Діяльність кафедри

На кафедрі іноземних мов професійного спрямування відбулася конференція з англійської мови на факультеті психології!

19 квітня 2024 року пройшла конференція на факультеті психології.Попри виклики та перебої з електрикою конференція пройшла на високому рівні.Були розглянуті теми:The theory of A. Maslow: The Pyramid of Needs, Conflict as a form of social interaction, The Rosenhan experiment, Person as a Victim of Socialization in the Modern World, The Psychology of Self-Destruction, Emotional intelligence and how we perceive, evaluate, express and control emotions, Forms and styles of humor, AI in Art, How to find the desire to do something?, Talk about motivation та багато інших. Після презентацій було здійснено обговорення всіх тем та підбиття підсумків.


На кафедрі іноземних мов професійного спрямування відбулася конференція з англійської мови на факультеті математики і інформатики!

Конференція відбулася на 1-му курсі факультету математики та інформатики у групах: МП-11 та М-111+МС-11 29 березня 2024 р. під назвою ‘Mathematics and Computer Sciences. Innovations. Trends. Current issues and ways of their resolution.’ Студенти першого курсу факультету математики та інформатики підготували дуже актуальні та захоплюючі презентації. Конференція пройшла на одному диханні, студенти поводили себе дуже активно, ставили питання один одному та залюбки висвітлювали цікаві теми для дискусії. По закінченню заходу студенти отримали сертифікати, які було підписано керівництвом кафедри іноземних мов професійного спрямування.


На кафедрі іноземних мов професійного спрямування відбулася Всеукраїнська наукова конференція!

29 березня 2024 року на кафедрі іноземних мов професійного спрямування Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна відбулася XІII Всеукраїнська наукова конференція з міжнародною участю: «Academic and Scientific Challenges in the 21st Century: CLIL in Action», що проходила у межах реалізації проектів 1.6 «Ефективна аспірантура та докторантура» та 2.10 «Англійська мова в освітньому просторі» Стратегії розвитку університету на 2019-2025 роки.

Оргкомітет конференції дякує усім учасникам й доповідачам, адже цьогоріч цей науковий захід зібрав найрізноманітніші думки з багатьох країн світу. Кожна робота була виконана сумлінно, під наглядом відповідальних керівників, в результаті чого виникли талановиті наукові статті й доповіді, створивши сприятливу атмосферу для усіх студентів та викладачів.

Відкриттям студентської конференція стало пленарне засідання, на якому всі доповіді було об’єднано українським характером й колоритом. Кожна стаття торкнулася актуальних питань сьогодення, а також продемонструвала цілковито нові ідеї, що викликало позитивну реакцію в аудиторії. Серед виступів були такі як Наталія Галуган “Foreign economic assistance: a catalyst for development in post-conflict countries”, Євген Тертицький “Ecological Infrastructure Assessment Framework For A Mid-Size City”, Георгій Слукін “Theoretical And Practical Aspects Of The Study Of Economic Phenomena In The Social Context”, Сергій Андронов “Improving Opportunities In Conversational English Through Speaking Clubs”, Владіслав Баранов “The Role Of Eco-Anxiety For Psychological Health, Well-Being And Pro-Environmental Behavior”, Владіслав Михніч “Challenges Around The Massive Ramp-Up Of Photovoltaics”, Микита Пека “The Potential For The Spread Of Coronaviruses Between Different Species Of Animals”, Ростіслав Друщенко “Philosophical Aspects Of Self-Healing In The Context Of Service-Oriented Systems”, Мєрі Григорян, Софія Василенко, “Building Digital Bridges For Mutual Strengthening And Development Of Youth Through The Presentation Of Cultural Self-Identification”.

З упевненістю підтверджуємо, що відкриття конференції було гідне та сприяло подальшому інтересу до розвитку молодої й талановитої української наукової думки!

До секції 1 «Гуманітарні науки», яка проводилась під наглядом Ткалі І.А. та Юрченко В.В., були подані різноманітні доповіді на теми, які пов’язані із сучасними тенденціями розвитку цифрових технологій, перспективами національних рекламних кампаній, сталим розвитком демократичної системи, національною ідеєю України, висвітленням актуальних питань у ЗМІ , та багато інших.

Серед учасників секції: Марія Філімонова з доповіддю «Gender Inequalities In Media: Unveiling Narratives, Portrayals and Realities», Мері Грігорян та Софія Василенко з презентацією проєкту «Building Digital Bridges for Mutual Strengthening and Development of Youth Through the Presentation of Cultural Self-Identification», Гаврикова І.М. з доповіддю «World Geo-Democrative System of Sustainable Development», Думов О.С. з доповіддю «Socio-Geographical

Study of the Regional Labour Market». Присутні мали можливість поставити запитання та висловити своє ставлення до тем доповідей.

До секції 2 «Гуманітарні науки» на чолі з Ленською О.О., Лєшньовою Н.О. та Житницькою А.А. були подані студентські доповіді на різноманітні теми, які пов’язані із підтримкою психологічного благополуччя особистості в умовах війни, з міжнародним досвідом та українськими реаліями, сучасними тенденціями розвитку цифрових технологій, сталим розвитком демократичної системи, висвітленням актуальних питань у ЗМІ, та багато інших. На секції виступило 9 студентів з різних факультетів. Присутні мали можливість поставити запитання та висловити своє ставлення до тем доповідей.

На секції «Природничі науки» під керівництвом Черкашиної Н.І. та Бєляєвої Е.Ф. були представлені учасники з різноманітними доповідями. Найкращий виступ з презентацією був у Кіося Є.на тему "What makes water bears (Tardigrada) so popular?".

Цікавим також був виступ Ачкасова А. на тему “Problems of implementating geoportals at the local level”.

Третій виступ Морозюк А. на тему "Non-specific markers of damage to hepatocytes and testis tissue in experimental toxic hepatitis and correction of the pathology with a new tool" був цікавим з точки зору інформації.

На секції «Технічні науки» на чолі з Максімішиною Т.М. були представлені різноманітні цікаві дослідження у сфері техніки, які були підкріплені інформативними яскравими прикладами.

На завершення студентської конференції, студенти й аспіранти Музичної Національної Академії підготували музикальні виступи й привітання. Оргкомітет конференції та керівництво факультету висловлює велику подяку молодим талантам за можливість отримати задоволення від творчих виступів української молоді та насолодитись творами сучасних українських й світових музикантів!

Всій талановитій українській молоді й вченим бажаємо подальших наукових й творчих успіхів!


На кафедрі іноземних мов професійного спрямування відбулася Всеукраїнська студентська олімпіада з англійської мови серед немовних факультетів!

Вітаємо переможців!

11 та 15 березня 2024 р. був проведений I етап Всеукраїнської студентської олімпіади з англійської мови серед студентів 1 ‑ 4 курсів неспеціалізованих факультетів. У першому турі прийняло участь 47 студентів із 12 факультетів – біологічний; геології, географії, рекреації і туризму; математики і інформатики; медичний; психології; радіофізики, біомедичної електроніки і комп’ютерних систем; соціологічний; філософський; юридичний; ННІ Каразінська школа бізнесу; ННІ Фізико-технічний факультет; історичний; комп’ютерних наук. За результатами першого туру, у другому прийняло участь 11 студентів.

За результатами конкурсних випробувань, що включали завдання з аудіювання, читання, useoflanguageта усного висловлювання на рівні B2 згідно стандартів європейської рівневої системи мовної освіти та міжнародного іспиту з англійської мови IELTS, найвищі бали отримали:

1.Миннахметов Рінат (4 курс, фак. математики і інформатики) – 92 бали

2.Чорновол-Ткаченко Павло (1 курс, філософський фак.) – 91 бал

3.Чаплицький Владислав (1 курс, ННІ КШБ) – 90 балів

Слід зазначити, що всі учасники виявили високий рівень володіння мовними навичками та живу зацікавленість і мотивацію участі в конкурсних випробуваннях.


Участь науковців кафедри іноземних мов професійного спрямування у складі олімпіад!

