Академічна мобільність викладачів кафедри іноземних мов професійного спрямування в університеті Палермо (Італія) !
Протягом травня 2025 року викладачі кафедри іноземних мов професійного спрямування взяли участь у програмі академічної мобільності та пройшли стажування в Університеті Палермо, Італія.
На початку травня доц. Холмогорцева І.С., доц. Котова А.В. та доц. Гусєва Г.Г. взяли участь у програмі академічноі мобільності в рамках реалізації проєкту Програми Еразмус+, Ключовий захід 1 – Навчальна мобільність фізичних осіб, KA171 – Вища освіта, Грантова угода № 2022-KA171-074771.
Кураторами стажування виступили проф. О. Румянцев та проф. С. Меркантіні. Під час візиту викладачі провели робочу зустріч з партнерами по результатам програми. Серед обговорених питань:
- Процес обирання студентів для проходження академічної мобільності;
- Процес обрання науково-педагогічного персоналу для проходження академічної мобільності та підписання договору про стажування;
- Правила написання навчального договору студентами (обрання релевантних курсів, що є узгодженими із навчальним планом студентів та робочою програмою дисциплін);
- Процедура визнання результатів навчання за академічною мобільністю у приймаючому університеті (автоматичне визнання, гнучке визнання).
У період з 19 по 26 травня 2025 року науково-педагогічні працівники кафедри іноземних мов професійного спрямування — доц. Авдєєнко І.М.та ст.викл. Матвійчук О.М. — взяли участь у програмі академічної мобільності з викладання в Університеті Палермо (Італія).
У межах візиту відбулися зустрічі з викладачами, керівництвом факультету, а також представниками міжнародного офісу приймаючої сторони. Основними напрямами обміну стали: обговорення підходів до викладання іноземних мов, інтернаціоналізація освітніх програм, налагодження міжуніверситетського співробітництва та участь у міждисциплінарних проєктах.
У межах програми мобільності викладачі провели низку занять для студентів Університету Палермо, під час яких поділилися власним досвідом і сучасними методиками викладання іноземних мов.
Кожне стажування викладачів стало важливим кроком у розвитку міжнародної співпраці факультету іноземних мов та університету, вони відкрили нові можливості для реалізації спільних ініціатив та зміцнили партнерські зв’язки між Каразінським університетом і Університетом Палермо.
Серед перспектив співробітництва із університетом Палермо вбачається актуальним сумісна робота над проєктом цифровізації освіти, створення на базі платформи LMS Moodle університетів Палермо та Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна курсів загальним обсягом 1-3 кредити ЄКТС для можливості перезарахування основних і вибіркових дисциплін, що у подальшому сприятиме формування ґрунту для подвійних дипломів. Окрім того, за допомогою майбутнього приєднання до ініціативи створення спільних цифрових курсів на платформі LMS Moodle буде поліпшено професійну підготовку майбутніх викладачів та перекладачів і здійснено підвищення кваліфікації кадрів на факультеті іноземних мов Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна.
Сподіваємося на подальшу плідну співпрацю та реалізацію нових спільних проєктів у майбутньому!
На кафедрі іноземних мов професійного спрямування відбулася конференція з англійської мови на філологічному факультеті!
08.05.2025 під керівництвом доцента Савченко Н.М. відбулася конференція під назвою “Journalism and Trends”.
На конференції була обговорена ціла низка нагальних питань «сьогодення» в журналістиці , насамперед були доповіді про інноваціі в журналістиці, пов’язані з ШІ, що є дуже актуальними у теперішній час. Було представлено більш ніж 14 доповідей, які викликали жвавий інтерес та активні обговорення. На конференціі студенти демонстрували увесь свій креатив, зацікавленність та професіоналізм під час презентаціі своїх доповідей.
На кафедрі іноземних мов професійного спрямування відбулася конференція з англійської мови на філософському факультеті!
29 квітня 2025 року відбулася студентська наукова конференція на тему "Cultural Identity, Political Power, and Philosophical Thought in the Contemporary World", присвячена аналізу взаємозв’язків між культурною ідентичністю, політичною владою та філософськими підходами до осмислення сучасного світу. У конференції взяли участь студенти 2 курсу філософського факультету.
Захід відкрила доцент кафедри Пилаєва Т.В., яка привітала учасників, наголосила на актуальності тематики конференції та побажала плідної роботи.
У рамках конференції було представлено 8 доповідей. Після кожної доповіді відбувалося активне обговорення, в якому учасники дискутували з приводу ролі філософії у формуванні політичної свідомості, проблем плюралізму в мультикультурному середовищі, викликів, пов’язаних з гібридними формами влади, та можливостей збереження культурної ідентичності в глобалізованому світі.
