штатах Америки, ділитися реаліями звичайного життя і бути друзями один для одного.

Happy Birthday, Ukrainian American Speaking Club!


5 квітня о 15:00 відбудеться наступна гостьова лекція для студентів-каразінців - з ними зустрінеться професор, юрист-міжнародник і політолог, провідний експерт з питань зовнішньої політики США, багатосторонніх інституцій та міжнародного права Вільям Берк-Вайт.

Особливі інтереси Вільяма Берка-Вайта включають взаємозв'язок між правом і політикою в міжнародних відносинах, а його особливий досвід полягає у розробці та впровадженні комплексних рішень у сфері глобального управління за участю багатьох країн, міжнародних інституцій та багатосторонніх правових режимів.

У 2009-2011 роках він працював в адміністрації Барака Обами у штаті планування політики Державного секретаря.

Професор Берк-Вайт консультував уряди різних країн, юридичні фірми та інвестиційні фонди з питань, що стосуються політики США щодо «гарячих точок» зовнішньої політики.

Зареєструватися на участь необхідно за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSebjxcXhF-MBG4WboYTv2nKNFvCkQxSj86AUmdV9mmmbl3ZkA/viewform


28.03.2023 відбулася онлайн-зустріч студентів і викладачів кафедри англійської філології та методики викладання іноземної мови, студентів та викладачів інших кафедр факультету іноземних мов, представників адміністрації Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна із заслуженим професором-дослідником Каліфорнійського університету Джонатаном Постом.

Його наукові та викладацькі інтереси охоплюють поезію раннього модернізму та сучасну поезію, з особливим інтересом до Шекспіра, Мільтона та поетів-метафізиків, а також поетику 20 та 21 століття та питання літературного впливу.

Під час онлайн-зустрічі Джонатан Пост апелював до поезії Шеймаса Гіні – ірландського поета та письменника, Лауреата Нобелівської Премії з літератури, що пережив і відобразив у своїй творчості гіркі роки ірландсько-англійських суперечок у 1970-х роках. А також до творчості Томаса Еліота, окремих сонетів Шекспіра, віршів Ентоні Гехта.

Модерацію лекції та переклад за потреби учасників здійснювала доцент кафедри, к.ф.н. Легейда Аліна Вікторівна.


Шановні студенти!

Кафедра англійської філології та методики викладання іноземної мови запрошує студентів першого курсу, які вивчають англійську мову як другу іноземну, до участі у Олімпіаді з англійської мови.

Олімпіада відбудеться в онлайн форматі 5 квітня о 13.30

Завдання олімпіади

Для виконання пропонуються завдання, що відповідають рівню володіння англійською мовою В1+ - В2.

Тестові завдання складаються з двох частин:

1)Аудіювання (10 хвилин; два прослуховування)

Учасникам пропонується прослухати аудіозапис та опрацювати вісім тверджень, вирішивши які з них є правдивими, а які хибними.

2)Використання англійської (45 хвилин)

Складається з чотирьох завдань:

1.Текст з дванадцятьма пропусками на множинний вибір

2.Текст з дванадцятьма пропусками, кожен з яких треба заповнити одним словом за власним вибором

3.Текст з десятьма пропусками, які треба заповнити похідним від запропонованого слова

4.Вісім речень на лексико-граматичне перетворення

Аудиторія

Студенти першого курсу, які вивчають англійську мову як другу іноземну.

Мова

Завдання пропонуються англійською мовою.

Переможці

Вибір переможців залежить від кількості балів, отриманих за виконання завдань олімпіади. У разі необхідності заключне рішення належатиме журі.

Переможці Олімпіади матимуть змогу отримати додаткові бали до загального балу за семестр:

1 місце + 5 балів

2 місце + 4 бали

3 місце + 3 бали

Вимоги до участі в олімпіаді

Олімпіада проводиться онлайн з використання платформи ZOOM. Кожен з учасників повинен мати увімкнену камеру протягом усієї олімпіади.Забороняється використовувати: інформацію в електронному вигляді, словники, допоміжні інтернет ресурси.

БАЖАЄМО УСПІХІВ!!!


21.03.2023 відбулася онлайн-зустріч студентів і викладачів кафедри англійської філології та методики викладання іноземної мови, студентів та викладачів інших кафедр факультету іноземних мов, представників адміністрації Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна з кінорежисером, продюсером, автором, драматургом, оратором і правозахисником Браяном Фоґелем.