Бажаємо подальших професійних звершень!

Доцент кафедри іноземних мов професійного спрямування Лисенко Н.Г. була запрошена до складу журі ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з французької мови, що успішно відбувся 17 лютого 2024 року. Незважаючи на складність воєнного часу, багато учнів ЗЗСО міста Харкова взяли участь в олімпіаді і продемонстрували високий рівень володіння мовою.


Результати університетського конкурсу творчих робіт з англійської мови "Aspiration"!

Вітаємо переможців!

Вітаємо переможців II-го туру університетського конкурсу творчих робіт з англійської мови "Aspiration" серед учнів IX-XI класів загальноосвітніх шкіл м. Харків, який пройшов 21 грудня 2023 року:

1місце – Зоря П.

2місце – Ракоча Д., Калюжна Д.

3місце – Бондура Є., Лавриков Г.

(будуть надіслані електронні грамоти)


Вітаємо з успішним захистом дисертаційного дослідження на ступінь доктора філософії!

19.12.2023, о 10.00, відбувся успішний захист дисертаційного дослідження старшого викладача кафедри іноземних мов професійного спрямування Житницької Анастасії Анатоліївни на тему: «Формування гнучких навичок комунікації майбутніх учителів іноземних мов в освітньому процесі закладів вищої педагогічної освіти».

Бажаємо творчої наснаги та подальших успіхів у науковій діяльності!


Результати ІІ туру університетського конкурсу творчих робіт з французької мови "Inspiration"!

З радістю повідомляємо, що наш довгоочікуваний конкурс «Inspiration» добіг кінця, і ми були вражені кожним учасником, їх унікальними творами та душевними усними відповідями! У цьому передноворічному змаганні брали участь талановиті учні з усього Харкова, і ми пишаємося оголосити результати.

Перше місце: їй вдалося не лише поділитися своїми ідеями про новорічний настрій, а й зарядити їм наш оргкомітет! Вітаємо Петрову Дар'ю, з перемогою та бажаємо успіхів у подальших починаннях.

Друге місце поділяють Бєлоброва Аніта та Свергун Олександра, чиї розповіді неможливо забути, немов яскраві різнокольорові вогники на гірлянді! Відмінна робота, і нехай ваші новорічні мрії збудуться так само яскраво!

Третє місце дістається Сафонову Герману та Роденко Арсенію. Ваші відповіді принесли нам радість та посмішки, немов подарунок під новорічною ялинкою! Вітаємо вас із заслуженим третім місцем!

Всі інші учасники заслуговують на величезний респект за свою творчу енергію та внесок у створення веселого новорічного настрою! Всі ваші роботи наповнили наші серця радістю, і ми дякуємо вам за створення цього святкового чаклунства. Не забувайте взяти реванш в нашому конкурсі «Inspiration» наступного року!

Грамоти за участь можна отримати за цим посиланням: https://drive.google.com/drive/folders/1zSKrOwXCZrNd-zu8fW3uPmjn39mD05Ke?usp=sharing (якщо присутня помилка в вашому Прізвищі/Імені або ви не отримали грамоту за участь, проінформуйте за електронною поштою paramonovbogdan@ukr.net).

Дякуємо всім учасникам! З наступаючими новорічними святами, і нехай ця пора року буде повною натхнення, радості та усмішок!


Результати університетського конкурсу творчих робіт з німецької мови DEUTSCH KREATIV!

Вітаємо переможців!

Факультет іноземних мов та кафедра іноземних мов професійного спрямування вітають переможців університетського конкурсу творчих робіт з німецької мови DEUTSCH KREATIV.

Результати І туру (1 грудня 2023 року)

І місце – Єсенія Настаченко, Ізюмський ліцей №3 та Анастасія Хамоніна

комунальний заклад «Харківський ліцей №66 Харківської міської ради»

ІІ місце – Арсен Стецишин, ХП НВК «Гімназія ОЧАГ» Харківської області та Аліна Загоруйко, Харківський ліцей №166 «Вертикаль»

ІІІ місце – Роман Малахов, ХЛ №161 «Імпульс»

Результати ІІ туру (14 грудня 2023 року)

І місце – Арсен Стецишин, ХП НВК «Гімназія ОЧАГ» Харківської області

ІІ місце – Єсенія Настаченко, Ізюмський ліцей №3 та Анастасія Хамоніна

комунальний заклад «Харківський ліцей №66 Харківської міської ради»

ІІІ місце – Аліна Загоруйко, Харківський ліцей №166 «Вертикаль» та Роман Малахов, ХЛ №161 «Імпульс»

Сердечно вітаємо наших учасниць та учасників та зичимо подальших успіхів в опануванні німецькою мовою!

З повагою,

Оргкомітет


На кафедрі іноземних мов професійного спрямування відбулось онлайн засідання школи-семінару!

Кафедрою іноземних мов професійного спрямування 8.11.2023 було проведено ХХХІІI онлайн-засідання щорічної школи-семінару «Нові підходи до навчання іноземних мов: підвищення якості освіти – шлях до формування інтелектуального капіталу». Викладачі факультету іноземних мов ХНУ імені В.Н. Каразіна змогли представити актуальні напрацювання та поділитися досвідом з колегами з інших ВНЗ міста Харків. Тематична палітра охоплювала ефективні технології дистанційного навчання, досвід дидактизації малих текстових форм, проблематику естетичного та емоціонального навчання, створення умов для підвищення мотивації студентів, а також особливості викладання міжфакультетських дисциплін іноземною мовою в гетерогенних групах. Дякуємо всім учасникам за плідну дискусію!

З матеріалами школи-семінару можна ознайомитися тут.


Результати з Олімпіади з німецької мови серед студентів немовних факультетів!

Вітаємо переможців!

26 жовтня 2023 р. кафедра іноземних мов професійного спілкування проводила Олімпіаду з німецької мови серед студентів-негерманістів університету імені В. Н. Каразіна. В цьому заході брали участь представники та представниці 8 факультетів. Учасники та учасниці повинні були виконати лексико-граматичний тест, прочитати автентичний текст та виконати завдання до нього. Також були запропоновані актуальні теми для монологічного та діалогічного мовлення. Під час проведення олімпіади студенти та студентки довели досить високий рівень володіння німецькою мовою, виявили обізнаність щодо специфіки граматики, мали можливість реалізувати на практиці рецептивні та продуктивні навички та уміння. Олімпіада відбулася в дружній атмосфері, яка надихає та мотивує до подальшого опанування мовою.

Результати Олімпіади є наступними:

1 місце – Кучер Дар'я (МЕВ та ТБ, 3 курс)

2 місце – Свир Софія (біологічний ф-т, 3 курс)

Мельник Дмитро (філософський ф-т, 3 к)

Микитянський Максим (ф-т математики та інформатики, 3 курс)

3 місце – Горошко Марина (філологічний ф-т, 4 курс)

Карпічко Данило (економічний ф-т, 2 курс)

Нерода Аліна (економічний ф-т, 3 курс)


Результати з Олімпіади з французької мови серед студентів немовних факультетів!

Вітаємо переможців!

26 жовтня 2023 р. кафедрою іноземних мов професійного спілкування було проведено Олімпіаду з французької мови для студентів немовних факультетів університету імені В. Н. Каразіна. У цьому заході взяли участь загалом 12 студентів, які представляли 7 факультетів. Студентам було запропоновано письмові завдання, зокрема завдання на розуміння тексту, тест на знання лексики та граматики. Усна частина заходу передбачала монологічне говоріння на одну з запропонованих тем та відповіді на запитання членів журі. Учасники Олімпіади продемонстрували високий рівень володіння французькою мовою, опанування вміннями та навичками говоріння, письма та читання. Олімпіада відбулася у дружній атмосфері, яка сприяє мотивації студентів і заохочує їх до вивчення мови.