Конференція засвідчила високий рівень підготовки студентів, їхню здатність до критичного мислення, аргументованого викладення думок англійською мовою та зацікавленість у сучасних соціогуманітарних проблемах.
На кафедрі іноземних мов професійного спрямування відбулася Міжнародна наукова конференція!
Цьогоріч XVIІ Міжнародну науково-методичну конференцію «Методичні та психолого-педагогічні проблеми викладання іноземних мов на сучасному етапі: шляхи інтеграції закладів середньої та вищої освіти» було присвячено 95-й річниці заснування факультету іноземних мов.
Разом із заходами офлайн, на віртуальному майданчику конференції зібралися представники різних методичних шкіл і напрямків, які виступили з доповідями, обмінялися думками та досвідом. Захід відбувся онлайн 25 квітня 2025 року, зібрав представників 8 країн і став значущою подією у житті наукової спільноти факультету іноземних мов.
Організатором конференції виступила кафедра іноземних мов професійного спрямування факультету іноземних мов Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна.
Перед початком конференції учасники мали можливість ознайомитися з програмою заходу.
Пленарне засідання почалося з привітальних слів завідувача кафедри іноземних мов професійного спрямування Ганни Георгіївни Гусєвої та доцента кафедри іноземних мов професійного спрямування Юлії Юріївни Шамаєвої. На відкритті конференції виступили тринадцять провідних фахівців у галузі лінгводидактики з семи країн світу:
М. Ону (професор, спеціаліст з філософії та соціології освіти, головний редактор London Academic Publishing LTD, м. Лондон, Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії),
Дж. Махоні (професор, університет Ріккіо, м. Токіо, Японія),
А. Стібі (професор еколінгвістики, університет Глостерширу, засновник Міжнародної Асоціації Еколінгвістики, м. Челтнем, Англія, Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії),
К. Хаузель (професор, радниця Інституту Етики м. Женева, експерт у галузі соціальних технологій та менеджменту освітнього стратегічного партнерства (м. Женева, Швейцарія),
І. Раджа (професор, завідувач Школи Бізнесу Лідського університету Бекета, письменник, медіа-експерт, політичний аналітик, журналіст (м. Лідс, Англія, Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії),
Ш. Доналд (професор, експерт з прикладної лінгвістики факультету освіти, комунікації та мовних студій Ньюкаслського університету (Велика Британія), лектор Гаосюнського національного університету науки та технології (м. Гаосюн/Каошунг, Тайвань),
К. Лейланд (професор, експерт з прикладної лінгвістики, директор магістерської програми з прикладної лінгвістики та TESOL факультету освіти, комунікації та мовних студій Ньюкаслського університету (м. Ньюкасл-апон-Тайн, Англія, Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії),
С.Д. Блумберг (професор, фундатор кампанії “Impact Communication Skills Coaching and Consulting”, розробник інноваційних курсів з міжкультурної комунікації та бізнес-англійської у центрі мовної сертифікації «FLS International» (м. Бостон, США),
Т.С. Санджаян (доктор філософії, доцент і завідувач кафедри післядипломної освіти Педагогічного коледжу доктора Дада Вайдя університету Гоа (м. Гоа,Індія),
П. Макінті (доктор філософії,лектор кафедри управління міжнародним туризмом університету Тойо)
та його колега Йоко Йада (доктор філософії,старший викладач кафедри управління міжнародним туризмом, університет Тойо (м. Токіо, Японія),
Г´ю Деллар (співзасновник онлайн-школи та навчальної компанії www.lexicallab.com, викладач, тьютор-інструктор і автор статей в LEXICAL LAB і National Geographic Learning, співавтор двох п'ятирівневих курсів загальної англійської мови "Outcomes and Innovations", що видаються National Geographic Learning, автор методичного посібника "Teaching Lexically" (м. Великий Лондон, Англія, Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії),
Ева Лабайова (магістр, магістр ділового адміністрування, менеджер мовної школи, координатор навчання, викладач англійської мови “VIATELL Academy” (м. Нове Замки, Словаччина).
Секція № 1 під керівництвом доцента Ткалі Ірини Анатоліївни, доцента Зубкової Людмили Миколаївни та старшого викладача Черкашиної Надії Іванівни об`єднала представників різних кафедр факультету, зацікавлених темою «METHODOLOGICAL AND THEORETICAL CHALLENGES OF TEACHING FOREIGN LANGUAGES FOR ACADEMIC PURPOSES» .