Починаючи з 24 лютого Браян Фоґель висловлював незмінну підтримку Україні та солідарність із нашою боротьбою за свободу, незалежність і суверенітет.

Під час онлайн-зустрічі Браян Фоґель розповів про фільм «Ікар», який допоміг розкрити російський допінговий скандал та призвів до виключення Росії із зимових Олімпійських ігор 2018 року та відповів на запитання учасників.

Модерацію лекції та переклад за потреби учасників здійснювала доцент кафедри, к.ф.н. Легейда Аліна Вікторівна. Студентки кафедри англійської філології та методики викладання іноземної мови Трач Христина та Шевченко Марта взяли активну участь у дискусії.


Викладач кафедри англійської філології Валерія НІКОЛАЄНКО взяла участь у зимовій школі з когнітивної лінгвістики

Валерія НІКОЛАЄНКО відвідала чотириденну міжнародну зимову школу із когнітивної лінгвістики, організовану Університетом Гренобль-Альпи та Французькою Асоціацією Когнітивної Лінгвістики. Семінари та практичні сесії школи були присвячені проблемам корпусної лінгвістики, інструментарію R, методологічним принципам дистрибутивного аналізу та аналізу конструкцій на матеріалі корпусу та теоретичному підґрунтю usage-based моделей. Експертизою ділились Дагмар Дів’як (Dagmar Divjak), Мартен Лемменс (Maarten Lemmens), Сюзан Флак (Susanne Flach) та Гійом Дезагульє (Guillaume Desagulier). Програмою також було перебачено семінар із стандартів та стратегій публікацій в топ-виданнях та сесію коротких доповідей учасників.


21 березня о 18:00 відбудеться наступна гостьова лекція для студентів-каразінців − з ними зустрінеться режисер Браян Фоґель.

Американський кінорежисер, продюсер, автор, драматург, оратор і правозахисник проведе лекцію «Говорити правду і виступати проти агресора». Документальний фільм Браяна Фоґеля «Ікар» отримав премію «Оскар» за найкращий документальний фільм 2018 року.

Починаючи з 24 лютого Браян Фоґель висловлював незмінну підтримку Україні та солідарність із нашою боротьбою за свободу, незалежність і суверенітет.

Своїми планами щодо створення масштабного фільму про війну, режисер поділився з Офісом Президента України, де його ідея отримала схвалення.

Величезне гаряче серце, мудре слово і тверда віра в Перемогу України та прекрасне майбутнє для українців — усе це подарує Браян Фоґель на зустрічі з каразінцями.

Сьогодні він звертається до нас із такими словами: «My heart breaks for Ukraine».

Зареєструватися на участь необхідно за посиланням: https://docs.google.com/.../1FAIpQLSfxXTVWe47qFf.../viewform.


17.03.2023 відбулася онлайн-зустріч студентів і викладачів кафедри англійської філології та методики викладання іноземної мови, студентів та викладачів інших кафедр факультету іноземних мов, представників адміністрації Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна з істориком культури, кінознавецем і завідувачем кафедри творчих і культурних практик Абердинського університету, професором Аланом Маркусом.

Враховуючи трагедії, які пережили харків'яни з початком війни, професор Маркус розповів про фільм, який він зняв на подібну тему, а також порівнював місто Харків з містом Герніка, апелюючи до картини Пабло Пікассо. У післявоєнний період місто Герніка здобуло репутацію «міста миру», а в центрі міста відкрився музей, присвячений цій ідеї. Через довгий час після руйнувань місто стало уособленням роздумів та плідного й мирного майбутнього. Фільм і презентація сприяли дискусії про те, як мистецькі репрезентації, творчий нон-фікшн та історичні реакції на травматичні події можуть бути використані для формування сучасного мислення.

Модерацію лекції та переклад за потреби учасників здійснювала доцент кафедри, к.ф.н. Легейда Аліна Вікторівна.

Запис зустрічі можна подивитися за посиланням: https://drive.google.com/.../11j6aGmHEO4aT.../view...


13.03.2023 відбулася онлайн-зустріч студентів і викладачів кафедри англійської філології та методики викладання іноземної мови, студентів та викладачів інших кафедр факультету іноземних мов, представників адміністрації Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна з провідним істориком, дослідником історії України і Східної Європи, автором багатьох історичних книг та монографій, професором Мічіганського університету - Метью Полі.