Результати Олімпіади є наступними:

1 місце – Тулупова Анна (ф-т МЕВ та ТБ)

2 місце – Бойко Юлія (ННІ ФТФ)

3 місце –Сегеда Тетяна (філологічний ф-т), Шульга Дар'я (юридичний ф-т), Бондаренко Антон (юридичний ф-т)


Підвищення кваліфікації доцента кафедри іноземних мов професійного спрямування!

Доцент кафедри іноземних мов професійного спрямування Лученко Ольга Олександрівна з липня по серпень 2023 року проходила підвищення кваліфікації в інституті японської мови (м.Сайтама, Японія) за програмою «Comprehensive Japanese Teaching Methods Program for Teachers of the Japanese-Language». Програма передбачала курс методики викладання, поглиблення знань з культури Японії та проведення власного наукового дослідження, яке було продовжено у вересні під час перебування в Кансайському міжнародному центрі (м.Осака, Японія). Теоретична частина роботи у Парламентських бібліотеках міста Токіо та регіону Кансай була доповнена активною роботою зі збору емпіричних даних. Було реалізовано опитування (Google forms) серед викладачів-представників 26 країн (загалом 81 особа), проведені інтерв’ю зі шкільними вчителями та директорами шкіл із преф. Міягі (м. Ісіномакі), місцевості яка є одною з найбільш постраждалих під час великого землетрусу у регіоні Тохоку 2011 року. Проведено особисті зустрічі та консультації із академічною спільнотою: проф. Сецуко Ваіда (Kyoei University), проф. Асамі Хатторі (Hokkaido University of Education), проф. Наоко Сібамото (Asia University), проф. Ітіро Іто (Waseda University). Дані отримані у результаті проведених опитувань та інтерв’ю будуть використані у подальшій науковій діяльності, яку наразі Лученко Ольга проводить на базі університету Каменського (м.Братислава).Під час перебування у Японії Лученко Ольга також отримала запрошення від професора Асамі Хатторі (Hokkaido University of Education) і прийняла участь у благодійному концерті «With a Wish for Peace», де вона виступила з промовою «Сьогодення України».


На кафедрі іноземних мов професійного спрямування відбулася конференція з англійської мови на факультеті комп`ютерних наук!

Конференція під назвою "SCIENTIFIC CHALLENGES IN IT IN THE 21ST CENTURY" відбулася 25 травня 2023 року на факультеті комп’ютерних наук серед студентів 1-го курсу, групи КБ-11, КБ-12, КС-12, КС-13, КС-11, КС-14 на чолі з доц. Максімішиною Т.М. та доц. Ленською О.О.

Були представлені такі теми:

1.КБ 11 Daria Rudnieva «Artificial Intelligence (AI) and machine learning»

2.КБ 11 Vira Kushnir «Hyperloop»

3.КБ 11 Ihor Fedorenko "Scientific challenges in IT in the 21st century"

4.КС-12 Andrii Povaliaiev «Artificial Intelligence»

5.КС-12 Babenko Andriy «About Computers»

6.КС 12 Anzhelika Mazurenko «Professions in IT»

7.КС 13 Sofia Shatska «Computer programming»

8.КС 11 Nika Biriukova «Computer science»

9. КБ 12 Ievheniia Poliakova «Quantum computers»

10.КС 14 Yevheniia Moiseiva «The Future of Quantum Computing»

11.KC 11 Mikhail Kandiba «Cameras»

Нижче можна ознайомитися зі стислим відео-оглядом на те, як пройшла конференція.


На кафедрі іноземних мов професійного спрямування відбулася культурно-просвітницька мовна конференція з англійської мови на соціологічному факультеті!

16.05.2023 в.о. завідувача кафедри іноземних мов професійного спрямування, доц. Ганна Гусєва організувала й провела культурно-просвітницьку мовну конференцію «Vyschyvanka: Cultural and Ethnic Dimensions”, присвячену міжнародному дню Вишиванки. У конференції взяли участь студенти 1 та 2 курсу соціологічного факультету.Студенти презентували доповіді на тему українського національного характеру в історичному, культурному, етно-культурному й сучасному вимірах.

Планується, що захід буде щорічним й буде спрямованим на популяризацію української мови й культури серед молоді України й світу.


На кафедрі іноземних мов професійного спрямування відбулася конференція з англійської мови на філологічному факультеті!

Journalism. Innovations. Trends - конференція, яка відбулася 11 травня 2023 року серед 1-3 курсів філологічного факультету на чолі з доц. Савченко Н.М., доц. Шамаєвою Ю.Ю., ст. викл. Кузнєцовою М.М.

На конференції була обговорена ціла низка нагальних питань «сьогодення» в журналістиці , насамперед були доповіді про те, як радіо, телебачення та кіно формують образ України та українців у світі, що є дуже актуальним у теперішній час, а також було представлено доповіді , в яких наголошується важливість ведення репортажів про війну в Україні, що є неоціненним джерелом інформації про військові злочини росіян, і які можуть стати вирішальними при поданні позовів до міжнародних судів. На конференціі студенти демонстрували увесь свій креатив, ентузіазм та професіоналізм під час презентаціі своїх доповідей.

Ми висловлюємо велику подяку усім учасникам конференції та бажаємо подальшого успіху у реалізації своїх наступних проєктів!


На кафедрі іноземних мов професійного спрямування відбулося інтерактивне заняття з французької мови як міжфакультетської дисципліни!

Заняття з міжфакультетської дисципліни «Французька мова: розмовна практика для професійного спрямування» (викладач – доц. Лисенко Н.Г.), яке відбулося 11 травня 2023 року, було присвячене темі «Робота моєї мрії» («Mon emploi de rêve»). Студенти дуже творчо поставилися до завдання, зробили яскраві презентації та підготували доповіді. Кожна доповідь викликала великий інтерес і жваву дискусію. Такий вид діяльності має велику користь для розвитку розмовних навичок студентів та їхньої мотивації до вивчення мови.


На кафедрі іноземних мов професійного спрямування відбулася конференція з англійської мови на факультеті радіофізики,біомедичної електроніки та комп´ютерних систем!

Конференція під назвою "NOVEL APPROACHES IN RADIOPHYSICS" була проведена з 5 по 13 травня 2023 року у Zoom на факультеті РБЕКС на чолі зі старшим викладачем Павловою Л.В. серед студентів 3го курсу. Протягом тижня виступів були представлені презентації таких студентів:

1. ABOUT RADIO FREQUENCY - Коба Андрій РР-33

2. ELECTRICITY IN HUMAN LIFE - Панін В’ячеслав РР-31

3. RADIOLOCATION - Рясний Євген РР-31

4. WHAT IS ELECTRICITY - Богомаз Вероніка РР-32

5. CONDENSER MICROPHONE - Гнеденко Ксенія РЕ-32

6. TRIODES - Шегера Андрій РЕ-32

7. ION CHANNELS AND THEIR ROLE IN CELLULAR FUNCTION - Краснікова Євангеліна РБ-31

8. EFFECTS OF ELECTROMAGNETIC WAVES ON THE NERVOUS SYSTEM OF THE BODY - Рибіна Дарина РБ-31

9. POWER DIVIDERS AND ADDERS - Єфімчик Максим РБ-31

10. WAVE PHASE CONTROL METHODS - Немченко Станіслав РР-37

Ми висловлюємо велику подяку усім учасникам конференції та бажаємо подальшого успіху у реалізації своїх наступних проєктів!


На кафедрі іноземних мов професійного спрямування відбулася конференція з англійської мови на біологічному факультеті!

Application of innovations in biology in our lives – конференція на біологічному факультеті, яка відбулася 08.05.2023 серед 3 курсів.На студентській конференції були представлені різноманітні теми. Студенти представили захоплюючі презентації та доповіді, які демонструють новітні досягнення у застосуванні біологічних інновацій. Усі учасники конференції показали, як інновації в біології вносять зміни до багатьох сфер нашого життя. Були представлені приклади використання біотехнології у виробництві їжі, сільському господарстві та медицині. Усі присутні брали активну участь у дискусіях. Ця конференція дозволила усвідомити студентам, як сучасні розробки в біології можуть призвести до значних перетворень у нашому житті та допомогти вирішувати сучасні проблеми, які постають перед людством.