Викладачі виступили із цікавими презентаціями за результатами своєї діяльності. Серед них: ЗАСТОСУВАННЯ КОРПУСНИХ ТЕХНОЛОГІЙ ПІД ЧАС ВИКЛАДАННЯ ІНОЗЕМНИХ МОВ (Вороніна К.В), ON TEACHING ENGLISH TO MASTERS’ STUDENTS ( Черкашина Н.І., Ткаля І.А.), ADVANTAGES OF A STUDENT-CENTERED APPROACH FROM THE STUDENTS’ PERSPECTIVE (Зубкова Л.М.), ПЕРЕОСМИСЛЕННЯ CONCEPT CHECKING QUESTIONS: ЗАСТОСУВАННЯ У ВИКЛАДАННІ ІНОЗЕМНИХ МОВ (Ручкіна К.Є.). Учасники секції прийняли активну участь у обговоренні доповідей.
Робота 2ї секції GENERAL PROBLEMS OF TEACHING METHODOLOGY під керівництвом доцентів Житницької Анастасії Анатоліївни та Юрченко Валерії Валентинівни пройшла успішно та плідно. Загалом у роботі секції приймало 7 доповідачів, було представлено цікаві доповіді та презентації. Після заслуховання доповідей відбулося жваве обговорення.
Робота в секції "TEACHING LANGUAGE SKILLS IN CLIL" на чолі з доцентами Котовою Анною Володимирівною та Пилаєвою Тетяною Володимирівною пройшла успішно. Заслухали доповіді Ковінько К.В., Пилаєвої Т.В., Авдєєнко І.М. та Матвійчук О.М., Кутіліної М.М. та Туренко Р.Л.,а також Парамонова Б.І., Яценко І.М., Лисенко Н.Г..Методичні аспекти доповідей були цікаві та актуальні, доповіді надихають на подальші дослідження в галузі методики викладання англійської мови з елементами CLIL і використання нових онлайн інструментів в процесі викладання іноземних мов.
Секція 4 під назвою «METHODOLOGICAL AND THEORETICAL ASPECTS OF TEACHING DIGITALLY» під керівництвом доцента Максімішиної Тетяни Миколаївни та ст.викладачів Лєшньової Наталії Олександрівни та Сергеєвої Олени Анатоліївни пройшла успішно. Заслухали доповіді Костенко В.Г.,Морозової І.І.,Ніколаєнко В.О.,Щирова В.Ю., Сергеєвої О.А., Максімішиної Т.М. Методичні аспекти доповідей були цікаві та актуальні, доповіді надихають на подальші дослідження в галузі цифрових технологій і використання нових он-лайн інструментів в процесі викладання іноземних мов.
Під час роботи п’ятої секції «PSYCHOLOGICAL AND SOCIOLOGICAL ASPECTS OF TEACHING FOREIGN LANGUAGES AT THE TERTIARY LEVEL IN UKRAINE» на чолі з доцентами Ленською Оленою Олегівною,Федорченко Юлією Федорівною та ст. викладачем Павловою Ларисою Володимирівною прослуховувались наступні теми доповідей: «Learning a foreign language at a university vs. learning with native speakers in a natural environment: the socio - psychological aspect»; «Нова реальність освіти: трансформація та адаптація педагогічної діяльності в умовах збройного конфлікту»; «Stress and adaptation of first-year students to a different format of teaching foreign languages » та «Вікові обмеження для успішного вивчення іноземної мови». Результатом цих виступів стало жваве обговорення серед учасників секції та обмін корисними думками. Усі доповіді секції були дуже цікавими, інформативними, актуальними та перспективними в аспекті подальших розвідок та обговорень.
Оргкомітет конференції та керівництво факультету висловлює велику подяку усім учасникам конференції за можливість отримати задоволення та корисний обмін досвідом від спілкування з колегами не лише з України, а й з різних куточків світу!
Результати з кращого художнього перекладу з німецької мови серед студентів немовних факультетів!
Вітаємо переможців!
24 квітня 2025 року кафедра іноземних мов професійного спрямування Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна проводила конкурс на кращий німецько-український переклад серед студентів-негерманістів.
До перекладу був запропонований фрагмент художнього твору. Критерії оцінювання робіт базувалися на перекладі граматичних елементів, лексичних одиниць, вмінні адекватно та стилістично правильно передати зміст тексту.
У заході взяли участь 20 студентів, представники 7 факультетів та Навчально-наукового інституту «Каразінський інститут міжнародних відносин та туристичного бізнесу».