У ході онлайн-зустрічі професор Полі розповів про свою еволюцію як дослідника української історії, культури, національної ідентичності. Науковець розповів про свій професійний шлях, який він розпочинав у штаті Індіана, про роботу у Києві, у посольстві США, про дослідження українських архівів.

Вдячні професору Метью Полі за цікаву лекцію та його внесок у дослідження нашої національної історії, ідентичності та культури, за його боротьбу проти російської пропаганди, сутність якої він доносить до американських студентів, показуючи реальну історію та демонструючи здобутки нашої країни.

Модерацію лекції та переклад за потреби учасників здійснювала доцент кафедри, к.ф.н. Легейда Аліна Вікторівна.


13 березня 2023 р. студенти третього курсу Юлія Бритик, Наталя Ганістрат, Дінара Гулієва, Дарина Радченко, Дарина Тарасова та Дарина Хребто приєднались до онлайн-курсу "American Literature, Culture and Media: American Short Fiction in the 19th Century". Курс веде Маріо Кларер, професор Інституту американознавства. Це стало можливим завдяки підписанню Меморандуму про співробітництво між Харківським національним університетом імені В.Н. Каразіна та Університетом міста Інсбрук.


Гостьова лекція Ніни Берман спеціально для каразінців!

Провідна американська фотографиня-документалістка, журналістка, кінорежисерка, письменниця, професорка Колумбійської Школи Журналістики (Нью-Йорк), докторка філософії зустрінеться в тісному колі з нашою університетською спільнотою

Це буде крута лекція на тему «Розшифровка державних міфологій та пропаганди війни через фотографічний сторітелінг: Американська перспектива».

Вона продовжує наш цикл зустрічей «За одну лекцію до Перемоги: спікери світу на підтримку Каразінського» і стане другою в межах цієї ініціативи.

Зустріч із каразінцями відбудеться 10 березня о 17:00. посилання

Посилання на вхід у зум (там ви зможете наживо поставити свої запитання) прийде окремим листом усім зареєстрованим.

Що подивитися перед самою зустріччю?
Серію портретів та інтерв'ю з американськими ветеранами, які отримали важкі поранення під час війни в Іраку. Портрети зроблені Ніною Берман в їхніх домівках, у ветеранських госпіталях та на військових базах по всій території Сполучених Штатів у 2003 – 2004 роках.

Серія опублікована у вигляді книги під назвою «Пурпурові серця (https://www.ninaberman.com/purple-hearts)»
Її короткометражний документальний фільм «Тріумф», який переосмислює класику нацистської пропаганди Лені Рейфеншталь 1935 року як естетичну схему для розгляду інавгурації Дональда Трампа у 2017.

Він доступний тут

Реєстрація ТУТ


28.02.2023 відбулася онлайн-зустріч студентів і викладачів кафедри англійської філології та методики викладання іноземної мови, студентів та викладачів інших кафедр факультету іноземних мов, представників адміністрації Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна з британським актором Г'ю Бонневіллем.

Гостями лекції були:

1. Г'ю Річард Бонневілл Вільямс – провідний британський актор і друг України. Найбільш відомий завдяки ролі Роберта Кроулі, графа Грентема, в історичному драматичному серіалі "Абатство Даунтон". Гра в серіалі принесла Г'ю номінацію на "Золотий глобус" і дві номінації на премію "Еммі", а також три нагороди Гільдії кіноакторів. Він зіграв свою знакову роль у повнометражних фільмах "Абатство Даунтон" (2019) та "Абатство Даунтон: Нова ера (2022). Г'ю також знімався у фільмах "Ноттінг-Гілл" (1999), "Айріс" (2001), "Люди-пам'ятники" (2014) та у серії фільмів про Паддінгтона (2014-2023).

2. Герберт Хольц – виконавчий віце-президент та головний юрисконсульт Steward Health Care System (Бостон, США), групи медичних та хірургічних лікарень. Пан Хольц працює в Steward Health Care вже 9 років, він визнаний на національному рівні адвокат у сфері охорони здоров'я та партнер Holtz & Reed. Герберт Хольц має безпосередній досвід допомоги жертвам війни в Україні: разом із другом у квітні 2022 року він приїхав з Великої Британії на двох машинах швидкої допомоги з двома тоннами медикаментів.