На кафедрі іноземних мов професійного спрямування відбувся конкурс перекладу з німецької мови!

Вітаємо переможців конкурсу перекладу з німецької мови, який було організовано та проведено 27 квітня 2023 кафедрою іноземних мов професійного спрямування:

1 місце – Суховерхова Анастасія, історичний факультет, група ІС-23

2 місце – Клейшмідт Дмитро, факультет математики і інформатики, група МФ-21

Колесник Єлизавета, юридичний факультет, група ЮМП-21

3 місце – Гречаник Анастасія, історичний факультет, група ІС-21

Морока Микита, факультет РБЕКС, група РР-22

Фотун Анастасія, історичний факультет, група ІС-21

Українець Юлія, економічний факультет, група ЕМ-21

Дякуємо за інтерес до вивчення німецької мови та бажаємо подальших успіхів!

Оргкомітет


На кафедрі іноземних мов професійного спрямування відбулася конференція з англійської мови на медичному факультеті!

26 квітня 2023 року на платформі Zoom на 2-му курсі медичного факультету відбулася щорічна студентська конференція «Медицина сьогодні» під керівництвом ст.викл. Бєляєвої Е.Ф. Цього року тема доповідей була присвячена генетичним захворюванням та їх різновидам, механізмам їх розвитку, проявам та методам діагностики та лікування. Студенти виявили особливий інтерес до обговорення передових технологій, які дозволяють буквально заглянути всередину гена, визначити, на якому рівні відбулося порушення. З особливим ентузіазмом обговорювалися питання, що стосуються етичної сторони експериментів з використання методів редагування геному для боротьби з певними захворюваннями.


На кафедрі іноземних мов професійного спрямування відбулася онлайн-олімпіада з англійської мови!

Щиро вітаємо переможців університетської онлайн олімпіади з англійської мови, яка була організована 25 квітня 2023 року кафедрою іноземних мов професійного спрямування:

І місце - Лавріненко Даніїл, 2 курс, економічний факультет;

ІІ місце - Багдасарян Роза, 2 курс, філологічний факультет,
Батянова Вероніка, 2 курс, фізико-технічний факультет,
Лісова Дарина, 3 курс, біологічний факультет;

ІІІ місце - Крупенко Святослав, 1 курс, біологічний факультет.

Пишаємося вами та бажаємо подальших успіхів!

Оргкомітет.


На кафедрі іноземних мов професійного спрямування відбулася Міжнародна наукова конференція!

Міжнародна науково-методична конференція «Методичні та психолого-педагогічні проблеми викладання іноземних мов на сучасному етапі: шляхи інтеграції закладів середньої та вищої освіти», що відбулася в Харківському національному університеті імені В.Н.Каразіна 21 квітня 2023 року, є традиційним заходом, який кафедра іноземних мов професійного спрямування факультету іноземних мов організовує в п’ятнадцятий раз. Співорганізатором заходу є КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти».

Перед початком конференції учасники мали можливість ознайомитися з програмою заходу.

Роботу конференції відкрила декан факультету іноземних мов Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна кандидат філологічних наук, доцент Світлана Віротченко. З вітальним словом до учасників конференції звернулася в.о. завідувача кафедри іноземних мов професійного спрямування кандидат філологічних наук, доцент Ганна Гусєва.

З доповідями на пленарному засіданні блискуче виступили провідні фахівці у царині лінгводидактики з України (В. Абашнік, К. Вороніна, О. Ільєнко, О. Осова, М. Цегельська, Ю. Шамаєва), США (Steve Bloomberg), Індії (Sanjayan T. S.), Японії (Jon Mahoney), Італії (Paola Polselli, Teresa Quarta), Швейцарії (Christine Housel).

Доповідачі щедро ділилися своїм багатим досвідом викладання іноземних мов у багатьох країнах світу, методичними набутками, відкриттями у галузі мовної освіти та професійного розвитку з фокусом на шляхах підвищення якості навчання мовам, багатоаспектному оновленні програм з іноземних мов для різних типів навчальних закладів, дигіталізації та глобальній мультилінгвалізації, найоптимальніших способах імплементації новітніх досліджень з реалізації компетентнісного підходу у навчанні та вивченні іноземних мов і культур у кризових умовах.

В результаті плідної роботи учасників пленарного засідання було узагальнено накопичений у вітчизняній та зарубіжній методиці та психології навчання іноземних мов і культур досвід викладання мов, всебічно висвітлено та проаналізовано ключові теоретичні та практичні питання лінгводидактики, які висуває практика викладання у ХХІ столітті, зумовлюючи необхідність концептуального переосмислення понятійно-категоріального апарату методики, сутності сучасних цілей, змісту, принципів, способів, прийомів і засобів навчання та оцінювання його результатів, показано напрями вирішення нагальних питань та перспективи подальшої роботи з акцентом на міжнародному співробітництві заради розвитку та миру.

Посилання на перегляд пленарного засідання. Частина перша : https://m.youtube.com/watch?v=3Tu_LoyouLM&feature=youtu.be

Посилання на перегляд пленарного засідання. Частина друга : https://m.youtube.com/watch?v=2CLeVwqlU-s&feature=youtu.be

Також було проведено workshop TEACHING POETRY ANALYSIS: WINDMILLS OF THE MIND ( Legeyda Alina PhD in Philology, Associate professor, the Department of Foreign Languages, V. N. Karazin National University (Kharkiv, Ukraine)). З упевненістю підтверджуємо, що відкриття конференції було гідне та сприяло подальшому інтересу до взаємодії освітян з різних куточків України та світу!

Посилання на перегляд workshop : посилання.

Секція перша INTERNATIONAL ASPECTS OF TEACHING FOREIGN LANGUAGES AT THE TERTIARY LEVEL, під керівництвом Бєлозьорової О.М. та Ковінько К.В., поставила питання пов’язані з аспектами викладання іноземних мов на академічному рівні. Усі доповіді були представлені професійно та креативно. Було заслухано доповіді з тем: «FÖRDERUNG DES KOOPERATIVEN ONLINE-LERNENS: PROJEKTWIENER KAFFEEHAUS», «UNIVERSITY TRAINING IN SPANISH AS A FOREIGN LANGUAGE (SFL)» та «THE USAGE INTERNET RESOURCES IN THE PROCESS OF TEACHING FOREIGN LANGUAGES».

У другій секції GENERAL PROBLEMS OF TEACHING METHODOLOGY AT HIGHER INSTITUTIONS під керівництвом Корінь С.М. та Савченко Н.М. обговорювались нагальні методичні проблематичні питання, пов’язані з викладанням іноземних мов у ВНЗ, які найбільш повно відобразили процесуальну сутність навчання іноземним мовам. Оскільки пошук ефективних шляхів опанування іноземними мовамисьогодні залишається дуже актуальним.Було заслухано доповіді з тем: " "EDUCATIONAL IMPLICATIONS OF E-READING" , «ОСОБЛИВОСТІ ПРОВЕДЕННЯ ЗАНЯТЬ ВАЛЕОЛОГІЧНОГО СПРЯМУВАННЯ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ».

Секція третя TEACHING LANGUAGE SKILLS IN CLIL на чолі з Киричок І. О. та Холмогорцевою І. С.. Під час роботи секції викладачами жваво обговорювалися виклики, які постають в освіті сьогодення. Ці виклики пов’язані не лише з домінуванням дистанційного навчання та його впливу на якість освіти, але й з бурхливим розвитком штучного інтелекту, який відбувається останнім часом. Тому особливий інтерес викликала доповідь пані Марини Залужної, яка потім були визнана найкращою і яка викликала найбільш жваве обговорення.Інші доповідачі також обрали актуальні та важливі теми,де обговорювалися моделі та стратегії інтегрованого навчання та персоналізації. Робота секції пройшла у дружній атмосфері, де всі змогли поділитися своїми надбаннями із колегами, висловити своє занепокоєння через сучасні виклики,які постають перед викладачами та знайти шляхи для його подолання.