Найкращі роботи виконали:
1 місце
Пищук Вадим. Юридичний факультет, ЮМП-21
2 місце
Угрімова Анастасія. Філософський факультет, ОКВ-12
Пивовар Марина. Біологічний факультет, БТ-31
3 місце
Борисенко Аліна. Філологічний факультет, ЛЛ-41
Лузан Анна. Факультет Географії, Геології, Рекреації та Туризму, ГН-21
Лозова Ксенія. Історичний факультет, ІС-32
Більшість учасників заходу гідно справилися з перекладом, проявили креативність та точність відтворення рідною мовою лексичних, граматичних та стилістичних особливостей німецькомовного тексту.
На кафедрі іноземних мов професійного спрямування відбулася конференція з англійської мови на факультеті психології!
В квітні в період з 03.04 по 14.04. 2025 року на факультеті психології під чутким керівництвом старшого викладача Ковінько К.В. відбулася студентська наукова конференція. На конференції був представлений широкий вибір презентацій за наступними темами: Why Do We Dream?, Impostor Syndrome: Why Don't We Believe in Our Own Achievements?, What is the Pygmalion Effect?, Illusion of Control, How Music Affects Our Mood, The little Albert experiment, Manipulation in Communication, Philip Zimbardo's Stanford Prison Experiment, What is a habit?, Psychologically Traumatised Children, The psychology of fake news and how it spreads, Victor Frankl and his influence on psychology, The psychology of colours: How colours influence our emotions and behaviour, Fear reaction and its types, Psychology of cat’s behavior, Psychology of emotions: how they influence behavior, Zootherapy: Healing Through Animals, The psychology of procrastination. Why we do it and how to stop, Phobias та багато інших. Після презентацій було здійснено обговорення всіх тем та підбиття підсумків.
На кафедрі іноземних мов професійного спрямування відбулася конференція з англійської мови на соціологічному факультеті!
З 8 по 10 квітня на факультеті соціології відбувся захід, який об’єднав студентів 1-3 курсів. Це була традиційна студентська конференція «Contemporary World Through the Eyes of the Youth» («Сучасний світ очима молоді»). Студенти мали можливість обмінятися інформацією в рамках широкого кола питань, притаманних проблемам факультету. Учасники конференції продемонстрували знання з широкого кола соціологічних аспектів, а також вміння доповідати на обрану тему англійською мовою. Серед численних різноманітних тем доповідей були такі: Role of Volunteering in Social Development, Social Theory and Migration, Social Network Influence on Adolescents, Sociology of the Outsider, PTSD in children and adolescents, Postpartum Depression Symptoms and Treatment, Social stratification and inequality, Problems of Socialization, Consumer Behaviour of Adolescents, How Trends Kill Individuality, The Dark Side of Advertising, Marketing Symbolism and Consumer Engagement, Activist Personality, Transparent Society and the Urge to Share Everything, Social problems of intergenerational relations, Sociological Impact of the Full-scale war in Ukraine, Impact of Erasmus+ Youth exchanges on Education and Personal Development, Sustainable Living: How Young People Can Make a Difference.
Студенти активно брали участь в обговоренні доповідей.
На кафедрі іноземних мов професійного спрямування відбулася конференція з англійської мови в ННІ комп`ютерної фізики та енергетики!
8 квітня 2025 року відбулася студентська конференція в навчально-науковому інституті комп`ютерної фізики та енергетики серед студентів 2го курсу на тему "Physicists: Nobel Prize Winners" під керівництвом ст.викл. Туренко Р.Л. Протягом усієї конференції обговорювалася роль фізики в рамках щорічної церемонії нагородження Нобелівською премією та видатних вчених в цій області,які за свій значний внесок у розвиток науки змогли стати одними з переможців даної премії.
На кафедрі іноземних мов професійного спрямування відбулася Всеукраїнська наукова конференція!
28 березня 2025 року на кафедрі іноземних мов професійного спрямування Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна відбулася XІV Всеукраїнська наукова конференція з міжнародною участю: «Academic and Scientific Challenges in the 21st Century: CLIL in Action», що проходила у межах реалізації проектів 1.6 «Ефективна аспірантура та докторантура» та 2.10 «Англійська мова в освітньому просторі» Стратегії розвитку університету на 2019-2025 роки.
Оргкомітет конференції дякує усім учасникам й доповідачам, адже кожна робота була виконана сумлінно, під наглядом відповідальних керівників, в результаті чого виникли талановиті наукові статті й доповіді, створивши сприятливу атмосферу для усіх студентів та викладачів.