3. Євгенія Шутко –є молода студентка з України, яка знайшла прихисток у Великій Британії та займається збором допомоги для України разом з Г'ю.

Модерацію лекції та переклад за потреби учасників здійснювала доцент кафедри, к.ф.н. Легейда Аліна Вікторівна. Студентка групи ЯА-33 Марта Шевченко взяла активну участь та поставила гостям конференції найбільшу кількість питань.


Особлива лекція для каразінців від Гʼю Бонневілля!

Британський актор, відомий за своєю роллю Роберта Кроулі у серіалі «Абатство Даунтон», хоче зустрітися зі студентством Каразінського.

Бо український дух, а зокрема особливий дух Харківщини, не зміг залишити його байдужим

Після початку війни Гʼю Бонневілль взяв участь у міжнародному проєкті Українського Інституту «Листівки з України».

Він озвучив історію зруйнованого та пошкодженого російськими окупантами Харкова.

До лекції актора приєднається і його друг Герб Хольц, юрист із США, який має безпосередній досвід того, що відбувається в Україні. У квітні він привіз дві машини швидкої допомоги з двома тоннами медичного приладдя з Великої Британії в Україну.

28 лютого о 15:00

Зареєструватися на участь необхідно за посиланням::

Посилання на зустріч прийде окремим листом усім зареєстрованим.

____


A special lecture for Karazin University students by Hugh Bonneville

The British actor, known for his role as Robert Crowley in the Downton Abbey series, wants to meet Karazin University's students.

Because the Ukrainian spirit, and in particular the special spirit of the Kharkiv region, could not leave him indifferent

After the start of the war, Hugh Bonneville took part in the international project of the Ukrainian Institute "Postcards from Ukraine".

He voiced the history of Kharkiv, which was destroyed and damaged by the russian occupiers.

His friend Herb Holtz, a lawyer from the USA, who has direct experience of what is happening in Ukraine, will join the actor's lecture. In April, he brought two ambulances with two tons of medical supplies from Great Britain to Ukraine.

February 28 at 3:00 p.m

You have to register for participation in here:

A link to the meeting will be sent to all registered participants in a separate letter.


Списки студентів на вибіркові дисципліни від кафедри

Вступ до інтегрованого навчання предмету та іноземної мови

Професійна кар'єра фахівця у галузі філології

Англо-американська література в культурному просторі України

Література Великої Британії та США

Еколінгвістичний підхід до аналізу англійської мови

Основи наукових досліджень у галузі мовознавства


Амбасадори-каразінці!

8 лютого 2023 року студентка 1 курсу групи АМП14 Алескерова Сакіна разом із Яковенко Анастасією, студенткою групи ФМП11, та Гусейновою Фідан, студенткою групи НМП11, провели зустріч з учнями випускного класу Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №58 Харківської міскої ради Харківської області. Вони поділилися досвідом свого навчання на факультеті іноземних мов та запросили майбутніх абітурієнтів відвідати наші офлайн заходи у день відкритих дверей.


8 лютого 2023 року відбулася зустріч з Outreach Coordinator мережі Education USA Ukraine, яка забезпечує промоцію вищої освіти у США серед студентів. До зустрічі долучилися студенти 1-5 курсів і викладачі кафедри англійської філології та методики викладання іноземної мови. Учасники дізналися про процес вступу, фінансування освіти та послуги, що надають центри Education USA.


Шановні студенти, якщо ви володієте англійською на рівні В1-С1, приєднуйтеся до безкоштовного Американо-Українського розмовного клубу «Drop-in Café».

Онлайн зустрічі проходять кожної середи та четверга. Ще планують проводити зустрічі у понеділок, вівторок, та суботу.

Надсилаємо посилання на зустрічі та YouTube канал:

Monday 7:00 pm EET, 9:00 am PT, passcode 571959 https://zoom.us/j/91869468642?pwd=NDR...

Tuesday 7:00 pm EET, 9:00 am PT, passcode 224367 https://zoom.us/j/91366083947?pwd=QW5...

Wednesday 7:00 pm EET, 9:00 am PT https://zoom.us/j/95254717113

Thursday 7:00 pm EET, 9:00 am PT https://fielding-edu.zoom.us/j/936945...

Saturday 5:00 pm EET, 7:00 am PT https://us04web.zoom.us/j/72631622941...

https://youtu.be/g-bHZDC8rvM