Четверта секція METHODOLOGICAL AND THE THEORETICAL CHALLENGES OF TEACHING FOREIGN LANGUAGES FOR ACADEMIC PURPOSES під керівництвом Лисенко Н. Г., Парамонова Б. І. та Максімішиної Т. М. В роботі секції взяли участь науковці, які представляли Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна, а також університети зарубіжних країн, зокрема Швейцарії, Танзанії, Кот-д’Івуар. На секції було презентовано 9 тез доповідей, присвячених методологічним та теоретичним питанням викладання іноземних мов. У процесі роботи секції особливу увагу привернула доповідь Бражникової Т.Ю., яка розповіла про сучасні методики формування навичок читання у студентів немовних факультетів та провідну роль уміння отримувати з тексту максимальну кількість опор для розуміння при роботі студентів із текстами. Великий інтерес викликала доповідь Чернишової Н., присвячена проблемі взаємодії викладача зі студентами під час війни, необхідності збалансованого поєднання емпатії та суворості для забезпечення ефективності процесу навчання у стресових умовах. Робота секції пройшла у теплій, дружній атмосфері. У процесі дискусій було задано багато запитань доповідачам. Учасники секції дали високу оцінку організації роботи секції.

П’ята секція METHODOLOGICAL AND THEORETICAL ASPECTS OF TEACHING CLIL AT THE TERTIARY LEVEL, яку очолили Скриль О. І. та Черкашина Н. І. презентувала наступні доповіді: 1. Про важливість використання навчальних текстів у групах А1. 2. Анотація, як засіб долучення до академічної спільноти. 3. Про важливість англійської мови в Україні та державні проекти з цього питання. 4. Особливості вивчення іноземних мов у парадигмі компетентнісного підходу. 5. Кросворди на уроках англійської. Робота секції пройшла на високому рівні, викладачі обмінялися досвідом різних аспектів викладання.

Шоста секція PSYCHOLOGICAL AND SOCIOLOGICAL ASPECTS OF TEACHING FOREIGN LANGUAGES AT THE TERTIARY LEVEL IN UKRAINE, керівниками якої є Ступницька Н. М., Бербенець Д. В. та Кутіліна М. М.. Під час роботи секції розглядалися питання про вплив стресу на поведінку дитини, зазначалося, що тривалий стресовий вплив призводить до появи психологічної травми. Було продемонстровано цікаві відеоматеріали про особливості роботи мозку у стресовому стані і у стані спокою та комфорту. Доповідачі закцентували увагу на необхідності враховувати стресовий фактор воєнного стану при здійсненні здійснення навчальної діяльності. У виступах було представлено зарубіжний досвід вирішення проблеми впливу стресових факторів на дитину при комунікації під час реалізації навчальної діяльності. Також обговорювалося проблема прокрастинації у студентів при засвоєнні нового матеріалу, що викликало жваве обговорення та звернення до особливостей зарубіжного досвіду у ставленні до цього питання. Усі доповіді були дуже цікавими, інформативними, актуальними та перспективними в аспекті подальших розвідок та обговорень.

Оргкомітет конференції та керівництво факультету висловлює велику подяку усім учасникам конференції за можливість отримати задоволення та корисний обмін досвідом від спілкування з колегами не лише з України, а й з різних куточків світу!


На кафедрі іноземних мов професійного спрямування відбулася конференція з англійської мови на юридичному факультеті!

21 квітня 2023 року на базі кафедри іноземних мов професійного спрямування було проведено студентську конференцію присвячену ролі права в сучасному житті (The Role of Law in Modern Life).

Дана конференція вже стала класичною та традиційною для нашого університету, оскільки кожного року її проводять студенти для студентів. Так цьогорічну конференцію проводили студенти третього курсу юридичного факультету - Жданов Михайло та Шульга Дар‘я.

Мета даної конференції - створити платформу для залучення молодих науковців до активного обговорення правових аспектів сучасності.

13 студентів взяли участь і представили 11 досліджень різної тематики. Конференція не має жодного додаткового тематичного обмеження, а тому учасники могли розкрити питання будь-якої правової тематики, яка їх цікавить, і поділитися результатами своєї наукової роботи з іншими.

Дві з половиною години активних обговорень довели, що учасники дійсно прагнуть дослідити роль права в сучасному житті, а тематична необмеженість конференції дозволила охопити багато питань, які є наразі актуальними для правового середовища.

Дякуємо усім учасникам за роботу та запрошуємо до подальшої плідної взаємодії!


На кафедрі іноземних мов професійного спрямування відбулася конференція з англійської мови на факультеті екології та факультеті географії, геології, рекреації та туризму!

Цьогорічна Всеукраїнська студентська наукова конференція англійською мовою "Ecology is a priority", яка проводилась 19 квітня 2023 р., висвітлила актуальні проблеми сьогодення. Зокрема, питання російсько-української війни та її вплив на навколишнє середовище. У конференції прийняли участь студенти багатьох вищих навчальних закладів України ( Херсон, Одеса, Житомир,Миколаїв) та студенти екологічного факультету і факультету географії, геології, рекреації і туризму ХНУ імені В.Н.Каразіна, ХАДІ.Практично всі доповіді були зроблені на високому професійному рівні та гарною англійською мовою. Всі студенти та їх керівники отримали грамоти і подяку від оргкомітету конференції. Кращі доповіді були у студентів Чумака І., Теслюка І. ( 1 курс ФГГРТ), Дідика В. ( Херсонський нац.університет). Федяя В. ( екологічний ф-т). За результатами конференції видана збірка тез, яка розміщена на сайті екологічного факультету.


На кафедрі іноземних мов професійного спрямування відбулася конференція з англійської мови в ННІ "Фізико-технічний факультет"!

На фізико-технічному факультеті студентська конференція за темою "Everyday Physical Phenomena" проводилася 14 квітня 2023 року. Тематика конференції охоплювала цікаві фізичні явища у повсякденному житті та передбачала наукові доповіді-презентації та дискусії. Висвітлювалися теми, пов'язані з явищами аеродинамічного руху, кристалізації та плавлення, ехолокації, відбиття та заломлення світла, електромагнетизму, гравітації, статичної електрики та ін. Всі доповіді та презентації були цікавими та інформативними. Варто відзначити творчий підхід та академізм у доповідях Ніколенко Дарини, Деордієва Дмитра, Демиденко Іллі, Кіценка Олександра, Повітчан Олександра, Луганька Миколи, Скоробогатова Всеволода, Панасюка Андрія.


На кафедрі іноземних мов професійного спрямування відбулася конференція з англійської мови в ННІ "Каразінська школа бізнесу"!


На кафедрі іноземних мов професійного спрямування відбулася конференція з англійської мови на соціологічному факультеті!

4 та 5 квітня 2023 року на соціологічному факультету відбулася щорічна студентська конференція англійською мовою. Характерною рисою цьогорічної конференції є активна участь студентів не лише другого та третього курсів, а й першокурсників.

Назва конференції “Contemporary Issues through the Eyes of Youth” підкреслює той факт, що студенти-соціологи не байдужі до подій навколишнього світу. Тематика доповідей багатогранна. Вона охоплює різні аспекти таких напрямків, як масова комунікація, вплив засобів масової ЗМІ на суспільство, загрози та перспективи дігіталізації, український вимір погляду на культуру, тероризм у сучасному суспільстві, соціологія реклами, журналістика як соціальний інститут, гендерні проблеми в сучасному суспільстві.

Навряд чи можливо виділити найкращі доповіді; що можна зробити, так це згадати кілька доповідей, які викликали жваву дискусію: “The Subjection of Momen”, "Sociological View of Culture: Ukrainian Dimension", “Investigative Journalism at the Digital Age”, “ McDonaldization”, "Gender problems in modern society."


На кафедрі іноземних мов професійного спрямування відбулася конференція з англійської мови на історичному факультеті!