Відкриттям студентської конференції стало пленарне засідання, яке розпочалося з привітального слова завідувача кафедри Ганни Георгіївни Гусєвої. Кожна доповідь торкнулася актуальних питань сьогодення, а також продемонструвала цілковито нові ідеї, що викликало позитивну реакцію в аудиторії. Серед виступів були такі як:
Євген Мороз "Economic Power as a Driver of Society Evolution";
Андрій Лиманський "The Optimal Configuration of Freedom, Equality, and Justice for Building a Democratic System in Post-War Ukraine";
Володимир Кравченко "Stakeholder Management Model Selection for Agricultural Enterprises During War and Post-War Times";
Владислав Коршенко "Computer Vision: How Computers See the World";
Кирило Кузнєцов "Sustainable Growth of Ukraine through the Implementation of the ESG Concept";
Анастасія Кушнір "Data-Driven Decision Making in Non-Formal Social-Emotional Learning";
Дмитро Гавриленко "Transient and Ultrawideband Electromagnetic Waves: Physical Principles and Technical Applications";
Ольга Шевчук "Application of Decellularized Scaffolds in Tissue Engineering: Challenges and Perspectives";
Катерина Нестеренко "Typology of Experimental Simulation Models in Population Ecology: Analyzing Individual and Group Selection within the Framework of Simpson´s Paradox";
Кирило Бібік "River Basin and Its Structural-Territorial Elements as an Object Landscape Restoration".
На засіданні секції Humanities and Economic Studies під керівництвом доцентів Ірини Анатоліївни Ткалі та Олени Олегівни Ленської були присутні аспіранти, а також студенти – представники факультетів соціології, філософії, ФГГРТ, економічного факультету. 14 учасників виступили з доповідями, які викликали активний відгук у присутніх: лунали запитання та коментарі. Теми доповідей були актуальними та дуже цікавими. Деякі з доповідей були присвячені воєнному становищу в країні та наслідків на оточуюче середовище, та іншим темам, а саме: Human Capital, Agricultural Sector of Ukraine's Economy, Changing Management in Socio-Economic Systems, Public-Private Partnership in Global Satellite Industry, Territorial Identity, Consumer Behaviour of Adolescents in Modern Conditions, Loneliness among Elder People, Impact of Erasmus+ Youth Exchange on Education and Personal Development.
Усі отримали величезне задоволення від виступів наших майбутніх вчених!
Засідання секції Natural and Computer Sciences на чолі зі старшим викладачем Черкашиною Надією Іванівною та доцентом Ступницькою Наталією Миколаївною пройшло на високому науково-методичному рівні. Виступили 18 учасників, які представляли факультети ФГГРТ, ННІ екології, біологічний, математики і інформатики, медичний та ННІ комп´ютерних наук та штучного інтелекту, а також РБЕКС та фізичний ф-т. Тематика виступів була дуже цікавою та актуальною. Багато доповідей були присвячені післявоєнному відновленню України, а також медичним,актуальним в наш час, темам. Кращими були доповіді Милки Олександра, Філатова Віктора , Барабаша Дениса, Сьомака Романа та інших. Ми отримали величезне задоволення від виступів наших молодих вчених!
Всій талановитій українській молоді й вченим бажаємо подальших наукових й творчих успіхів!
Участь науковця кафедри іноземних мов професійного спрямування в лінгвістичному семінарі!
Бажаємо подальших професійних звершень!
Старший викладач кафедри іноземних мов професійного спрямування Кутіліна Марина Миколаївна взяла участь у професійному лінгвістичному семінарі, який відбувся у місті Люблін (Польща) 27-28 березня 2025 року за підтримки Французького інституту в Україні при посольстві Франції в Україні.
Результати І Всеукраїнського університетського туру олімпіади з англійської мови!
Вітаємо переможців!
10 та 14 березня 2025 року на кафедрі іноземних мов професійного спрямування проводився університетський тур олімпіади з англійської мови серед студентів І-ІІІ курсів немовних факультетів. Дуже багато студентів виявили бажання прийняти участь попри дистанційні етапи олімпіади.