На історичному факультеті на чолі з доц. Ступницькою Н.М. 03.04.2023 р. відбулася конференція «Розвиток історичної думки». До участі у заході були залучені студенти 2 курсу. Роглядалися питання пов’язані з війною Босин, розглядалися причини виникнення та її вплив на подальший розвиток Японії. Також, студенти звернули увагу на проблему кріпосного права та його відміну в Україні та закцентувалися на вторгненні до Польщі військ нацистів у 1939 році. Події більш віддаленого минулого також потрапили у коло обговорення, мова йшла про Вікінгів та про теорії виникнення людини.


На кафедрі іноземних мов професійного спрямування відбулася конференція з англійської мови на факультеті психології!

Конференція під назвою "PSYCHOLOGY IN CONTEMPORARY WORLD" була проведена в березні 2023 року у Zoom на факультеті психології старшим викладачем Ковінько К.В. серед студентів 3го курсу, груп ПС31, ПС32 та ПС33. Теми найцікавіших виступів представлені нижче:

1.Fears & Phobias - Бойко Ярослава

2.Psychological counseling in management – Лисецький Димитрій

3.OVERCOMING STRESS SITUATIONS IN PROFESSIONAL ACTIVITIES - Кулинич Люда

4.“Anxiety Free: Unravel Your Fears Before They Unravel You” - book review - Васильєва Настя

5.Emotional sphere - Юнашева Марина

6.Art therapy - Пєтухова Дар‘я

7.Psychology of Self-Esteem - Олареско Вікторія

8.Manipulative communication - Зерній Вадим

9.Agression - Секішова Марія

10.What Is Cognitive Behavioral Therapy (CBT) - Непочатих Анастасія

11. How dreams are formed - Коновалова Анастасія

12.Ambivert Vs. Omnivert - Сітченко Ксенія

13.Cute aggression - Разводова Єлизавета

14.Сoncept of adaptation in psychology - Нестеренко Іван

15.Borderline personality disorder - Гомон Еліна

16.Temperament - Марина Клименко

17.Animal-assisted therapy- Поліна Калініна

18.Schema therapy - Курцева Діана

19.What is anxiety disorder and how to help yourself deal with it – Владислава Кривошлик

20.The Biological and Psychological Significance of Emotions – Олена Брайловська

21. Procrastination – Варвара Жаботиньска

22. Biography Auguste-Henri Forel – Даша Потапова

23. Psychotherapy – Ліана Краснолуцька


На кафедрі іноземних мов професійного спрямування відбулася Всеукраїнська наукова конференція!

24 березня 2023 року на кафедрі іноземних мов професійного спрямування Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна відбулася XII Всеукраїнська наукова конференція з міжнародною участю: «Academic and Scientific Challenges in the 21st Century: CLIL in Action», що проходила у межах реалізації проектів 1.6 «Ефективна аспірантура та докторантура» та 2.10 «Англійська мова в освітньому просторі» Стратегії розвитку університету на 2019-2025 роки.

Оргкомітет конференції дякує усім учасникам й доповідачам, адже цьогоріч цей науковий захід зібрав найрізноманітніші думки з багатьох країн світу. Кожна робота була виконана сумлінно, під наглядом відповідальних керівників, в результаті чого виникли талановиті наукові статті й доповіді, створивши сприятливу атмосферу для усіх студентів та викладачів.

Відкриттям студентської конференція стало пленарне засідання, на якому всі доповіді було об’єднано українським характером й колоритом. Кожна стаття торкнулася актуальних питань сьогодення, а також продемонструвала цілковито нові ідеї, що викликало позитивну реакцію в аудиторії. Серед виступів були такі як «The Legal Status of an Individual in International Law» (Tetiana Psota), «Impact of the Covid-19 Pandemic on Mental Health in Higher Education» (Mark Agarkov), «Places of Memory or Places of Forgetting? To the Issue of Correlation between Official and Cultural Memories» (Oksana Prokhvatilova), «Improving Opportunities in Conversational English through Speaking Clubs» (Anna Gusewa), «Building Digital Bridges for Mutual Reinforcement and Development of the Youth Through a Cultural Self-Identify Presentation» (Maryna Kryvko), а також «English Medium Teaching in Higher Education» (Olha Luchenko). З упевненістю підтверджуємо, що відкриття конференції було гідне та сприяло подальшому інтересу до розвитку молодої й талановитої української наукової думки!

Секція Humanities, під наглядом Ткалі Ірини Анатоліївни, поставила питання пов’язані з гуманітарними дослідженнями в галузях соціології, політології, економіки, міжнародних відносин, права, філології, журналістики, історії, літератури та філософії. Усі доповіді були представлені професійно й креативно, що допомогло виявити міждисциплінарність молодих наукових розвідок. Різноманітність виступів можна проілюструвати такими презентаціями та доповідачами: «Confirming the Existence of God and Importance of Observers on the Example of “Doctor Who” Series» (Dmytro Shevchenko) та «The System of Administrative Law» (Daria Shulha).

У другій секції Natural Sciences під керівництвом Черкашиної Надїї Іванівни, академічна дискусія зосередилася навколо таких природничих питань, як екологія, біологія, медицина. Кожна доповідь мала на меті висвітлити глобальні проблеми, вирішення яких є досі теоретичним. Найбільш жвавими до дискусії виявилися такі роботи як «Assessment of the Dynamics and Protection of the Ecological Condition of the Siverskiy Donets River Basin» (Dmitriev S.) та «Ecological and Hydrogeological Research of the Impact of Oil and Gas Extraction and Processing Activities on the Environment» (Lesnyak M.). Активна увага до роботи цієї секції підкреслює інтерес й занепокоєність сучасним екологічним становищем не тільки в Україні, але й в усьому світі.

Секція технічних наук на чолі з Максімішиною Тетяною Миколаївною, здивувала технічними питаннями та їх науковим обґрунтуванням. Кожен виступ був аргументованим та актуальним в технічному виконанні. Аудіторію найбільш зацікавили такі виступи: «Group Theory in Geometry Optics» (Demydenko I.) та «Computer Methods in Spectral Analysis of X-Ray and Gamma Radiation» (Tsybliev D.)

На завершення студентської конференції, студенти й аспіранти Музичної Академії імені П. І. Чайковського підготували музикальні виступи й привітання. Оргкомітет конференції та керівництво факультету висловлює велику подяку молодим талантам за можливість отримати задоволення від творчих виступів української молоді та насолодитись творами сучасних українських й світових музикантів!

З програмою конференції можна ознайомитись за посиланням.

З матеріалами конференції можна ознайомитись за посиланням.

Всій талановитій українській молоді й вченим бажаємо подальших наукових й творчих успіхів!


На кафедрі іноземних мов професійного спрямування відбулася конференція з англійської мови в ННІ комп`ютерної фізики та енергетики!

13 березня 2023 року відбулася студентська конференція в навчально-науковому інституті комп`ютерної фізики та енергетики серед студентів 1го та 2го курсів груп МП 12,НФ 12,НФ 14, НФ 21, НФ 24 на тему "Artificial Intelligence" під керівництвом ст.викл. Туренко Р.Л. Протягом усієї конференції обговорювався взаємозв´язок між штучним інтелектом та людиною у різних аспектах сучасного життя.


Проведення спільного трансатлантичного україно-американського онлайн концерту за участю в.о. завідувача кафедри іноземних мов професійного спрямування!

Дякуємо за участь!

25 лютого 2023 в.о. завідувача кафедри професійного спрямування, доц. Гусєва Г.Г. разом із Міжнародною фундацією глобальної громадської підтримки Global Service Corps, а також з Київською Національною музичною академією ім. П. Чайковського провели трансатлантичний україно-американський он-лайн концерт за участю талановитих українських (І. Ярошенко, Д.Скороход, М.Бабій, Д. Мнушки, А.Хабрук, Д. Терещенка та інш.) та американських (С. Гуарначчі, С. Сміт, С. Мауер та ін.) музикантів. Концерт відзначив річницю стійкості та незламності українського народу проти агресії рф. Назва концерту «Разом незламні» (Together Invincible) висвітлює обсяг міжнародної підтримки та помочі, яку Україна отримує весь цей трагічний час.