Переможцями даного заходу стали:
І місце - Кириченко Арина, 1 курс, біологічний факультет (мовний керівник - ст.викладач Кучерова Ольга Вікторівна);
ІІ місце - Забіяка Вікторія, 3 курс, ННІ "Каразінський інститут міжнародних відносин та туристичного бізнесу" (мовний керівник - канд.філол.наук,доцент Калюжна Алевтина Борисівна);
Сергієнко Юрій, 2 курс, ННІ "Каразінський інститут міжнародних відносин та туристичного бізнесу" (мовний керівник - канд.філол.наук,доцент Калюжна Алевтина Борисівна);
ІІІ місце - Гапоненко Марія, 1 курс, ННІ "Комп´ютерних наук та штучного інтелекту" (мовний керівник - ст.викладач Єршова Ілона Шонівна);
Рябой Роман, 1 курс, ННІ "Комп´ютерних наук та штучного інтелекту" (мовний керівник - ст.викладач Єршова Ілона Шонівна);
Крупенко Святослав, 3 курс, біологічний факультет (мовний керівник - ст.викладач Кучерова Ольга Вікторівна)
Слід зазначити, що всі учасники виявили високий рівень володіння мовними навичками та живу зацікавленість і мотивацію участі в конкурсних випробуваннях.
Вітаємо з отриманням вчених звань!
Бажаємо подальших професійних звершень!
28 лютого 2025 року відбулося урочисте вручення атестатів про присвоєння вчених звань за участю ректора університету Тетяни Кагановської. Серед співробітників університету вчене звання доцента отримали також навчально-наукові працівники кафедри іноземних мов професійного спрямування,а саме: Ленська Олена Олегівна,Холмогорцева Ірина Сергіївна та Лученко Ольга Олександрівна. Щиро вітаємо наших колег та бажаємо творчої наснаги,плідної праці й подальших професійних успіхів!
Результати університетського конкурсу творчих робіт з англійської мови "Aspiration"!
Вітаємо переможців!
Вітаємо переможців II-го туру університетського конкурсу творчих робіт з англійської мови "Aspiration" серед учнів IX-XI класів загальноосвітніх шкіл:
1місце – Посилаєва Т., Мелеш М., Терехова І.
2місце – Симоненко Є., Борзенков М., Калюжна Д.
3місце – Фесенко Д.
(будуть надіслані електронні грамоти)
Результати ІІ туру університетського конкурсу творчих робіт з французької мови "Inspiration"!
З радістю повідомляємо, що наш довгоочікуваний конкурс «Inspiration» добіг кінця, і ми були вражені кожним учасником, їх унікальними творами та душевними усними відповідями! У цьому передноворічному змаганні брали участь талановиті учні з усього Харкова, і ми пишаємося оголосити результати.
Перше місце – Казакова Марія
Друге місце – Петрова Дар'я
Третє місце – Конопля Софія
Всі інші учасники заслуговують на величезний респект за свою творчу енергію та внесок у створення веселого новорічного настрою! Всі ваші роботи наповнили наші серця радістю, і ми дякуємо вам за створення цього святкового чаклунства. Не забувайте взяти реванш в нашому конкурсі «Inspiration» наступного року!
Дякуємо всім учасникам! З наступаючими новорічними святами, і нехай ця пора року буде повною натхнення, радості та усмішок! ✨
Результати університетського конкурсу творчих робіт з німецької мови DEUTSCH KREATIV!
Вітаємо переможців!
Факультет іноземних мов та кафедра іноземних мов професійного спрямування сердечно вітають переможців університетського конкурсу творчих робіт з німецької мови DEUTSCH KREATIV.
Результати І туру (1 грудня 2024 року)
І місце – Аліна Загоруйко, «Зміївський ліцей №1» Зміївської міської ради Чугуївського району Харківської області
ІІ місце – Поліна Чуб, КЗ «Харківський ліцей №134» Харківської міської ради Харківської області та Анастасія Хамоніна, КЗ «Харківський ліцей №66» Харківської міської ради Харківської області
ІІІ місце – Вікторія Багірова, КЗ «Чугуївський ліцей №5» Чугуївської міської ради Харківської області, Вікторія Мешкова, КЗ «Харківський ліцей №134» Харківської міської ради Харківської області, Вікторія Гладченко, КЗ «Харківський ліцей №134» Харківської міської ради Харківської області
Результати ІІ туру (13 грудня 2024 року)
І місце – Анастасія Хамоніна, КЗ «Харківський ліцей №66» Харківської міської ради Харківської області
ІІ місце – Аліна Загоруйко, «Зміївський ліцей №1» Зміївської міської ради Чугуївського району Харківської області, Поліна Чуб, КЗ «Харківський ліцей №134» Харківської міської ради Харківської області, Вікторія Багірова, КЗ «Чугуївський ліцей №5» Чугуївської міської ради Харківської області, Олександра Гусєва, КЗ «Харківський ліцей №134» Харківської міської ради Харківської області
ІІІ місце – Вікторія Мешкова, КЗ «Харківський ліцей №134» Харківської міської ради Харківської області, Домініка Сорокіна, КЗ «Харківський ліцей №134» Харківської міської ради Харківської області, Олексій Оніщенко, КЗ «Харківський ліцей №134» Харківської міської ради Харківської області
Сердечно вітаємо наших учасниць та учасників та зичимо подальших успіхів в опануванні німецькою мовою!