В програмі прозвучали музичні твори сучасних та класичних українських, американських й світових творців (М. Леонтовича, М.Скорика, М. Дворика, Б.Лятошинського, І. Шамо, В. Зубинського, С. Гуарначчі, Д. Сміт, С. Мауер, Ф.Шопена, М. Дворака та ін.). Концерт також мав дитяче відділення, де професійний актор Уіл Хорняк розповів цікаві дитячі історії. Концерт закінчився обговоренням, обміном думками та спільних планів на майбутнє.


Участь науковців кафедри іноземних мов професійного спрямування у міжнародному онлайн-семінарі!

Дякуємо за участь!

13 лютого 2023 року доцент кафедри іноземних мов професійного спрямування Лученко Ольга спільно з професором Сецуко Ваїда з університету Kyoei провели онлайн семінар за темою «Україна сьогодні», метою якого було розповісти про проблеми з якими зіткнулася Україна та зокрема сфера освіти під час війни, а також про шляхи їх вирішення. Не зважаючи на те, що семінар проходив під час весняних канікул, у ньому прийняли участь більше 75 студентів та викладачів з 5 університетів Японії, а саме: Kyoei University, The University of Tokyo, University of Tsukuba, Nagoya University, Sugiyama Jogakuen University.

Студенти та викладачі щиро виявили зацікавленість ситуацією, висловлювали підтримку Україні та вдячність за можливість отримати інформацію японською від учасників подій.


Результати ІІ туру університетського конкурсу творчих робіт з французької мови "Inspiration"!

В першу чергу, хочемо подякувати за участь всім конкурсантам та за ваші твори, в які ви вклали частинку свого серця. В кожній роботі ми знайшли щось унікальне, самобутнє, надихаюче…

Конкуренція була гідною, тому до наступного, ІІ туру, пройшли кращі з кращих, де учасники мали змогу продемонструвати всі свої ораторськи навички, вміння аргументувати власну думку та володіння милозвучною французькою мовою.

I місце

Панченко Арсеній

ІІ місце

Рудик Анна, Кушнір Ольга

ІІІ місце

Карпенко Олександра, Нер'янова Софія

Вітаємо всіх переможців!

А інших конкурсантів просимо не сумувати! Наступного року ви обов’язково візьмете реванш, тому ми не прощаємося, а кажемо «До зустрічі»!

Гарних вам новорічних свят!

З повагою,

Оргкомітет


Результати університетського конкурсу творчих робіт з англійської мови "Aspiration"

Вітаємо переможців!

Вітаємо переможців II-го туру університетського конкурсу творчих робіт з англійської мови "Aspiration" серед учнів IX-XI класів загальноосвітніх шкіл:

1 місце – Чорновол-Ткаченко П., Сухоставець Л.

2 місце – Рожкова О., Ільчук В.

3 місце – Коваленко Д.

(грамоти та призи можна отримати на кафедрі іноземних мов професійного спрямування 28.12.2022, також можлива доставка новою поштою)


Результати університетського конкурсу творчих робіт з німецької мови DEUTSCH KREATIV

Вітаємо переможців!
Факультет іноземних мов та кафедра іноземних мов професійного спрямування вітають переможців університетського конкурсу творчих робіт з німецької мови DEUTSCH KREATIV.

Результати І туру (1 грудня 2022 року)

І місце – Арсен Стецишин, ХП НВК «Гімназія ОЧАГ» Харківської області

ІІ місце – Дарина Череватенко, КЗ «Вільшанський ліцей» Солоницевської селищної ради Харківської області та Вікторія Таращенко, дистанційна загальноосвітня школа «Центр освіти «ОПТІМА»»

ІІІ місце – Ксенія Рогозянська, комунальний заклад «Харківська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів №16 Харківської міської ради Харківської області ім. В.Г. Сергєєва»

Результати ІІ туру (17 грудня 2022 року)

І місце – Ксенія Рогозянська, комунальний заклад «Харківська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів №16 Харківської міської ради Харківської області ім. В.Г. Сергєєва»

ІІ місце – Арсен Стецишин, ХП НВК «Гімназія ОЧАГ» Харківської області та Дарина Череватенко, КЗ «Вільшанський ліцей» Солоницевської селищної ради Харківської області

ІІІ місце – Вікторія Таращенко, дистанційна загальноосвітня школа «Центр освіти «ОПТІМА»»

Сердечно вітаємо наших учасниць та учасників та зичимо подальших успіхів в опануванні німецькою мовою!

З повагою,

Оргкомітет


Результати І туру університетського конкурсу творчих робіт з німецької мови DEUTSCH KREATIV

Вітаємо переможців!

Факультет іноземних мов та кафедра іноземних мов професійного спрямування вітають переможців І туру університетського конкурсу творчих робіт з німецької мови DEUTSCH KREATIV.

І місце – Арсен Стецишин, ХП НВК «Гімназія ОЧАГ» Харківської області

ІІ місце – Дарина Череватенко, КЗ «Вільшанський ліцей» Солоницевської селищної ради Харківської області та Вікторія Таращенко, дистанційна загальноосвітня школа «Центр освіти «ОПТІМА»»

ІІІ місце – Ксенія Рогозянська, комунальний заклад «Харківська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів №16 Харківської міської ради Харківської області ім. В.Г. Сергєєва»

Переможці І туру запрошені до участі у ІІ турі, який відбудеться онлайн 17 грудня 2022 року. ІІ тур має форму усної співбесіди щодо актуальних питань сьогодення.

Переможці конкурсу будуть відзначені грамотами.

Тел. для довідок 0686513744 (Бєлозьорова Олена Михайлівна)

E-mail: byelozyorova@yahoo.com

Зичимо успіхів та натхнення учасникам!!!

З повагою,

Оргкомітет


Участь науковців кафедри іноземних мов професійного спрямування у форумі !

Дякуємо за участь!

З 25 листопада по 5 грудня відбувся форум між здобувачами освіти НМАУ ім. П.І. Чайковського і ХНУ ім. В.Н. Каразіна (філософський факультет) на тему «Віддзеркалення концептів реальності через призму філософії (для здобувачів освіти філософського факультету) / музики (для здобувачів музичної освіти)». Захід відбувся в асинхронному режимі: учасники розміщували відео-виступи з презентаціями та брали активну участь в обговоренні відео у вигляді письмових коментарів-дописів під ними упродовж 5 днів. Таким чином, учасники й учасниці мали гарну нагоду не тільки вдосконалити володіння англійською, французькою та німецькою мов за професійним спрямуванням і загального вжитку, а й відшліфувати вміння здійснювати самостійний глибинний аналіз професійних тем. Притаманною і важливою рисою стала популяризація значущості, шляхів активного слухання та розуміння класичної музики загалом, а також творів українських композиторів зокрема, що нині має особливу актуальність. Захід було проведено на платформі кафедри мов НМАУ ім. П.І.Чайковського (доц. Червінко Є.О., доц. Набокова Н.М.) та кафедри іноземних мов професійного спрямування ХНУ ім. В.Н. Каразіна (доц. Лисенко Н.Г., доц. Скриль О.І., доц. Гусєва Г.Г. та доц. Бєлозьорова О.М.). Це – пілотний міжвузівський проект, у якого великий науковий потенціал. Новий формат мав багато схвальних відгуків серед студентів та викладачів. Побажаємо молодим вченим успіху!

Нижче надано посилання на конференцію з виступами учасників.


На кафедрі іноземних мов професійного спрямування відбулось онлайн засідання школи-семінару!

Кафедрою іноземних мов професійного спрямування 21.11.2022 було проведено ХХХІІ онлайн-засідання щорічної школи-семінару «Нові підходи до навчання іноземних мов: підвищення якості освіти – шлях до формування інтелектуального капіталу». Викладачі факультету іноземних мов ХНУ імені В.Н. Каразіна змогли представити актуальні напрацювання та поділитися досвідом з колегами з інших ВНЗ міста Харків. Тематична палітра охоплювала ефективні технології дистанційного навчання, досвід дидактизації малих текстових форм, проблематику естетичного та емоціонального навчання, а також особливості викладання міжфакультетських дисциплін іноземною мовою в гетерогенних групах. Дякуємо всім учасникам за плідну дискусію!