З повагою,
Оргкомітет
Візит представниць кафедри іноземних мов професійного спрямування до Університету Миколая Коперника в Торуні!
Бажаємо подальших професійних звершень!
Завідувачка кафедри іноземних мов професійного спрямування, доц. Ганна Гусєва, доц. Наталія Савченко та доц. Ольга Дороніна взяли участь у Другому міжнародному семінарі YUFE-Ukraine«Кооперація у викладанні та вивченні іноземних мов онлайн», який проходив у м. Торунь, Польща, 12-14 листопада 2024 року. На семінарі були представники з університетів Польщі, України, Грузії, Кіпру, Німеччини, Бельгії та Фінляндії.
Метою семінару був обмін досвідом щодо практичного підходу до викладання та вивчення іноземних мов онлайн. Другою метою було надати викладачам іноземних мов можливість створити та зміцнити взаємні навчальні проекти, які посилять зв'язки між YUFE та Україною та підвищать мотивацію українських колег, які прагнуть підтримати своїх студентів.
Викладачі кафедри ділилися досвідом викладанням з іноземними колегами, вивчали досвід інших учасників семінару, долучалися до численних заходів та ініціювали пропозиції та ідеї щодо налагодження міжнародного співробітництва.
На кафедрі іноземних мов професійного спрямування відбулось онлайн засідання школи-семінару!
Кафедрою іноземних мов професійного спрямування 05.11.2024 було проведено ХХХІV онлайн-засідання щорічної школи-семінару «Нові підходи до навчання іноземних мов: підвищення якості освіти – шлях до формування інтелектуального капіталу». Учасники та учасниці представили актуальні напрацювання та поділилися досвідом. Засідання школи-семінару відкрив професор Абашнік В.О. з доповіддю «Термінологія Канта у викладанні німецької мови для філософів. До 300-річчя з дня народження Імануеля Канта (1724–1804)». Велику зацікавленість та дискусію викликала доповідь професора Осової О.О. «Травмачутливий підхід до викладання іноземної мови в умовах війни: стан і перспективи».
Тематична палітра охоплювала проблематику естетичного та емоціонального навчання, створення умов для підвищення мотивації студентів. Обговорено використання вуличного мистецтва, візуальних медіа, сучасних електронних ЗМІ та штучного інтелекту у викладанні іноземних мов. Семінар надає можливість обмінятися досвідом стосовно поєднання класичних здобутків із сучасними підходами до викладання. Зустріч відбулася в дружній атмосфері, яка надихає та мотивує до подальших науково-методичних досліджень.
Дякуємо всім учасникам за плідну дискусію!
Результати з Олімпіади з німецької мови серед студентів немовних факультетів!
Вітаємо переможців!
31 жовтня 2024 р. кафедра іноземних мов професійного спрямування проводила Олімпіаду з німецької мови серед студентів-негерманістів університету імені В. Н. Каразіна. В цьому заході брали участь представники та представниці 7 факультетів, ННІ “Каразінський інститут міжнародних відносин та туристичного бізнесу”та Каразінська Школа Бізнесу. Учасники та учасниці повинні були виконати лексико-граматичний тест, прочитати автентичний текст та виконати завдання до нього. Також були запропоновані актуальні теми для монологічного та діалогічного мовлення. Під час проведення олімпіади студенти та студентки довели досить високий рівень володіння німецькою мовою, виявили обізнаність щодо специфіки граматики, мали можливість реалізувати на практиці рецептивні та продуктивні навички та уміння. Олімпіада відбулася в дружній атмосфері, яка надихає та мотивує до подальшого опанування мовою.
Результати Олімпіади є наступними:
1 місце – Любенко Марія (ННІ “Каразінський інститут міжнародних відносин та туристичного бізнесу”)
2 місце – Стецишин Арсен (ННІ “Каразінський інститут міжнародних відносин та туристичного бізнесу”)
Коваленко Марія (факультет математики та інформатики)
3 місце – Коняєва Марія (юридичний факультет)
Воробей Тимур (юридичний факультет)
Борисенко Аліна (філологічний факультет)
Результати з Олімпіади з французької мови серед студентів немовних факультетів!
Вітаємо переможців!