На кафедрі іноземних мов професійного спрямування відбулася конференція з англійської мови на факультеті математики і інформатики!

Наукова конференція на факультеті математики і інформатики під назвою "Math & Arts" відбулася 7-11 листопада 2022 р. у Zoom під керівництвом ст. викладача Чернишової Н.В. серед студентів 2го курсу, за темами:

1.Math and Poetry

2.Math and Music

3.Math and Architecture

4.Math and Sculpture

5.Math and Painting

6.Math and Medicine

7.Math and Philosophy

8.Math and Magic

Мета доповідей з’ясувати та проілюструвати зв’язок Математики і видів мистецтв, та наочно продемонструвати математичну основу, закладену у всесвітньо відомі витвори мистецтва.


Участь викладача кафедри іноземних мов професійного спрямування у міжнародному проєкті!

Бажаємо подальших професійних звершень!

Викладач кафедри іноземної мови професійного спрямування Кривко Марина Юріївна спільно зі студентами 3 курсу юридичного факультету за підтримки Берлінського технічного університету беруть участь у проекті ''Digital Bridge''. Метою проекту є встановлення зв'язків між студентами вищих навчальних закладів світу зі студентами Харківського Національного Університету імені В. Н. Каразіна та взаємодія в різноманітних сферах, а саме: культурі, освіті, науці. Проект також спрямований на висвітлення унікальності молоді різних країн світу та пошук спільного у лінгвокультурному й освітньому досвіті представників різних лінгвоспільнот світу. Міжнародна академічна мобільність сприяє подальшій інтеграції, обміну думками та утворенню подальших спільних проектів. За підтримки Берлінського технічного університету студенти отримують стипендію, яка є важливим інструментом для розвитку в ці нелегкі часи. Разом із німецькими партнерами учасники проекту працюють над створенням дискусійних клубів в інтерактивному форматі, ведуть сторінки у соціальних мережах, в яких розміщують інформацію про українську культуру, характер та ідентичність серед інших представників академічної світової спільноти.


Міжнародне онлайн-стажування за участю в.о. завідувача кафедри іноземних мов професійного спрямування!

Бажаємо подальших професійних звершень!
19 вересня-28 жовтня 2022 року в.о. завідуючого кафедри іноземних мов професійного спрямування доц. Ганна Гусєва пройшла міжнародне онлайн-стажування в Економічному Університеті м. Кракова, Польща. Навчання здійснювалося за трьома модулями: Модуль 1. Вступ. Європейська та польська системи вищої освіти та науки, модуль 2. Нові та інноваційні методи навчання, модуль 3. Резюме стажування: FameLab.

Учасники стажування взяли участь у таких семінарах та тренінгах: Академічне онлайн навчання під час пандемії. Передові практики; Вибрані європейські системи вищої освіти, Центр якості освіти; Новий проект Краківського економічного університету; Система польської вищої освіти в перехідний період. Закон 2.0; Польська наукова система в перехідному періоді: оцінювання результатів досліджень в польських ЗВО та науково-дослідних інститутах; Дизайн процесів онлайн навчання; Мобільність студентів та викладацького складу в Європейському Союзі; Академічне онлайн навчання під час пандемії. Передові практики.

Семінари проводили провідні лектори Польських вищів (проф. Яцек Кліх, док. Якуб Гловацький, док. Анна Станіславська-Мішке, док. Марек Беніо та ін.). Наприкінці стажування учасники захищали власні проекти. 21 жовтня 2022 року доц. Г.Г.Гусєва успішно захистила проект «AssessingEAPNeedsatTertiaryLevel». За результатами стажування планується методичний семінар на кафедрі іноземних мов професійного спрямування.


Результати з Олімпіади з французької мови серед студентів немовних факультетів!

Вітаємо переможців олімпіади!

26 жовтня 2022 р. кафедрою іноземних мов професійного спілкування було проведено Олімпіаду з французької мови для студентів немовних факультетів університету імені В. Н. Каразіна. У цьому заході взяли участь загалом 13 студентів, які представляли 8 факультетів. Студентам було запропоновано письмові завдання, зокрема завдання на розуміння тексту, лексико-граматичний тест та написання твору на задану тему. Усна частина заходу передбачала монологічне говоріння на одну з запропонованих тем та відповіді на запитання членів журі. Учасники Олімпіади продемонстрували високий рівень володіння французькою мовою, опанування вміннями та навичками говоріння, письма та читання. Олімпіада відбулася у дружній атмосфері, яка сприяє мотивації студентів і заохочує їх до вивчення мови.

Результати Олімпіади є наступними:

1 місце – Бондаренко Анастасія (ф-т психології, ПС-41)

2 місце – Касьяненко Єлизавета (юридичний ф-т, ЮП-33)

3 місце – Василевська Єлизавета (МЕВ та ТБ, УМІ - 21)


На кафедрі іноземних мов професійного спрямування відбувся методичний онлайн семінар!

Дякуємо за активну методичну участь!

24.10.2022 на кафедрі іноземних мов професійного спрямування відбувся методичний он-лайн семінар «Особливості складання навчальних програм на немовних факультетах». Семінар провела голова науково-методичної ради факультету доц. А.В. Котова. В участі взяли науково-педагогічні працівники кафедри, які викладають англійську, німецьку та французьку мови на немовних факультетах (проф. Абашник В.О., проф. Осова О.О., доц. Ткаля І.А., доц. Бєлозьорова О.М., доц. Савченко Н.М., доц. Федорченко Ю.Ф., доц. Григорьев М.В., доц. Гусєва Г.Г., доц. Щиров В.Ю., ст. викл. Чернишова Н.В., ст. викл. Киричок І.О., ст. викл. Лисенко Н.Г. та ін.). Обговорювалися структурні, концептуальні та методичні аспекти складання програм. Під час семінару часники мали можливість обмінятися власним досвідом та висвітлити проблемні питання, пов’язані зі складанням програм.

Для перегляду запису семінару звертайтеся на кафедру іноземних мов професійного спрямування.


Участь науковців кафедри іноземних мов професійного спрямування в міжнародній конференції!

Дякуємо за участь!

23-26 жовтня 2022 доц. Скриль Оксана та ст.викл. Черкашина Надія взяли участь у міжнародній науково-практичній конференції
«Horizon Europe Weeks meeting: Academic literacy and oracy: teaching and researching», яка проводилися Ягелонським університетом
у м. Краків.

Теми представлені нашими викладачами:

"Moodle for Academic Purposes",

"Some issues of Teaching English to Students of Ecology in Conditions of Distance Learning".

За результатами конференції буде надруковано збірку наукових праць.


Вітаємо доцента кафедри іноземних мов професійного спрямування з отриманням стипендії!

Бажаємо подальших професійних звершень!

З жовтня 2022 Лученко Ольга, доцент кафедри іноземних мов професійного спрямування, отримала стипендію від Словацького уряду за програмою «Recovery Plan». Оля вяла участь у якості дослідника в університеті Коменського у м.Братислава. Під час перебування вона продовжить викладати курс практичної японської мови, який розпочала ще у травні під час академічної мобільності за програмою Erasmus+ teaching mobility, а також буде викладати курс з англійської мови English for Specific and Academic Purposes. Дослідницька робота, яка включає написання наукових статей та участь у міжнародних конференціях, буде продовжена на основі емпіричних даних, попередньо отриманих під час наукового перебування в університеті Матея Бела у м. Банська Бистриця (Словаччина), у якому Лученко Ольга отримала особистий грант у квітні цього року. Тема дослідження: «Application of the positive Japanese experience in the professional adaptation of novice teachers in Slovakia». Побажаємо Ользі творчих успіхів й плідної праці!