24 жовтня 2024 р. кафедрою іноземних мов професійного спрямування було проведено Олімпіаду з французької мови для студентів немовних факультетів університету імені В. Н. Каразіна. У цьому заході взяли участь студенти, які представляли 5 факультетів. Студентам було запропоновано письмові завдання, зокрема завдання на розуміння тексту, тест на знання лексики та граматики. Усна частина заходу передбачала монологічне говоріння на одну з запропонованих тем та відповіді на запитання членів журі. Учасники Олімпіади продемонстрували високий рівень володіння французькою мовою, опанування вміннями та навичками говоріння, письма та читання. Олімпіада відбулася у дружній атмосфері, яка сприяє мотивації студентів і заохочує їх до вивчення мови.
Результати Олімпіади є наступними:
1 місце - Ушаков Нікіта (юридичний факультет)
2 місце - Бондаренко Антон (юридичний факультет)
3 місце - Мавродій Дар’я (факультет психології), Погорєлова Олександра (філософський факультет)
Участь представниці кафедри іноземних мов професійного спрямування в організації проведення національного мультитесту!
Бажаємо подальших професійних звершень!
У місті Берлін з 26 травня по 16 липня 2024 року на базі Технічного університета міста Берлін (Technische Universität Berlin) проходила вступна кампанія українських абітурієнтів, бакалаврів та магістрів для вступу у вищі навчальні заклади України. Викладач кафедри іноземних мов професійного спрямування Кривко Марина Юріївна вже третій рік відповідальна за організацію процесу складання іспитів НМТ, ЄВІ та ЄФВІ та роботу інструкторів, за що відзначена листом подяки від Українського центру оцінювання якості освіти та Донецького регіонального центру оцінювання якості освіти.
Візит представниці кафедри іноземних мов професійного спрямування до Ірландії!
Дякуємо за участь!
Декан факультету іноземних мов Світлана Віротченко та голова науково-методичної комісії факультету,доцент кафедри іноземних мов професійного спрямування Анна Котова взяли участь у навчальному візиті до Університету Мейнута (Ірландія),який проходив з 27 по 31 травня 2024, у рамках проєкту Erasmus+ DigiFLEd.
Цей візит став важливим кроком для вдосконалення освітнього процесу в галузі іноземної філології в Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна, зокрема в аспекті діджиталізації навчання.
Світлана Віротченко та Анна Котова мали чудову можливість ознайомитися з сучасними технологіями, які використовуються для покращення якості освіти, та відвідати лекції та семінари, присвячені інноваційним підходам до викладання, зокрема використанню віртуальних навчальних середовищ, інтерактивних платформ та онлайн-ресурсів.
Декан та голова науково-методичної комісії факультету зустрілися з представниками адміністрації та викладацьким складом Університету Мейнута. Отримані знання та досвід стануть основою для впровадження новітніх технологій в начальний процес, що дозволить значно підвищити ефективність і доступність освіти для студентів.
Візит до Ірландії також передбачав культурну програму, під час якої Світлана Віротченко та Анна Котова мали можливість ознайомитися з історією та традиціями країни.
Представниці кафедри іноземних мов професійного спрямування взяли участь у конвенції!
Бажаємо подальших професійних звершень!
В.о.зав.каф.,доц. Ганна Гусєва, доц. Ірина Холмогорцева, доц. Олена Ленська та ст.викл. Ольга Матвійчук приймали участь у TESOL-Ukraine Annual Convention 2024,яка проходила у м.Львові 24-26 травня 2024 року.
Доц. Ганна Гусєва виступила з презентацією в одній з багатьох секцій конвенції. Доц. Ірина Холмогорцева, доц. Олена Ленська та ст. викл. Ольга Матвійчук мали чудову можливість співпрацювати, ділитися ідеями та спілкуватися з професіоналами-однодумцями.
Дякуємо @TESOL та @ Regional English Language Office, U.S. Embassy, Kyiv за неймовірний час разом та досвід, надихаючий на нові ідеї у викладанні англійської мови.
На кафедрі іноземних мов професійного спрямування відбулася конференція з англійської мови на філологічному факультеті!
9.05.2024 року на філологічному факультеті відбулася конференція “Journalism and Innovations”. На конференції була обговорена ціла низка нагальних питань «сьогодення» в журналістиці , насамперед були доповіді про інновації в журналістиці, що є дуже актуальним у теперішній час.Було представлено більш ніж 15 доповідей, які викликали жвавий інтерес та активні обговорення. На конференції студенти демонстрували увесь свій креатив, зацікавленність та професіоналізм під час презентації своїх доповідей.